up
ara

Orhan Pamuk EdebiyatıSabancı Üniversitesi Sempozyum Tutanakları

Orhan Pamuk EdebiyatıSabancı Üniversitesi Sempozyum Tutanakları Konusu ve Özeti

Orhan Pamuk EdebiyatıSabancı Üniversitesi Sempozyum Tutanakları
Orhan Pamuk EdebiyatıSabancı Üniversitesi Sempozyum Tutanakları kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yazar:
Yayınevi: Agora Kitaplığı
ISBN: 9789944916899
Sayfa: 208 sayfa
Orhan Pamuk Nobel Edebiyat Ödülü'nü kazanan ilk Türk romancısı. Ödülün açıklanmasından hemen sonra Sabancı Üniversitesi'nde "Orhan Pamuk Edebiyatı" başlıklı bir sempozyum düzenlendi. O da bu büyük romancımız için düzenlenen ilk sempozyumdu.İki gün süren sempozyumda Orhan Pamuk edebiyatı bütün yönleriyle ele alındı. Onu, çağının roman anlayışını yenilemeye iten, ona uluslararası ününü kazandıran, yapıtlarını dünyanın çeşitli üniversitelerinde inceleme konusu kılan özellikleri enine boyuna tartışıldı. Orhan Pamuk sadece romanları ve romancılarıyla değil, bu sempozyumda, yazarlığı, onu hazırlayan ve ilk bakışta görülmeyen, farklı değerlendirmelerle ele alınmayı bekleyen diğer özellikleriyle irdelendi."Orhan Pamuk Edebiyatı" kitabı bu sempozyumun tutanaklarından oluşuyor. Bu metinler onun romancılığını hem düşey bir eksende Türk edebiyatının hem yatay bir eksende dünya edebiyatının içine yerleştiren çalışmalar. Orhan Pamuk Türkiye'den dünyaya bir armağan. Bu sempozyum çalışmaları da evrensel bilginin Orhan Pamuk'a...
murat kaya

murat kaya

@muratkaya37

Orhan Pamuk'un edebiyatı üzerine Sabancı üniversitesinde düzenlenen paneldeki konuşmalardan oluşan bu kitabın sonunda Orhan Pamuk'la yapılan bir röportaj da bulunuyor. sadece Orhan Pamuk hayranlarına hitap eden bir kitap. aynı zamanda konuşanların akademik kimlikleri yer yer kitabı okumayı zorlaştırabiliyor.
0 yorum

Orhan Pamuk EdebiyatıSabancı Üniversitesi Sempozyum Tutanakları - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle