up
ara

Fikirlerinizi değiştirten en iddialı kitaplar

1
Nietzsche Ağladığında
9.0
Nietzsche Ağladığında, geçmişte yaşamış ünlü kişilerin de yer aldığı ve bu ünlü kişilerin bilimsel ve felsefi düşüncelerini Nietzsche'nin hayat görüşleriyle kurgulayan felsefik bir romandır.
2
Küçük Prens
9.2
Gezegenler arası seyahate çıkan Küçük Prens , dünyadan geçerken dünyayı ve insanları bir çocuğun hayal dünyasının enginliğiyle anlatır.
3
Simyacı
8.5
Paulo Coelho'nun kaleme almış olduğu, kişisel gelişim kitabı da diyebileceğimiz Simyacı romanı, dünyanın en çok satan kitaplarından biridir. Çoban Santiago'nun hayatını anlatan kitap, hayata dair felsefi mesajlar da içeriyor.
4
Böyle Buyurdu Zerdüşt
8.2
Putların Batışı kitabının da yazarı Friedrich Wilhelm Nietzsche tarafından kaleme alınan Böyle Buyurdu Zerdüşt kitabı Felsefe, Ahlak türünde okuyucusu ile buluşuyor. 2387 yayınevinden 1970 yılında 9786055646837 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Böyle Buyurdu Zerdüşt isimli kitap 320 sayfadan oluşuyor. Kitap Fikirlerinizi değiştirten en iddialı kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Böyle Buyurdu Zerdüşt kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
5
Kuyucaklı Yusuf
8.6
Ailesinin öldürülmesinden sonra yanında yaşamaya başladığı ailenin tek kızı Muazzez'le aşk yaşamaya başlayan Kuyucaklı Yusuf'un hikayesi anlatılmaktadır.
6
Sofie'nin Dünyası
8.4
İnsanların kendilerini bulabilmeleri için, aslında kim olduklarını, yaşamlarını, varoluşlarını sorgulamalıdırlar ve dünyayı olduğu gibi kabul etmemelidirler.
7
Dava
8.1
Neden tutuklandığını bilemeyen Josef K suçunu öğrenebilmek için girmediği yol, yapmadığı iş kalmamıştır. Fakat suçunu da bir türlü öğrenemez. Fakat kendini de savunamaz, ortada bir mahkeme yoktur. Bütün bunlara rağmen cezası bellidir, ölüm.
8
Kara Kitap
8.4
Avukat Galip, karısı Rüya tarafından terk edilir. Amcasının oğlu, aynı zamanda karısının üvey kardeşi olan köşeyazarı Celal de kayıptır. Galip, ikisinin birlikte gitmiş olabileceklerini düşünür ve nerede olduklarını bulabilmek için Celal'in yerine geçerek onun gibi yaşamaya, onun gibi düşünmeye başlar. Bir yandan da Celal'in yazdığı köşeyazılarında ipuçları arar.
9
Bir Yobazın Günlüğü
8.4
Hamza kitabının da yazarı Ömer Faruk Dönmez tarafından kaleme alınan Bir Yobazın Günlüğü kitabı İslam, Günlük türünde okuyucusu ile buluşuyor. İz Yayıncılık yayınevinden 1970 yılında 9789753558679 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Bir Yobazın Günlüğü isimli kitap 440 sayfadan oluşuyor. Kitap Okuduğum En Güzel Kitap listesinde de yeralmaktadır. Bir Yobazın Günlüğü kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
10
Felsefenin Temel İlkeleri
8.9
Felsefenin Başlangıç İlkeleri kitabının da yazarı Georges Politzer tarafından kaleme alınan Felsefenin Temel İlkeleri kitabı Felsefe, Felsefe türünde okuyucusu ile buluşuyor. Sol Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789757399360 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Felsefenin Temel İlkeleri isimli kitap 552 sayfadan oluşuyor. Kitap Fikirlerinizi değiştirten en iddialı kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Felsefenin Temel İlkeleri kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
11
Felsefenin Başlangıç İlkeleri
8.6
Felsefenin Temel İlkeleri kitabının da yazarı Georges Politzer tarafından kaleme alınan Felsefenin Başlangıç İlkeleri kitabı Felsefe, Düşünce türünde okuyucusu ile buluşuyor. Sol Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789757399377 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Felsefenin Başlangıç İlkeleri isimli kitap 240 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Sevim Belli çevirmiştir. Kitap Fikirlerinizi değiştirten en iddialı kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Felsefenin Başlangıç İlkeleri kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
12
İstemenin Esrarı
8.3
Türkiye'de Siyasi Parti Kapatma kitabının da yazarı Muhammed Bozdağ tarafından kaleme alınan İstemenin Esrarı kitabı Sosyoloji, Kişisel Gelişim türünde okuyucusu ile buluşuyor. Yakamoz Yayınevi yayınevinden 0 yılında 9786053840565 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan İstemenin Esrarı isimli kitap 245 sayfadan oluşuyor. Kitap Mutlaka Okunması Gereken Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. İstemenin Esrarı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
13
Karizma Miti
10.0
İlk kitabı ile edebiyat dünyasına giren Olivia Fox Cabane tarafından kaleme alınan Karizma Miti kitabı Kişisel Gelişim, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Okuyan Us Yayınları yayınevinden 2015 yılında 9786054054954 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Karizma Miti isimli kitap 333 sayfadan oluşuyor.Kitabı Türkçe'ye Nalan Tümay çevirmiştir. Kitap Fikirlerinizi değiştirten en iddialı kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Karizma Miti kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
14
Hıdır Kişisel Gelişiyor
8.2
Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır kitabının da yazarı Ahmet Şerif İzgören tarafından kaleme alınan Hıdır Kişisel Gelişiyor kitabı Sosyoloji, Kişisel Gelişim türünde okuyucusu ile buluşuyor. Elma Yayınevi yayınevinden 1970 yılında 9789756093191 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Hıdır Kişisel Gelişiyor isimli kitap 169 sayfadan oluşuyor. Kitap Fikirlerinizi değiştirten en iddialı kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Hıdır Kişisel Gelişiyor kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
15
Aforizmalar
8.0
Putların Batışı kitabının da yazarı Friedrich Wilhelm Nietzsche tarafından kaleme alınan Aforizmalar kitabı Felsefe, Felsefe türünde okuyucusu ile buluşuyor. Tutku Yayınevi yayınevinden 2011 yılında 9786054308644 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Aforizmalar isimli kitap 280 sayfadan oluşuyor. Kitap Fikirlerinizi değiştirten en iddialı kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Aforizmalar kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
16
Tan Kızıllığı
10.0
Putların Batışı kitabının da yazarı Friedrich Wilhelm Nietzsche tarafından kaleme alınan Tan Kızıllığı kitabı Felsefe, Felsefe türünde okuyucusu ile buluşuyor. Say Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789754684438 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Tan Kızıllığı isimli kitap 288 sayfadan oluşuyor. Kitap Fikirlerinizi değiştirten en iddialı kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Tan Kızıllığı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
17
Yaratma Cesareti
8.7
Güç ve Masumiyet kitabının da yazarı Rollo May tarafından kaleme alınan Yaratma Cesareti kitabı Sosyoloji, Psikoloji türünde okuyucusu ile buluşuyor. Metis Yayınları yayınevinden 2007 yılında 9789753421904 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Yaratma Cesareti isimli kitap 141 sayfadan oluşuyor. Kitap Fikirlerinizi değiştirten en iddialı kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Yaratma Cesareti kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
18
Simyacı
6.9
Simyacının Sırrı Taşın Yazgısı 1.Kitap kitabının da yazarı John Ward tarafından kaleme alınan Simyacı kitabı Roman (Çeviri), türünde okuyucusu ile buluşuyor. Kalipso Yayınları yayınevinden 2011 yılında 6055422028 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Simyacı isimli kitap 320 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Selim Yeniçeri çevirmiştir. Kitap Fikirlerinizi değiştirten en iddialı kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Simyacı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
19
Sofi'nin Dünyası
8.6
Felsefe bu kadar güzel anlatılır hiç bilmeyen birine. Hayatın her döneminde okunup ayrı keyif alınacak bir kitap. Kurgu içinde taşlar bırakmış yazar; felsefenin yapı taşlarını.
20
Simyacının Sırrı
7.0
Mozart Komplosu kitabının da yazarı Scott Mariani tarafından kaleme alınan Simyacının Sırrı kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Altın Kitaplar yayınevinden 2008 yılında 9789752111271 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Simyacının Sırrı isimli kitap 384 sayfadan oluşuyor. Kitap Fikirlerinizi değiştirten en iddialı kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Simyacının Sırrı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
/ 2
Fikirlerinizi değiştirten en iddialı kitaplar
Çok iyi araştırılmış, doru kurgulanmış, net bir şekilde iddialarını ortaya koyan ve kanıtlayan kitaplar. Hayata bakış açınızı, fikirlerininizi değiştiren özgün ve dolu dolu kitaplar bu listede.