up
ara

Daima Seninle Kitap İncelemeleri

nihan avcioglu

nihan avcioglu

@nihanavcioglu

Kitapta sizi şoklara sokacak, sürprizlerle dolu bir hikaye yok. Tahminlerde bulunmak da kolay ancak tabi ki bu kitabı başarısız bulduğum anlamına gelmiyor. Tahmin edebilseniz de bu olacakları merak etmenize engel teşkil etmiyor, anlatım ve akış son derece başarılı, kendinizi kaptırıp kitabı hemen bitiriyorsunuz. Kitapta eleştireceğim tek nokta çeviri hataları ve eksikleri, zaman zaman anlamadığınız cümlelerle karşılaşmak olası.. Bu kitap bende daha önce okuduğum "Senden Önce Ben" in bıraktığı izlenimi bıraktı. O da bilindik, tahmin edilebilir bir hikaye olmasına rağmen okuyucuyu kitap bitene dek sımsıkı kavrıyordu. "Daima Seninle" aile ve gençlik aşkı temalı dramatik, film tadında güzel bir kitap.
ataç ikon Daima Seninle
kitaba 8 verdi
0 yorum
Corpus

Corpus

@corpus - İstanbul

Kitabın kapağında Gayle Forman'ın "Kalp kırıcı, merak uyandıran, hayat dolu, sihirli ama daha önce okuduğum hiçbir şeye de benzemiyor." diye bir yorumu var. İlk defa bir kitap kapağındaki yorumun, kitabı bu denli yansıttığını gördüm. Bu kitapta bir şey var, beni gerçekten çok etkiledi ama tam olarak ne olduğunu söyleyemiyorum.
ataç ikon Daima Seninle
kitaba 8 verdi
0 yorum
Naile Öksüz

Naile Öksüz

@naileoksuz

Kitap çok güzeldi. Özellikle de kitapta işlenen bütün karakterlerin sonunun unutulmaması çok iyiydi ama ana karakterler için çok daha iyi bir son olabilirdi.
ataç ikon Daima Seninle
kitaba 8 verdi
0 yorum
Hayal Perest

Hayal Perest

@hayal

Bu kitabı beğenmedim ne yazık ki.
Başlarda hevesle başlamıştım ama sonlara doğru atlaya atlaya okudum maalesef.
Emily ile Sam 'in hikayesini merak ederek başlamıştım ama pek beğenmedim açıkçası.
Kitabın sonunda her şeyin yoluna girmesi sevindirici bir gelişmeydi.
Fakat beklediğim gibi çıkmadı .
Tavsiye edeceğim bir kitap değil maalesef.
ataç ikon Daima Seninle
kitaba 2 verdi
0 yorum
duygu keles

duygu keles

@duygukeles

Öncelikle kitabın tanıtımı yapıldığı zaman , kitabın kapağı ve ismi benı çok etkilemişti .Sade bir kapak tasarımına sahip olmasına rağmen ben çok beğendim .Sonra konusunu okuduğumda bu kitabın benlik olduğuna karar verip , aldım .
İyiki de alıp okumuşum diyorum , gerek sayfa kalitesi , gerek içerik ,gerek çeviri ve sayfalar da bazen ara vermek için sembolık işaretlerin olması benım çok hoşuma gitti .Genel anlamda çevirisi gayet akıcı olan bir kitaptı .Tabi aralarda çok ender yazım hataları yok değildi lakin ben bunu nazar boncuğu olarak adlandırıyorum .Kitapta ; Emily adlı bir kızın bir Pazar günü kilisede şarkı söylerken , arka sıralarda tek başına oturan Sam adlı bir çocuğu fark etmesi ve şarkı sonrasında Emily’nin yaşadığı bir olay sonucunda çocukla yani Sam’le tanışması ve bunun akabinde gelişen olayları yazar arada hiçbir kopukluk olmadan anlatmış .
Kitapta ; aile ilişkileri , arkadaşlık –dostluk , aşk , sahtekarlık ,kıskançlık ve ne yaşanırsa yaşansın insanların birbirinden kopmaması , karakterler arasında ki ilişkiler çok güzel anlatılmış .
Bu kitap aynı zaman da yazarın ilk kitabıymış .Buna rağmen yazar insanların duygularını kelimelere ve cümlelere çok iyi yansıtabilmiş , bu da yazarın kaleminin güçlü olduğunun göstergesidir.
Takip edeceğim yazarlardan biri oldu benım için ,kısacası .
Bu kitabı okumayan herkese tavsiye ediyorum .Ayrıca bu kitabı çıkardıkları için , Aspendos Yayınevi’ne teşekkür ediyorum .Saygılarımla…
ataç ikon Daima Seninle
kitaba 10 verdi
0 yorum