up
ara

HANIMCI BEYZADE

Birinin kütüphanesinde gezinmek, onun iç dünyasında yolculuk yapmak gibidir. Biraz bakınarak; Hangi yazarı daha çok sevip okuyor? Şiire mi nesire mi düşkün? Apolitik mi yoksa politikayla ilgili mi? Hangi lisanları biliyor? Geçirdiği zihinsel evreler, kafasındaki problemler, merakları, ilgileri anlaşılır. Bu anlamda kütüphane özel bir alan aslında. Pek çok kişisel kütüphane gördüm. Farkettim ki okuma alanı ve okuduğu kitaplar ne kadar geniş yelpazede olursa olsun; kitaplığında belli bir düzen silsilesini gözeten kişinin, düşünce dünyası da o denli berrak, zihni de inanılmaz engelsiz oluyor. İnsan insanın kurdudur diyen Hobbes'a inat; kitap, insanın yurdu, umudu ve ufkudur diyorum.
HANIMCI BEYZADE

HANIMCI BEYZADE

@koraycem

Önce İnsan - Mithat Paşa paylaşım fotoğrafı
Önce İnsan - Mithat Paşa
Saray koridorunda bir zaman yolculuğuna çıkıyor izleyici, Yılmaz Karakoyunlu'nun "Önce İnsan"ında. Tahta çıkmadan önce "Meşrutiyet"i savunan Abdülhamid ile demokratikleşme uğruna canını ortaya koyan Mithat Paşa'nın tarihteki yüzleşmesi, yaşamın içinden aktarılıyor sahneye Ankara Devlet Tiyatrosu yapımı "Önce İnsan"da.
2 beğeni · 3 yorum beğen ikon
HANIMCI BEYZADE (@koraycem)
Yılmaz Karakoyunlu'nun yazdığı "Önce İnsan" Tamer Levent'in yönettiği Ankara Devlet Tiyatrosu yapımı İstanbul seyircisine 2000 yılında sunuldu.
10 sa beğen cevap
HANIMCI BEYZADE (@koraycem)
Aynı oyunu İstanbul Şehir Tiyatroları da Şükrü Türen'in rejisiyle 18 ve 20 Şubat 2000 tariherinde Büyük Tiyatro'da Ankaralı tiyatroseverlere sundu.
10 sa beğen cevap
HANIMCI BEYZADE (@koraycem)
Keşke bir daha sayın Tamer Levent hem yönetip hem oynasaydı.
10 sa beğen cevap