up
ara
ÜYELER
DİĞER

Hukukçuların Mutlaka Okuması Gereken En İyi Hukuk Kitapları

1
Bülbülü Öldürmek
8.6
Siyahilerin her zaman haksız ve suçlu olduğu bir dönemde onlardan birinin hakkını savunan bir avukat ve buna tepki gösteren kasaba halkı ile bu yanlışı kendi pencerelerinden gören ve anlatan çocukların romanıdır.
2
Suçlar ve Cezalar Hakkında
9.0
İlk kitabı ile edebiyat dünyasına giren Cesare Beccaria tarafından kaleme alınan Suçlar ve Cezalar Hakkında kitabı Hukuk, türünde okuyucusu ile buluşuyor. İmge Kitabevi yayınevinden 0 yılında 9789755334127 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Suçlar ve Cezalar Hakkında isimli kitap 224 sayfadan oluşuyor. Kitap Hukukçuların Mutlaka Okuması Gereken En İyi Hukuk Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Suçlar ve Cezalar Hakkında kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
3
Suç ve Ceza
9.2
Suç ve Ceza, mutlaka okunması gereken dünya klasiklerinden biridir. Hukuk fakültesinde okuyan ve başarılı bir öğrenci olan Raskolnikov'un maddi imkansızlıklardan dolayı okulunu bırakıp bir suça karışmasının ardından yaşadığı kendi iç hesaplaşması ve yaşam mücadelesi anlatılmaktadır.
4
Suç - Bir Ceza Avukatından Gerçek Hikayeler
8.2
Suç 2 kitabının da yazarı Ferdinand von Schirach tarafından kaleme alınan Suç - Bir Ceza Avukatından Gerçek Hikayeler kitabı Adli Tıp, Suç türünde okuyucusu ile buluşuyor. NTV yayınevinden 2016 yılında 9786055443221 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Suç - Bir Ceza Avukatından Gerçek Hikayeler isimli kitap 200 sayfadan oluşuyor. Kitap Hukukçuların Mutlaka Okuması Gereken En İyi Hukuk Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Suç - Bir Ceza Avukatından Gerçek Hikayeler kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
5
Prens
8.6
Filoransa'da Komplolar ve Karşı Komplolar Tarihi kitabının da yazarı Niccolo Machiavelli tarafından kaleme alınan Prens kitabı Siyaset, Sosyoloji türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları yayınevinden 2015 yılında 9789750709074 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Prens isimli kitap 137 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Kemal Atakay çevirmiştir. Kitap Türk ve Dünya Edebiyatından Okunması Gereken Seçkin Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Prens kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
6
Suçun Sosyolojisi - Cezanın Felsefesi
0.0
90'lar Kitabı - Çocuk mu, Genç mi? ve Doxa - Sayı 5 kitaplarının da yazarı Kolektif tarafından kaleme alınan Suçun Sosyolojisi - Cezanın Felsefesi kitabı Sosyoloji, Felsefe türünde okuyucusu ile buluşuyor. Nobel Akademik Yayıncılık yayınevinden 2016 yılında 9786053203940 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Suçun Sosyolojisi - Cezanın Felsefesi isimli kitap 230 sayfadan oluşuyor. Kitap Hukukçuların Mutlaka Okuması Gereken En İyi Hukuk Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Suçun Sosyolojisi - Cezanın Felsefesi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7
Suç Teorileri (Teori, Araştırma ve Uygulamada Kriminoloji)
10.0
Suç Teorileri kitabının da yazarı Osman Dolu tarafından kaleme alınan Suç Teorileri (Teori, Araştırma ve Uygulamada Kriminoloji) kitabı Akademik, Hukuk türünde okuyucusu ile buluşuyor. Seçkin Yayıncılık yayınevinden 2011 yılında 9789750221224 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Suç Teorileri (Teori, Araştırma ve Uygulamada Kriminoloji) isimli kitap 504 sayfadan oluşuyor. Kitap Hukukçuların Mutlaka Okuması Gereken En İyi Hukuk Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Suç Teorileri (Teori, Araştırma ve Uygulamada Kriminoloji) kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8
Suç ve Ceza
0.0
Balığın Esir Düştüğü Yer ve 7 kitaplarının da yazarı Cem Akaş tarafından kaleme alınan Suç ve Ceza kitabı Roman (Yerli), türünde okuyucusu ile buluşuyor. Everest Yayınları yayınevinden 2008 yılında 9789752894525 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Suç ve Ceza isimli kitap 62 sayfadan oluşuyor. Kitap Hukukçuların Mutlaka Okuması Gereken En İyi Hukuk Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Suç ve Ceza kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
9
Suç 2
7.5
Suç kitabının da yazarı Ferdinand von Schirach tarafından kaleme alınan Suç 2 kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. NTV yayınevinden 0 yılında 9786055443405 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Suç 2 isimli kitap 152 sayfadan oluşuyor. Kitap Hukukçuların Mutlaka Okuması Gereken En İyi Hukuk Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Suç 2 kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
10
Suç Delillerini Yok Etme, Gizleme veya Değiştirme Suçu
0.0
İlk kitabı ile edebiyat dünyasına giren Seçkin Koçer tarafından kaleme alınan Suç Delillerini Yok Etme, Gizleme veya Değiştirme Suçu kitabı Akademik, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Adalet Yayınevi yayınevinden 2015 yılında 9786055412074 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Suç Delillerini Yok Etme, Gizleme veya Değiştirme Suçu isimli kitap 122 sayfadan oluşuyor. Kitap Hukukçuların Mutlaka Okuması Gereken En İyi Hukuk Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Suç Delillerini Yok Etme, Gizleme veya Değiştirme Suçu kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Hukukçuların Mutlaka Okuması Gereken En İyi Hukuk Kitapları
Hukukçuların ya da hukuk öğrencilerinin mutlaka okuması gereken ve kitaplıklarında bulundurması gereken akademik düzeydeki en iyi hukuk kitaplarını bu listede paylaşıyoruz.