up
ara

Devrim Yılları

Devrim Yılları Konusu ve Özeti

Devrim Yılları
Türk Basın Tarihi 2. Mahmut'tan Holdinglere kitabının da yazarı Hıfzı Topuz tarafından kaleme alınan Devrim Yılları kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Remzi Kitabevi yayınevinden 0 yılında 9789751409904 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Devrim Yılları isimli kitap 287 sayfadan oluşuyor. Devrim Yılları kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Yayınevi: Remzi Kitabevi
ISBN: 9789751409904
Sayfa: 287 sayfa
Cumhuriyet'in kurucularıyla röportaj yapmak için devrimlerin en coşkulu günlerinde Türkiye'ye gelen Fransız kadın gazeteci Colette, hem gençlik aşkı Türk gazeteci Samim'le yeniden büyük bir aşk yaşayacak hem de Milli Mücadele kahramanlarının Gazi'nin önderliğinde gerçekleştirdikleri büyük atılımlara tanık olacaktır. Hıfzı Topuz'un bu son romanında ele aldığı Menemen Olayı, laikliği ve devletçiliği yaratan koşullar, eğitim ve kültürde kimlik arayışları ile çok partili rejime geçişin ilk deneyimleri, Türkiye'nin yakın geçmişine ışık tutuyor.
Burcu Ünlü

Burcu Ünlü

@burcuunlu

Her zaman söylerim tarihi bilmek çok önemlidir evet ama ondan daha önemli olan bir şey var ise o da onu aktarabilmektir. Hıfzı Topuz bunu fazlasıyla başarmış.

Adından da anlaşılacağı üzere devrim yıllarını konu alan bir kitap. Eski düzenin tarihe gömüldüğü ve yepyeni bir düzenin yükselişinin yaşandığı yıllar... Fransız gazeteci Colette devrimleri yakından takip etmek için Türkiye’ye gelir ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile röportaj yapar. O röportajı okurken o kadar duygulandım ki, sanki Atamla sohbet ediyormuşum gibi hissettim. 😢

Bugün içinde yaşadığımız bu güzel ülkenin bu hale gelebilmesi için hangi zor şartlardan geçtiği, Büyük Önder Atatürk'ün, silah arkadaşlarının bizim ve vatanı için nasıl çaba harcadığını görmek, düşünmek ve idrak edebilmek için bu kitap iyi bir başlangıç diye düşünüyorum. 😌 Hoş anlamak istemeyenin gözüne soksanız yine fayda etmez. 😂 Ayrıca Menemen Olayı, laikliği ve devletçiliği yaratan koşullar, eğitim ve kültürde kimlik arayışları ile çok partili rejime geçişin ilk deneyimleri, Türkiye'nin yakın geçmişine ışık tutuyor.

Okuyun ve okutun dostlar. 📚🖤
ataç ikon Devrim Yılları
kitaba 10 verdi
0 yorum
Kitap Dostuyum

Kitap Dostuyum

@kitapdostuyum - Ankara

Yıllar önce çok beğenerek okuduğum bir kitaptı. Zaten içinde ATATÜRK varsa o kitap okunmaz mı? Hele birde Cumhuriyet'in ilk yılları...devrimler...atılımlar....Bu yoğunlukta yaşanan bir aşk...Çok güzeldi..İyi okumalar..
ataç ikon Devrim Yılları
kitaba 10 verdi
0 yorum
Nur Ylmaz

Nur Ylmaz

@zennur

Cumhuriyetin ilk yıllarındaki devrimleri o zamanki Milletvekilleri Devlet Yöneticileri vs gözünden anlatıyor.
ataç ikon Devrim Yılları
kitaba 8 verdi
0 yorum

Devrim Yılları - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle