up
ara

Ninni

Ninni Konusu ve Özeti

Ninni
Ninni kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Çevirmen: Funda Uncu
Yayınevi: Ayrıntı Yayınları
ISBN: 9789755395104
Sayfa: 256 sayfa Basım Tarihi: 1970
"Dil uzaydan gelme bir virüstür! Chuck Palahniuk Ninni'de William Burroughs'un bu sözlerinin devamını getiriyor:
Sallanmakta olan bir gevezelik kulesinde yaşıyoruz. Doğal yaşam katledildiği için yalnızca dilin kargaşa dolu dünyası kaldı elimizde.

Ve bir de ölüm şarkısı...

Gazeteci Carl Streator, ani bebek ölümleri üzerine bir yazı dizisi hazırlamakla görevlendirilir. Araştırmaları sırasında, ölümler arasında meşum bir bağ keşfeder: Ölüm Şarkısı.
Aklından geçirildiğinde bile ölümcül bir silahtır bu. Şarkının hakimiyetine giren Streator, istemese de bir seri katildir artık. Amacı ise daha fazla insanı öldürmek değil, şarkının yayılmasını engellemektir. Hayaletli evlerin emlakçısı Helen Hoover Boyle ile birlikte, şarkıyı avlamak için ülke çapında bir yolculuğa çıkarlar...
Vahit YILDIRIM

Vahit YILDIRIM

@gregorsamsa0

kahramanımız, ani bebek ölümleri hakkında araştırma yapan bir gazetecidir. araştırmanın başında, aniden ölen çocukların öldükleri anda kendilerine hep aynı ninninin okunduğunu fark eder. diğer kahramanlarla birlikte, bu ninninin yazılı olduğu tüm kitapları toplayıp yok etmek için yollara düşer.

ninni, yöneldiği kişiyi anında öldüren bir özelliğe sahiptir. kahramanımız ninniyi bildiği için, sinirini bozan biriyle karşılaşınca artık refleks olarak ninniyi aklından geçirmeye ve sürekli birilerini öldürmeye başlar. bu yüzden, ne zaman birine asabı bozulsa aklı dağılsın diye "bir, iki üç..." diye saymaya başlar.

bu da böyle güzel bi roman.
ataç ikon Ninni
kitaba 10 verdi
0 yorum

Ninni - S41

Boş oda öyle sessiz ki, telefondan cılız bir sesin "Helen ?" dediğini duyabiliyorsunuz.
Onur Tüzüngüven tarafından eklenmiştir.
Özgür AK

Özgür AK

@ozgurak

Antik Yunan kültürü uzmanları, o dönemde yaşamış insanların fikirlerini kendilerine ait saymadıklarını söylüyor. Antik Yunanlılar akıllarına bir fikir geldiğinde, bir tanrı veya tanrıçanın kendilerine bir emir verdiğini sanıyorlardı. Apollon onlara cesur olmalarını söylüyordu. Athena ise aşık olmalarını söylüyordu.

Günümüzde insanlar ise ekşi kremalı patates cipsi reklamı duyar duymaz, satın almak için hemen sokağa fırlıyorlar ama buna özgür irade diyorlar artık.

Antik Yunanlılar en azından dürüstlermiş.
ataç ikon Ninni
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Elif Akın

Elif Akın

@elifakin

Taşlar ve sopalar kemiklerini kırabilir ama sen yine de şu kahrolası sözlerine dikkat et.
ataç ikon Ninni
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
hidogan

hidogan

@hlldgn

Hiç kimse müzik bağımlısı olduğumuzu olduğumuzu itiraf etmek istemiyor. Bu asla mümkün değil. Hiç kimse müzik, televizyon veya radyoya bağımlı değil. Sadece daha fazlasına ihtiyacımız var; daha fazla kanala, daha büyük bir ekrana, daha yüksek sese. Onsuz olmaya dayanamıyoruz ama hayır, kimse bağımlı değil.
ataç ikon Ninni
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Demet

Demet

@mirte

Bir canlı türü kendi nüfusunu kontrol etmeyi öğrenemezse, hastalık, açlık ya da savaş gibi bir şey bunun çaresine bakar.
ataç ikon Ninni
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Demet

Demet

@mirte

Daha çok insan öldükçe, her şey daha da aynı kalıyor.
ataç ikon Ninni
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum