up
ara

Öğretmenlerin Okuması Gereken En İyi Eğitim Kitapları

3
Çalıkuşu
8.9
Uçarı, yaramaz ve büyüdükçe çok güzelleşen Çalıkuşu Feride'nin hayatı, aşkı, öğretmenlik yılları ve arka plandaki Anadolu halkının yaşayışını, 1.Dünya Savaşını ve Osmanlı'nın son zamanlarını konu alan roman bir Türk Klasik Romanıdır.
4
Beyaz Zambaklar Ülkesinde
8.5
Grigory Petrov'un farklı zamanlarda çıktığı Finlandiya seyahatlerindeki notlarından oluşan kitap, az sayıda aydın ve din adamlarından oluşan bir grubun köyleri gezip gönüş tokluğu ve özverili çalışmalarıyla insanlası nasıl motive ederek kalkınma hamlesi başlattıklarını anlatmaktadır.
9
İnsan Ne ile Yaşar?
8.5
İnsan ne ile yaşar adlı kitap, insanların manevi gelişim sürecinde kat ettiği yol ile dünyevi hayatında erdemli bir birey olmanın paralel ilişkide olduğunu bize sunuyor. Hırslarımızın, sabırsızlığımızın ve doyumsuzluğumuzun dizginlenmesi gerektiğini anlatan kitap bizim ilahi bir yola girdiğimizde huzuru bulacacağımızı nakşediyor.
12
Gölgesizler
8.6
Varlık, yokluk, zaman, mekan, varoluş, kaybolma, soyut ve somut kavramlar.
Öğretmenlerin Okuması Gereken En İyi Eğitim Kitapları
Öğretmenlerin ve öğretmen adaylarının mutlaka okuması gereken en iyi eğitim kitaplarını paylaşıyoruz. Mesleki kitapların yanı sıra, konusunda öğretmenlik geçen ve öğretmenlere ilham veren kurgu kitapları da ekleyebilirsiniz.