up
ara

Emin Aydın

Yerinde duran bir şey geri gidiyor demektir .
Emin Aydın

Emin Aydın

@kursunasker

Ölçü
Eminim dikkatinizi çekmiştir,son yıllarda Sabahattin Ali'nin değerli eseri Kürk Mantolu Madonna'ya ciddi bir rağbet var.Kitabın güzel olduğunu düşünüyorum, başarılı da buluyorum. Ancak malesef biraz abartıldığını düşünüyorum. Şunu açık yüreklilikle ifade edeyim, kitabın düşmanı falan değilim. Ben de okudum ve evet ben de beğendim, ama hayatımda yepyeni bir sayfa açan veya beni ciddi biçimde sarsan bir kitap olmadığını da ifade etmeliyim. Pek çok insan tam tersi görüşte, bazılarının samimiyetine inansamda çoğunun bu kitabın popüler etkisinden adeta fayda sağlamaya çalıştığı kanaatindeyim . Kitapla fotoğraf çekip sanal ortamda paylaşmak gibi tuhaf hareketlere anlam veremiyorum. Edebiyatımızın önemli eserlerinden birini( özür dileyerek ifade ediyorum) Gangnam Style'laştırmak o esere de biz okuyuculara da hiçbir şey kazandırmaz, aksine kaybettirir diye düşünüyorum. Son olarak bir de bu eleştiriyi sizlerle paylaşmayı uygun gördüm,umarım neokurda yer alan aşırı hayranlık içeren incelemeleri daha gerçekçi bir çizgiye taşımak için de faydalı olur.

http://koltukname.com/201...nna-elestirisi/
7 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Emin Aydın

Emin Aydın

@kursunasker

Yaş Meselesi
Bir keresinde bir öğretmenimden belli kitapları okumak için belli yaş basamağına erişmek gerektiğini duymuştum.Soruyorum öyleyse Oğuz Atay ın Tutunamayanlar ı için uygun yaş aralığı sizce nedir?Ya da bu kitap yaşa bağlı mı, her yaştan okura hitap eder mi?İçerikten çok bahsetmeden yüzeysel cevaplar yazmanızı rica ediyorum. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler..
4 beğeni · 9 yorum beğen ikon
Emine Kenkeş (@eminekenkes)
Bence kitaplar için yaş değil zaman önemli sizin kendinizi zihinsel veya ruhsal açıdan hazır hissetmeniz veya o kitabı okumaya hazır olmanız gerekir. Ben de Oğuz Atay okumayı çok istiyorum iki basit düzeyde kitabını okudum ama Tehlikeli Oyunlar ve Tutunamayanlar hep yarım kaldı, demek ki zamanı var.
06.11.15 beğen 8 cevap
Emin Aydın (@kursunasker)
Yaş derken kastettiğim şeyi aslında çok iyi özetlemişsiniz.Yani ben nüfustaki yaşı değil de olgunluğu kastetmek istemiştim.Anlamı kuvvetlendirdiğiniz için teşekkür ediyorum.
06.11.15 beğen cevap
Emine Kenkeş (@eminekenkes)
Eğer bir kitabı okumayı veya bir filmin izlemek istiyorsanız (başka şeyler de olabilir) ve iş buna gelince yapamıyor, yarım bırakıyorsanız demek ki zamanı var ben böyle düşünüyorum
07.11.15 beğen 2 cevap
2 beğeni · 0 yorum beğen ikon