up
ara

Çocuklarıma Bırakmak İstediğim Kitaplar

1
Uçurtma Avcısı
9.2
Khaled Hosseini'nin dostluk üzerine kurguladığı duygusal romanı Uçurtma Avcısı, Afganistan'da yaşanan savaş ve göç zamanlarında geçmektedir. Kitapta annesini kaybeden ve babası tarafından hiçbir şekilde sevilmeyen Emir'in hikayesi anlatılmaktadır.
2
Simyacı
8.5
Paulo Coelho'nun kaleme almış olduğu, kişisel gelişim kitabı da diyebileceğimiz Simyacı romanı, dünyanın en çok satan kitaplarından biridir. Çoban Santiago'nun hayatını anlatan kitap, hayata dair felsefi mesajlar da içeriyor.
3
Şeker Portakalı
9.1
Şeker Portakalı, fakirliği, açlığı ve çaresizliği küçük bir çocuğun bakış açısıyla anlatan, Jose Mauro de Vasconcelos'ın en bilinen romanıdır.
4
Sol Ayağım
8.7
Christy Brown, doğuştan beyin felci olan, tekerlekli sandalyeye mahkum bir çocuktur. Bir gün sol ayağının felçten etkilenmediğini fark eder ve hayatı değişir.
5
Kürk Mantolu Madonna
9.1
Sabahattin Ali’nin Türk Edebiyatına kazandırdığı en önemli eserlerden biri olan Kürk Mantolu Madonna’da bir yandan Raif Efendi’nin yaşadığı aşk, içsel yolculuk tadında anlatılırken bir yandan da karakterler hakkında psikolojik tahliller ve betimlemeler okuyucuya sunulmaktadır.
6
Suç ve Ceza
9.1
Suç ve Ceza, mutlaka okunması gereken dünya klasiklerinden biridir. Hukuk fakültesinde okuyan ve başarılı bir öğrenci olan Raskolnikov'un maddi imkansızlıklardan dolayı okulunu bırakıp bir suça karışmasının ardından yaşadığı kendi iç hesaplaşması ve yaşam mücadelesi anlatılmaktadır.
7
Bir Çift Yürek
8.4
Sonsuzluğun Mesajı kitabının da yazarı Marlo Morgan tarafından kaleme alınan Bir Çift Yürek kitabı Sosyoloji, Aborjinler türünde okuyucusu ile buluşuyor. Klan Yayınları yayınevinden 2011 yılında 9789756388020 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Bir Çift Yürek isimli kitap 236 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Eren Yücesan Cendey çevirmiştir. Kitap Kişiliğinizi, Hayata Bakış Açınızı Değiştiren Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Bir Çift Yürek kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8
Küçük Prens
9.2
Gezegenler arası seyahate çıkan Küçük Prens , dünyadan geçerken dünyayı ve insanları bir çocuğun hayal dünyasının enginliğiyle anlatır.
9
Posta Kutusundaki Mızıka
8.6
Yakın bir dosta yazılan fakat gönderilmeyen mektuplardan oluşan deneme türünde bir kitaptır.
10
Fareler ve İnsanlar
8.7
John Steinbeck'in Fareler ve İnsanlar romanında aklı başında ve zeki bir adam olan George ile güçlü kuvvetli ama akli dengesi bozuk arkadaşı Lennie'nin para kazanmak için tarım işçiliği yapmak üzere mevsimlik olarak çalışmaya başladıkları çiftlikte geçen hikayeleri anlatılmaktadır.
11
Çocuk Kalbi
8.7
İstanbul kitabının da yazarı Edmondo De Amicis tarafından kaleme alınan Çocuk Kalbi kitabı Anı, Hatıra, İslam türünde okuyucusu ile buluşuyor. Yalçın Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789754880090 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Çocuk Kalbi isimli kitap 292 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Mehmet Aydın, Nurhan Özaltın çevirmiştir. Kitap Çocuklarıma Bırakmak İstediğim Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Çocuk Kalbi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
12
Kumral Ada Mavi Tuna
8.5
İstanbullular (Özel Baskı) kitabının da yazarı Buket Uzuner tarafından kaleme alınan Kumral Ada Mavi Tuna kitabı Edebiyat, Roman (Yerli) türünde okuyucusu ile buluşuyor. Everest Yayınları yayınevinden 1996 yılında 9789752890244 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kumral Ada Mavi Tuna isimli kitap 500 sayfadan oluşuyor. Kitap Çocuklarıma Bırakmak İstediğim Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Kumral Ada Mavi Tuna kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
13
Küçük Arı
7.6
Kundakçı kitabının da yazarı Chris Cleave tarafından kaleme alınan Küçük Arı kitabı Roman (Çeviri), türünde okuyucusu ile buluşuyor. Pegasus yayınevinden 1970 yılında 9786054263370 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Küçük Arı isimli kitap 344 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Nalan Işık Çeper çevirmiştir. Kitap Çocuklarıma Bırakmak İstediğim Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Küçük Arı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
14
Kayıp Gül
7.0
Kayıp Gül: Ekim Yağmurları kitabının da yazarı Serdar Özkan tarafından kaleme alınan Kayıp Gül kitabı Aile, Sevgi türünde okuyucusu ile buluşuyor. Timaş Yayınları yayınevinden 0 yılında 9786051141060 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kayıp Gül isimli kitap 208 sayfadan oluşuyor. Kitap Hiç Unutamayacağım Dediğimiz Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Kayıp Gül kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
15
Rüzgarı Dizginleyen Çocuk
8.2
İlk kitabı ile edebiyat dünyasına giren William Kamkwamba tarafından kaleme alınan Rüzgarı Dizginleyen Çocuk kitabı Çocuk, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Martı Kitabevi yayınevinden 2012 yılında 9786055420802 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Rüzgarı Dizginleyen Çocuk isimli kitap 380 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Selim Yeniçeri çevirmiştir. Kitap Çocuklarıma Bırakmak İstediğim Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Rüzgarı Dizginleyen Çocuk kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
16
Hayatın Işıkları Yanınca
7.7
Kayıp Gül: Ekim Yağmurları kitabının da yazarı Serdar Özkan tarafından kaleme alınan Hayatın Işıkları Yanınca kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Altın Kitaplar yayınevinden 0 yılında 9789752112902 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Hayatın Işıkları Yanınca isimli kitap 208 sayfadan oluşuyor. Kitap Çocuklarıma Bırakmak İstediğim Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Hayatın Işıkları Yanınca kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
17
Onlardan Biri Olduğunu Söyle
6.7
İlk kitabı ile edebiyat dünyasına giren Uwem Akpan tarafından kaleme alınan Onlardan Biri Olduğunu Söyle kitabı Roman (Çeviri), türünde okuyucusu ile buluşuyor. Martı Kitabevi yayınevinden 2010 yılında 9786054335275 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Onlardan Biri Olduğunu Söyle isimli kitap 490 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Fatih Kıyman çevirmiştir. Kitap Çocuklarıma Bırakmak İstediğim Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Onlardan Biri Olduğunu Söyle kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
18
Sen Ölünce Kim Ağlar?
8.1
Unvansız Lider kitabının da yazarı Robin Sharma tarafından kaleme alınan Sen Ölünce Kim Ağlar? kitabı Kişisel Gelişim, Çeviri türünde okuyucusu ile buluşuyor. Pegasus yayınevinden 0 yılında 9786054456727 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Sen Ölünce Kim Ağlar? isimli kitap 256 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Meral Gök çevirmiştir. Kitap Çocuklarıma Bırakmak İstediğim Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Sen Ölünce Kim Ağlar? kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
19
Vanya Dayı
8.5
Not Defteri kitabının da yazarı Anton Çehov tarafından kaleme alınan Vanya Dayı kitabı Roman, Tiyatro türünde okuyucusu ile buluşuyor. Bilge Kültür Sanat yayınevinden 0 yılında 9786055715380 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Vanya Dayı isimli kitap 96 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Engin Altay çevirmiştir. Kitap Çocuklarıma Bırakmak İstediğim Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Vanya Dayı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
20
İki Yeşil Susamuru
7.9
İstanbullular (Özel Baskı) kitabının da yazarı Buket Uzuner tarafından kaleme alınan İki Yeşil Susamuru kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Everest Yayınları yayınevinden 0 yılında 9799752890007 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan İki Yeşil Susamuru isimli kitap 315 sayfadan oluşuyor. Kitap Çocuklarıma Bırakmak İstediğim Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. İki Yeşil Susamuru kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
/ 1
Çocuklarıma Bırakmak İstediğim Kitaplar
Bu kitabı mutlaka çocuğum da okumalı diye düşündüğümüz, çocuğumuza bırakmak istediğimiz kitapları bu listede topluyoruz.