up
ara

Nobel Ödüllü Yazarların En İyi Kitapları

1
Simyacı
8.5
Paulo Coelho'nun kaleme almış olduğu, kişisel gelişim kitabı da diyebileceğimiz Simyacı romanı, dünyanın en çok satan kitaplarından biridir. Çoban Santiago'nun hayatını anlatan kitap, hayata dair felsefi mesajlar da içeriyor.
2
Benim Adım Kırmızı
8.0
Kitap, Nakkaşlar arasında işlenen bir cinayetin aydınlatılması ile ilgilidir. Eski sanatlarımız ve tarihimizle yoğrulmuş ve yazarın en çok satan kitabı ünvanını kazanmış bir kitaptır.
3
Sana Gül Bahçesi Vadetmedim
8.6
Sana Gül Bahçesi Vadetmedim', deliliğin, resmi tanımıyla akıl hastalığının öyküsü: Deborah kimlik kavramını yitirip içine kapanmış, zengin düşlemi ve mizah duygusuyla yarattığı kendi düşsel dünyasına sağımıştır. İki dünyanın çatışmaya başlaması, Deborah'ın akıl hastanesine 'düşme'sine neden olur. Bundan sonra hastaneleri, doktorları vb. kurumlarıyla toplumun 'kurtarma operasyonu' başlar. Greenberg'in kendi yaşamından yola çıkarak yazdığı bu kitap, 'akıl hastalarının gizleri' üzerine pek çok ipucu taşırken, toplumun yerleşik değer yargılarına çarpıcı bir eleştiri de getiriyor, böylece normal kavramını sorgulamaya götürüyor bizi.
4
Sineklerin Tanrısı
8.2
İyi ya da kötü öğrenilir mi ya da hepimizin doğasında mı vardır? Çocuklar da bilinçli olarak kötülük yapabilirler mi? Bir adada mahsur kalan çocuklar lider olabilmek ve lider kalabilmek için en fazla ne yapabilirler? Bir cinayetin de yaşandığı bu liderlik yolunda sonunda adadan kurtulan çocuklar gerçekte çocuk mudur artık?
5
Kırmızı Pazartesi
8.1
Yaprak Fırtınası kitabının da yazarı Gabriel Garcia Marquez tarafından kaleme alınan Kırmızı Pazartesi kitabı Latin Amerika, Entrika türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları yayınevinden 2016 yılında 9789750721571 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kırmızı Pazartesi isimli kitap 107 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye İnci Kut çevirmiştir. Kitap Mutlaka Okunması Gereken Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Kırmızı Pazartesi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
6
Kar
7.7
The Museum Of Innocence kitabının da yazarı Orhan Pamuk tarafından kaleme alınan Kar kitabı Roman, Edebiyat türünde okuyucusu ile buluşuyor. Yapı Kredi Yayınları yayınevinden 2002 yılında 9789750825910 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kar isimli kitap 460 sayfadan oluşuyor. Kitap Kadınların Okuması Gereken Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Kar kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7
Ölüm Bir Varmış Bir Yokmuş
8.0
Çatıdaki Pencere kitabının da yazarı Jose Saramago tarafından kaleme alınan Ölüm Bir Varmış Bir Yokmuş kitabı İspanya-Portekiz, Roman türünde okuyucusu ile buluşuyor. Kırmızı Kedi Yayınevi yayınevinden 0 yılında 9786054764457 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Ölüm Bir Varmış Bir Yokmuş isimli kitap 208 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Mehmet Necati Kutlu çevirmiştir. Kitap Okuduğum En Güzel Kitap listesinde de yeralmaktadır. Ölüm Bir Varmış Bir Yokmuş kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8
Şakayık
10.0
Çin Sarayında Bir Bakire kitabının da yazarı Pearl S. Buck tarafından kaleme alınan Şakayık kitabı Roman, Roman türünde okuyucusu ile buluşuyor. Bakış Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789756920039 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Şakayık isimli kitap 329 sayfadan oluşuyor. Kitap Nobel Ödüllü Kadın Yazarlar ve Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Şakayık kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
9
Siddhartha
8.4
Doğu felsefesi ile batının popülerleştirdiği bireselcilik ve bireysel özgürlükleri harmanlayarak Budha ve Hint felsefesinin üzerine çıkmaya çalışmış, öğretilerini geliştirmi amaçlamış, ruhsal doyum arayanlara ilaç gibi gelecek bir kitap.
Nobel Ödüllü Yazarların En İyi Kitapları
Gabriel Garcia Marquez, William Golding, Hermann Hesse ve daha fazlası... Nobel Ödülü'ne layık görülen tüm yazarların mutlaka okunması gerkeren en iyi kitapları listelenmektedir.