up
ara
ÜYELER
DİĞER

Mutlaka Okunması Gereken En İyi 2017 Kitapları

1
Kabuk
8.0
Bir ailedeki üç kuşak kadının sarsıcı öyküsünü anlatır bu kitap. Oyun yazarı olan Zeynep Kaçar’ın ilk kitabıdır aynı zamanda. İnsanın kabuğunun sınırlarını bulma arayışı ve kabuğunu kırma çabası içinde hayatının nasıl değişeceğini ya da değişemeyeceğini 3 kuşak akraba kadın üzerinden anlatan bir kadın hikayesidir. Birisi uyku ile, birisi kumaşlar ile diğeri yemek yapıp yemeyerek ama yedirerek kabuklarını kırmaya, acılarını örtmeye çalışır. Bir insan delirmenin eşiğine nasıl gelir? Size düşman ve son derece açık sözlü bir iç sesle insan ne yapar? Anne, anneanne ve kız… kendi acılarından kaçarken diğerlerinin acılarına nasıl dokunur? Bunlar bu kitapta son derece hayatın içinden cevaplarını bulacağımız sorulardan bazıları.
2
Savaş Günlükleri 1
9.0
Burma Günleri ve Papazın Kızı kitaplarının da yazarı George Orwell tarafından kaleme alınan Savaş Günlükleri 1 kitabı , türünde okuyucusu ile buluşuyor. Sel Yayıncılık yayınevinden 2010 yılında 9789755708867 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Savaş Günlükleri 1 isimli kitap 175 sayfadan oluşuyor. Kitap Mutlaka Okunması Gereken En İyi 2017 Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Savaş Günlükleri 1 kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
3
Başlangıç - Dan Brown
8.5
Simgebilimci Robert Langdon bu kez dünya üzerindeki dinleri temelden sarsacak bir keşfi, öldürülen öğrencisinin anısına yaymak istemektedir. Bütün dinlerin ortak bir paydada buluştuğu, hepsinin yanlış olduğu, keşfini yaymak ve anlatmak isterken kimlerle karşılaşacağını ve başına nelerin geleceğini bilmemektedir.
4
Gölge
9.4
Beni Bu Kadar Sevme Anne kitabının da yazarı Ahmet Naç tarafından kaleme alınan Gölge kitabı , türünde okuyucusu ile buluşuyor. Doğan Kitap yayınevinden 2016 yılında 9786050938364 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Gölge isimli kitap 240 sayfadan oluşuyor. Kitap Mutlaka Okunması Gereken En İyi 2017 Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Gölge kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
5
Çukur
9.0
Dönüş kitabının da yazarı Andrey Platonov tarafından kaleme alınan Çukur kitabı Roman (Çeviri), türünde okuyucusu ile buluşuyor. Metis Yayıncılık yayınevinden 2017 yılında 9786053160977 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Çukur isimli kitap 168 sayfadan oluşuyor. Kitap Mutlaka Okunması Gereken En İyi 2017 Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Çukur kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
6
Orada Bir Arada
9.0
Dersaadet'te Dans kitabının da yazarı Engin Geçtan tarafından kaleme alınan Orada Bir Arada kitabı Psikoloji, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Metis Yayıncılık yayınevinden 2017 yılında 9786053161028 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Orada Bir Arada isimli kitap 120 sayfadan oluşuyor. Kitap Mutlaka Okunması Gereken En İyi 2017 Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Orada Bir Arada kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7
Edebiyat Seferleri İçin Vapur Tarifeleri
0.0
90'lar Kitabı - Çocuk mu, Genç mi? ve Doxa - Sayı 5 kitaplarının da yazarı Kolektif tarafından kaleme alınan Edebiyat Seferleri İçin Vapur Tarifeleri kitabı Hikaye, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Metis Yayıncılık yayınevinden 2017 yılında 9786053160823 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Edebiyat Seferleri İçin Vapur Tarifeleri isimli kitap 336 sayfadan oluşuyor. Kitap Mutlaka Okunması Gereken En İyi 2017 Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Edebiyat Seferleri İçin Vapur Tarifeleri kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8
Düğümler
0.0
İlk kitabı ile edebiyat dünyasına giren Ronald David Laing tarafından kaleme alınan Düğümler kitabı Psikoloji, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Metis Yayıncılık yayınevinden 2017 yılında 9786053160915 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Düğümler isimli kitap 120 sayfadan oluşuyor. Kitap Mutlaka Okunması Gereken En İyi 2017 Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Düğümler kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
9
Simone de Beauvoir Aramızda
0.0
Kadın Dehası - Birinci Cilt - Hannah Arendt ve The Samurai kitaplarının da yazarı Julia Kristeva tarafından kaleme alınan Simone de Beauvoir Aramızda kitabı Kadın, Tarih türünde okuyucusu ile buluşuyor. Sel Yayıncılık yayınevinden 2017 yılında 9789755708935 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Simone de Beauvoir Aramızda isimli kitap 118 sayfadan oluşuyor. Kitap Mutlaka Okunması Gereken En İyi 2017 Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Simone de Beauvoir Aramızda kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
10
Hikaye Avcısı
8.3
Yazarın ölümünden önce tamamlamış olduğu fakat yaşıyor iken yayınlanamamış olan son kitabıdır bu. Hikayelerini gerçek hayattan görüp duyup kendi zihninin pırıltısına bulayıp kelimelere döken yazar, bu son kitabında ölüme, yaşama, dünyaya ve her şeye dair kısa hikayelerle bulunduğu zaman dilimine veda etmiş oldu. John Berger’in “Dünyanın vicdanı” lakabını taktığı Galeano, dünyadaki tüm ezilmişlerin, sömürülmüş ve dışlanmışların sesini yazılarıyla, öyküleriyle duyurduğu için bu lakabı sonuna kadar haketmiştir. Hikaye avcısı da kendisinin bir nevi vasiyetidir tüm emekçilere, direnenlere, sömürüye karşı olanlara. Onların hikayesini yine kendi kelimelerinin pırıltısıyla efsanelerden, gerçeklerden ve masallardan faydalanarak, insanlık ve onur için mücadele enlere güç vermesi için yazmıştır. Yazarın ölmeden önce tasarı olarak yarım kaldığı “Karalamalar” adında yazılarından birkaç tanesi de bu kitabın içinde yer almıştır.
11
Taksitle Ölüm
7.0
Profesör Y ile Konuşmalar kitabının da yazarı Louis Ferdinand Celine tarafından kaleme alınan Taksitle Ölüm kitabı Roman (Çeviri), türünde okuyucusu ile buluşuyor. Yapı Kredi Yayınları yayınevinden 2017 yılında 9789750840876 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Taksitle Ölüm isimli kitap 544 sayfadan oluşuyor. Kitap Türk ve Dünya Edebiyatından Okunması Gereken Seçkin Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Taksitle Ölüm kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Mutlaka Okunması Gereken En İyi 2017 Kitapları
İlk baskısını 2017'de yapmış olan ya da uzun yıllardır baskısı bulunmayıp 2017'de yeniden basılarak çok okunanlar arasına giren en iyi 2017 kitaplarını bu listede paylaşıyoruz.