Neokur.com Kullanım Koşulları

Neokur.com’a hoşgeldiniz. Bu sayfada Neokur.com içerisinde kullanacağınız hizmetler için hazırlanmış kullanım koşullarını bulacaksınız. Sisteme giriş yaparak ve/veya Neokur.com bünyesinde sunulan hizmetleri kullanarak bu kullanım koşullarını kabul etmiş olacağınızı bildirmek isteriz. Neokur.com’un kayıtlı bir kullanıcısı olmasanız dahi bu durum geçerlidir.

Neokur.com, bu sözleşmedeki şartları ön bildirimde bulunmak zorunda olmadan istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. Böyle bir durum gerçekleşirse bu yazının başında kullanım koşullarının değiştirildiğine dair bir ibare göreceksiniz. Eğer yeni koşullar kabul etmiyorsanız lütfen Neokur.com’u kullanmaya devam etmeyin. Bu koşullar tüm üyeler, ziyaretçiler ve sunulan hizmetlerden faydalanan diğer herkes için geçerlidir.

Sunulan Hizmetlerin Kullanılması

Neokur.com sizlere okuduğunuz kitaplar hakkında tartışma, yeni kitaplar keşfetme, sizinle aynı beğenilere sahip diğer insanlarla tanışma, beğendiğiniz ve takip ettiğiniz yazar ve yayınevleri ile direkt iletişime geçme imkanı verir.

Neokur.com’u ziyaret etmek için üye olmanız gerekmez. Ancak kendi kitaplığınızı oluşturmak, kitaplara inceleme eklemek, diğer üyeler ile iletişim kurmak gibi Neokur.com’un tüm özelliklerinden faydalanmak için üye olmalısınız. Üye olduğunuzda zaman zaman tarafımızdan güncellenen ve geliştirilen tüm Neokur.com hizmetlerinden faydalanma hakkına sahip olacaksınız.

Çok yakından tanıyor olsanız dahi başka bir üyenin hesabını asla kullanmayın. Kendi hesabınızı (profilinizi) oluştururken doğru ve kendinize ait bilgiler sunmalısınız. Hesabınız kullanılarak yapılan tüm aktivitelerden sorumlusunuz. Şifrenizi güvenlik altına alın ve kimseyle paylaşmayın. Hesabınızın başkası tarafından kullanıldığını düşünüyorsanız derhal Neokur.com yönetimini uyarmalısınız.

Profilinize giriş yaptıktan sonra “Ayarlar” bölümü altından profilinizin ayarlarını değiştirebilirsiniz. E-posta adresinizi Neokur.com ile paylaşarak size hizmetlerimiz dahilinde bazı e-postalar gönderebileceğimizi kabul etmiş olursunuz. E-posta adresinizi hizmetlerimiz hakkındaki gelişmeler, değişiklikler ve diğer tanıtım içerikli mesajlar göndermek üzere de kullanabiliriz. Bu tür mesajları almak istemiyorsanız profil ayarlarınızı değiştirebilirsiniz.

Bu kullanım koşullarına dayanarak, Neokur.com hizmetlerini sadece kişisel, ticari olmayan kullanımınız için sunmaktadır. Neokur.com’u kullanarak aşağıda açıklanan tüm yasaklanmış aktivitelerden uzak duracağınızı kabul ve taahhüt etmiş olursunuz;

 • Sunulan hizmetlerin bir bölümünü veya tamamını otomatik ya da el ile kopyalamak, dağıtmak veya açığa vurmak,
 • Robotlar, örümcekler veya çevrimdışı okuyucular gibi araçlar kullanarak sunucularımıza bir kullanıcının el ile belli bir zaman diliminde gönderebileceğinden daha fazla istek göndermek,
 • Sistem içerisindeki bilgileri yetkisiz olarak görüntülemeye, kopyalamaya çalışmak,
 • Sistem kapasitesini zorlayıcı veya zarar verici etkinliklerde bulunmak,
 • Sisteme virüsler, solucanlar veya diğer zarar verici yazılımlar yüklemek,
 • Üye e-mail adreslerini ve hesap isimlerinin toplamak,
 • Hizmetleri ticari amaçlar için kullanmak,
 • Diğer üyelere istekleri dışında bir ürün ve/veya hizmetin satışını yapmak üzere iletişim yolları ile tacizde bulunmak,
 • Başka birinin adını veya diğer kişisel bilgilerin kullanarak diğer kullanıcıları yanıltmaya çalışmak,
 • Sistemin düzgün çalışmasını engelleyecek aktivitelerde bulunmak.

Üyelerimizi istekleri dışında kendilerine gönderilebilecek ticari amaçlı mesajlar ve diğer iletişim araçlarından korumak için üyelerimizin günlük aktivite yoğunluklarını ölçmekteyiz. Bir üyenin aktivite yoğunluğunun normalin çok üstünde olması durumunda Neokur.com o üyüye sunduğu hizmeti geçici veya süresiz olarak durdurabilir.
Neokur.com tarafından sunulan hizmetler zaman zaman önceden planlanmış veya plansız şekilde kesintiye uğrayabilir. Neokur.com sunulan hizmetlerin bir beya birkaçının ya da tamamının kesintiye uğratılması ya da süresis olarak sona erdirilmesi hakkında tüm hakları saklı tutar. Önceden haber vererek ya da vermeksizin hizmetlerini sonlandırabilir.

Diğer Neokur.com kullanıcıları ile bulunduğunuz etkileşimler sizin sorumluluğunuz altındadır. Neokur.com gerektiğinde bu etkileşimleri izleme hakkını saklı tutar ancak zorunlu değildir. Siz ve diğer kullanıcılar arasında yaşanacak hiçbir olay Neokur.com sorumluluğu altında değildir.

Kullanıcıların Oluşturdukları İçerik

Neokur.com içerisinde bazı alanlarda kullanıcılar yorumlar, incelemeler, sorular, görseller ve bazı diğer bilgiler paylaşabilir. Sistem içerisinde yaptığınız paylaşımların içeriği tamamen sizin sorumluluğunuzdadır. Neokur.com yapacağınız paylaşımlar için sadece pasif olarak bir platform rolü üstlenmektedir. Kullanıcılar tarafından yapılan postların içeriğinden sorumlu tutulamaz. Neokur.com kitaplar için yazılmış incelemeleri, alıntıları ve paylaşımları saklama, farklı mecralarda kullanma hakkında sahiptir.

Neokur.com’u kullanırken aşağıda bahsedilen türde paylaşımlar yapmayacağınızı kabul ve taahhüt edersiniz;

 • Siz, bir başkası veya bir hayvan için fiziksel veya zihinsel zarar, duygusal çöküntü, ölüm, sakatlanma riski oluşturabilecek paylaşımlar,
 • Diğer kişiler veya mülkler için zarar verici diğer tüm paylaşımlar,
 • Erişkin olmayan kişileri kötü etkileyecek, uygun olmayan içeriğe sahip paylaşımlar,
 • Suça yönlendirebilecek paylaşımlar,
 • Yasadışı, zararlı, küfürlü, ırkçı, gerçek dışı (iftira), kişisel hak ve özgürlükleri zedeleyici, diğer kişi, kurum veya halklara zarar vermeyi hedef alan, tehditkâr  içerikli paylaşımlar,
 • Paylaşılması yasalar ya da diğer resmi anlaşmalar ile yasaklanmış içeriklere sahip olan paylaşımlar,
 • Doğru olmadığını bildiğiniz, diğerlerini kötü şekilde yönlendirebilecek ya da etkileyebilecek içerikli paylaşımlar,
 • Telif hakkı size ait olmayan paylaşımlar.

Telif Hakkı Hibesi

Neokur.com’da paylaştığınız tüm içeriğin telif hakkının kendinize ait olduğunu kabul ve taahhüt ederken, paylaşımı yaptığınız anda bu içeriğin telif haklarını Neokur.com’a telifsiz, transfer edilebilir, modifiye edilebilir, yayınlanabilir, başka bir dile çevrilebilir şekilde ve süresiz olarak devredersiniz.

Neokur.com Telif Hakları

Kullanıcılar tarafından üretilen ve paylaşılan içerik haricinde kalan tüm yazılımlar, görseller, yazılar, logolar, sesler ve videolar Neokur.com’un lisansı altındadır.Değiştirerek ya da olduğu gibi kopyalamak, dağıtmak, kiralamak, göstermek suçtur.

Neokur.com’un sizlere daha iyi hizmet sunabilmesi için fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz. Aksini belirten resmi bir anlaşma olmadığı sürece dikkate alınıp uygulanan öneri, fikir veya projelerinizin telif hakları Neokur.com’a aittir.

Uygunluk

Neokur.com tarafından sunulan tüm hizmetler en az 13 yaşını tamamlamış kullanıcılar içindir. Yaşınız 13’den küçük ise Neokur.com’u kullanamazsınız. Yaşınızın 18’den küçük olması durumunda ise Neokur.com’u ancak yasal velinizin izni ile kullanabilirsiniz.

Gizlilik

Kullanıcılarımızın güvenlik ve gizliliği bizim için birinci derecede önemlidir. Lütfen Gizlilik İlkelerimizi inceleyin. Bu kullanıcı sözleşmesini onayladığınızda gizlilik ilkelerimiz altında belirtilen tüm koşulları da kabul etmiş sayılırsınız.

Güvenlik

Neokur.com’a üye olurken paylaştığınız bilgileri güvenlik altında tutmak için endüstri standartında güvenlik önlemleri alıyoruz. Yine de üçüncü şahıs veya organizasyonların güvenlik önlemlerimizi etkisiz hale getirip paylaştığınız bilgilere ulaşamayacağının garantisini veremiyoruz. Neokur.com ile paylaştığınız tüm kişisel bilgileriniz sizin sorumluluğunuz altındadır.

Ek Beyan ve Taahhütler

Neokur.com içinde gerçekleştirdiğiniz tüm aktiviteler ve paylaştığınız içerik sizin sorumluluğunuz altındadır. Buna ek olarak aşağıda sıralanan beyanları da kabul ve taahhüt etmiş bulunmaktasınız;

 • En az 18 yaşındayım veya site içerisinde gerçekleştirdiğim aktivite ve paylaşımlar yasal velim tarafından kontrol edilmiş ve izin verilmiş paylaşımlardır.
 • Paylaşımlarımda adı geçecek gerçek kişiler ve kurumlar için oluşturabileceğim zararların sorumlusu benim.
 • Telif hakkı kendime ait olmayan hiçbir içeriği paylaşmayacağım.

Üçüncü Parti Web Siteleri, Reklamcılar ve Hizmetler

Neokur.com kendi kontrolünün dışında olan üçüncü parti web sitelerine, reklamcılara veya hizmetlere linkler verebilir. Bu dış linkler Neokur.com’un kontrolü dışında olduğu için içerikleri, güvenlik politika ve seviyeleri ve işleyiş şekilleri hakkında garanti veremez. Eğer Neokur.com’dan dış kaynaklara verilen linkleri takip ederek Neokur.com’dan ayrılırsanız ziyaret ettiğiniz web sitesi, reklamcı veya hizmetlerin kullanım koşulları geçerli olacak ve Neokur.com kullanım koşulları bu sitelerde bulunmanız süresince geçersiz olacaktır.