up
ara

Sonu Mutsuz Biten Kitaplar

1
Aynı Yıldızın Altında
8.3
John Green'in Türkçeye çevrilen ilk romanı olan Aynı Yıldızın Altında adlı kitap, on altı yaşındaki akciğer kanseri hastası Hazel ile destek grubunda tanıştığı tümör hastası Augustus'un aralarında oluşan duygusal bağı konu edinen romantik ve dramatik bir gençlik romanıdır.
2
Senden Önce Ben
8.5
Geçirdiği bir kazadan sonra kitabın ana karakteri olan Will Traynor’ın hayatı bir anda değişir. Kazadan sonra ailesi, Will’e bakması için ekonomik sıkıntıları olan Lou adında bir bakıcı tutarlar. Kitap, Will’in hayattan vazgeçme isteği ile Lou’nun hayata umutla bağlanmasını ve aralarında oluşan duygusal bağı anlatıyor.
3
Fareler ve İnsanlar
8.7
John Steinbeck'in Fareler ve İnsanlar romanında aklı başında ve zeki bir adam olan George ile güçlü kuvvetli ama akli dengesi bozuk arkadaşı Lennie'nin para kazanmak için tarım işçiliği yapmak üzere mevsimlik olarak çalışmaya başladıkları çiftlikte geçen hikayeleri anlatılmaktadır.
4
Kürk Mantolu Madonna
9.1
Sabahattin Ali’nin Türk Edebiyatına kazandırdığı en önemli eserlerden biri olan Kürk Mantolu Madonna’da bir yandan Raif Efendi’nin yaşadığı aşk, içsel yolculuk tadında anlatılırken bir yandan da karakterler hakkında psikolojik tahliller ve betimlemeler okuyucuya sunulmaktadır.
5
Dönüşüm
8.5
Franz Kafka'nın 1915'te yayımlanan kitabı Dönüşüm, bir sabah uyandığında kendisini böceğe dönüşmüş olarak bulan Gregor Samsa'nın trajik hikayesini anlatan kısa ama anlam yüklü öykü kitabıdır.
6
Ağrıdağı Efsanesi
8.3
Bir Bulut Kaynıyor Bu Diyar Baştanbaşa - 4 kitabının da yazarı Yaşar Kemal tarafından kaleme alınan Ağrıdağı Efsanesi kitabı Klasik Türk Edebiyatı, Aşk türünde okuyucusu ile buluşuyor. Yapı Kredi Yayınları yayınevinden 2007 yılında 9789750807411 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Ağrıdağı Efsanesi isimli kitap 120 sayfadan oluşuyor. Kitap En Dramatik Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Ağrıdağı Efsanesi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7
Eylül
7.5
Üç Hikaye - Mehmet Rauf kitabının da yazarı Mehmet Rauf tarafından kaleme alınan Eylül kitabı Roman, Türk Dili ve Edebiyatı türünde okuyucusu ile buluşuyor. İlya Yayınevi yayınevinden 2008 yılında 9789756249611 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Eylül isimli kitap 318 sayfadan oluşuyor. Kitap En Sıkıcı Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Eylül kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8
Tanrının Unutulan Çocukları
7.7
Çemberin Dışındakiler kitabının da yazarı Craig Silvey tarafından kaleme alınan Tanrının Unutulan Çocukları kitabı Gizem, Dram türünde okuyucusu ile buluşuyor. Martı Kitabevi yayınevinden 2013 yılında 9786053481157 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Tanrının Unutulan Çocukları isimli kitap 448 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Selim Yeniçeri çevirmiştir. Kitap Sonu Mutsuz Biten Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Tanrının Unutulan Çocukları kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
9
Zebani (Cep Boy)
7.4
İlk kitabı ile edebiyat dünyasına giren Andrew Davidson tarafından kaleme alınan Zebani (Cep Boy) kitabı Roman, Mitoloji türünde okuyucusu ile buluşuyor. Martı Kitabevi yayınevinden 0 yılında 9786055872762 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Zebani (Cep Boy) isimli kitap 578 sayfadan oluşuyor. Kitap Sonu Mutsuz Biten Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Zebani (Cep Boy) kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
10
İlk Son Öpücük
7.8
İlk kitabı ile edebiyat dünyasına giren Ali Harris tarafından kaleme alınan İlk Son Öpücük kitabı Roman (Çeviri), Aşk Romanı türünde okuyucusu ile buluşuyor. Martı Yayınları yayınevinden 2013 yılında 9786053482192 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan İlk Son Öpücük isimli kitap 572 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Zeynep Yeşiltuna çevirmiştir. Kitap Sonu Mutsuz Biten Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. İlk Son Öpücük kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Sonu Mutsuz Biten Kitaplar
Bu liste baştan aşağı spoiler içermektedir. Mutlu sonlardan sıkılıp daha gerçekçi sonlar arayanların okuyabileceği, mutsuz sonla biten kitaplar listelenmektedir.