up
ara

Tepeden Tırnağa Yolsuzluk

Tepeden Tırnağa Yolsuzluk Konusu ve Özeti

Tepeden Tırnağa Yolsuzluk
Tepeden Tırnağa Yolsuzluk kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yazar:
Yayınevi: Metis Yayınları
ISBN: 9789753423199
Sayfa: 317 sayfa
Kasırga, Paraşüt, Bufalo, Hayal, Birinci Perde, Matador... Bütün bu operasyonlar neden peş peşe geldi? Niye toplumun geniş kesimi bu operasyonlarla umutlanırken birtakım etkili güçler işadamlarının kelepçelenmesinden rahatsızlık duyuyor?Jandarmanın yolsuzlukla ne ilgisi var? DGM savcılarına neden medya kuruluşlarının barlarında kamplolar kuruluyor? Cumhur Ersümer neden istifa etti? "Tapınak Şövalyeleri", "nüfuz casusları" kim? ANAP Lideri Mesut Yılmaz, yolsuzlukla mücadelenin sembol ismi Sadettin Tantan'ı neden istifaya zorladı?Gazeteci Nedim Şener bu ve benzeri soruların cevaplarını veriyor Tepeden Tırnağa Yolsuzluk'ta. "O şunu dedi, şunu yaptı" şeklindeki dedikodulara iltifat etmeden, işin aslına ve derinlerine inerek yapıyor bunu. Önce yolsuzluğu tanımlıyor, çeşitlerini anlatıyor, yolsuzlukla yolsulluk ilişkisini irdeliyor, sonra da Türkiye'nin dünya yolsuzluk ligindeki yerini sorguluyor. Dünyada yolsuzlukla mücadele konusunda yapılanları ve yapılması gerekenleri aktarıyor.Tepeden Tırnağa Yolsuzluk tabloları, grafikleri, şemalarıyla adına uygun bir şekilde, yolsuzluk olgusunu bütün boyutlarıyla ele alıyor. Kitapta ayrıca, ileride daha da iyi anlaşılacak bir belge olan Beyaz Enerji Davası İddianamesi'nin tam metni de ek olarak yer alıyor.
Nilüfer

Nilüfer

@nilufer48

Türkiye de ki tüm yolsuzlukların detayı, ciddi bir araştırmacılık ve belgeleri ile halka anlatılmış.
ataç ikon Tepeden Tırnağa Yolsuzluk
kitaba 10 verdi
0 yorum

Tepeden Tırnağa Yolsuzluk - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
Nilüfer

Nilüfer

@nilufer48

Nüfus Sayımı ve 'İrade Yolsuzluğu'
Türkiye'de kamu kaynaklarından daha fazla faydalanmak isteyenler her yola başvuruyorlar. 22 Ekim 2000'deki sayımda, ortalama nüfus artışı yüzde 1,5 olan Türkiye'de 65-67 milyon çıkması beklenen toplam nüfus, 71 milyon 500 bin olarak açıklandı. Bazı illerde büyük usulsüzlük yapıldığı ortaya çıktı.
ataç ikon Tepeden Tırnağa Yolsuzluk
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum