up
ara

İki Kişilik Yalnızlık

İki Kişilik Yalnızlık Konusu ve Özeti

İki Kişilik Yalnızlık
İki Kişilik Yalnızlık kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yazar:
Yayınevi: Alfa Basım Yayım Dağıtım
ISBN: 9789752978492
Sayfa: 224 sayfa
Etekli İktidar ve Bana Sırtını Dönme kitaplarının yazarından...İki kişilik yalnızlık...Yaşanmış bir öykü...O öyküden yola çıkılarak yazılmış bir roman...'Sözleri bitmiş' bir çift...'İlk yıllar ne güzeldi!' diye düşünen, mutsuz bir kadın...'Yalvarırım beni dinle!' diyen bir adam...Karı kocanın arasına giren kara bir gölge...Birbirine yabancılaşan, karanlığın dehlizlerinde birbirini kaybeden iki insan...Ve yavaş yavaş çöken, 'iki kişilik yalnızlık'...Okudukça yazılanların gerçekten yaşanmış olduğunu tekrar tekrar düşünmekten, hüzün ve öfkenin sınırlarında gidip gelmekten ve "Bunlar gerçek olmamalı! demekten kendinizi alamayacaksınız. "Yaşadığım gerçekler beni sevdiğim erkeğin peşinden sürükledi."Peşinde sürüklendiğim sevgim ise bana ihanet etti. Birçok evli kadına ihanet ettiği gibi. İçimdeki o güzelim neşeli kız çocuğu genç bir kadına dönüşemeden, çok bilmiş bir kadın oldu. Çoğu zaman bu bilmiş kadından nefret ettim. Çünkü o neşeli kız çocuğunu her defasında susturmasını bildi o çok bilmiş kadın. Sevdiğim erkeği, onunla birlikte çıktığım bir yolculukta bir süre sonra kaybettim. Daha sonra ona kızgın oldum hep. Ona defalarca söylemiştim; ne olursa olsun elimi bırakma diye. Sensizlikten korkarım diye..."
Ceren Acer

Ceren Acer

@cerenacer948

Gerçek bir yaşam öyküsü... Kitabın sayfalarını açtıkça hiç şaşırmadığım kadar şaşkına uğradım. Sinan Akyüz, kitabını okuyan okuyucuyu şaşırtmayı çok iyi biliyor. Her zamanki gibi sıkılmadan bu kitabını da an itibariyle bitirmiş bulunmaktayım. Yazarın akıcı bir üslubu, gerçekçiliği fazlasıyla kaleme alan bir ilhamı var. Klasik bir Sinan Akyüz kitabı ya da sürekli kadın-erkek ilişkilerini kaleme alıyor diye düşünebilirsiniz fakat, ben Sinan Akyüz'ün işleyiş biçimini konuları aynı tarzda olsa akıcı, etkileyici ve başarılı buluyorum. Siz de benim gibi düşünüyorsanız okumalısınız.
ataç ikon İki Kişilik Yalnızlık
kitaba 10 verdi
0 yorum
Eduşka

Eduşka

@edaa

:)
Büyük bir aşkla başlayıp daha büyük bir hüzün ile biten bir aşktı. Yıllar önce okumuştum. Yazarın ifadesine göre olaylar gerçek hayattan uyarlamaydı. Çok net hatırladığım eğitimli bir çiftin başından geçmemesi gereken olaylarla örülü bir kitap olduğuydu. Sinan akyüz'ün akıcı dili bu kitaptada vardı.
ataç ikon İki Kişilik Yalnızlık
kitaba 6 verdi
0 yorum
Nilgün Özcan

Nilgün Özcan

@nilgunozcan

Tarzım olmayan yazar ve kitapları
Büyük metropollerde kadın - erkek ilişkilerini umarsızca yaşayıp doyumsuzluğa ulaştıktan sonra da "neden.. " ile başlayan sorularla ilişki profesörü kesilen erkeklerden biri olunduğunu düşündüğüm yazar kişinin gereksiz kitabı.
ataç ikon İki Kişilik Yalnızlık
kitaba 2 verdi
2 yorum
Ergün Çil (@erguncil)
Sanırım bu hikayenin İstanbul Üniveritesi'nde nerdeyse aynen yaşandığını bilmiyordunuz ve yazarın saçma sapan uydurması olduğunu sanıyorsunuz... Hayat zaten öyle saçma ki bazen, gerçekler hayal sınırlarını aşabiliyor.
20.08.15 beğen cevap
Nilgün Özcan (@nilgunozcan)
Herkesin hayatı roman tadında olabilir belirli dönemlerde, takip edeni okuyanı varsa ilgi de çekebilir... Hele ki büyük şehirlerde her gün binlerce hikaye ortaya çıkıyor. Doğrudur ve bunun gibi örneklerde çoktur, tek değildir. Ben bende oluşan algıdan bahsetmiştim o nedenle düşündüğüm diye yazıyı yazmıştım Ergün Bey.
21.08.15 beğen cevap
Selma Özbilge

Selma Özbilge

@selmaozbilge

Sonunda şaşırdığım enteresan kitaplardan biri İki Kişilik Yalnızlık.Bir çok yakınıma tavsiye ettim ve okuyup kitaplıklarına eklediler. Anlatımı sürükleyici fakat arada ''o kadar da değil'' dedirtse de okumanızı tavsiye ederim.
ataç ikon İki Kişilik Yalnızlık
kitaba 10 verdi
0 yorum
Serem

Serem

@serem

Kitaptaki ifadeler "konuşma" dilinde yazılmış. Ama ne yazık ki tüm argoluğuyla. Tartışmada günlük hayatta bile kullanılmayan cümleler sarfedilmiş. Tavsiye etmiyorum.
ataç ikon İki Kişilik Yalnızlık
kitaba 4 verdi
0 yorum

İki Kişilik Yalnızlık - S41

"Bilmem aşkım. Cabuk söyle söylemezsen ölümü gör! Nooolur çabuk söyle."
"Sedat hoca asistanlık teklif etti."
Elvan tarafından eklenmiştir.
164
KİTAP
Kadınların Okuması Gereken Kitaplar
Kadınları, yaşam tarzlarını, duygularını ve erkeklerden farklarını anlatan, her kadının içinde kendisinden bir parça bulacağı...
49
KİTAP
Defalarca Okunası Kitaplar
Bir kere okumakla yetinemediğimiz, tekrar tekrar okumak istediğimiz en iyi kitapları bu listede topluyoruz. Sen de defalarca ...
313
KİTAP
En Sürükleyici Kitaplar
Yemek yemek, uyumak gibi doğal ihtiyaçlarını unutmana sebep olacak en sürükleyici kitaplar bu listede! Sen de en sürükleyici ...
392
KİTAP
Bir Nefeste Okunan Kitaplar
Elinden düşüremeyeceğin, bir solukta okuyacağın en sürükleyici kitapları bu listede bulabilirsin. Sen de en sürükleyici buldu...