up
ara

En Sıkıcı Kitaplar

1
Soğuk Kahve
7.0
Ahmet Batman'ın ilk kitabı olan Soğuk Kahve, bir adam tarafından sevgilisine yazılmış olan aşk sözlerinden oluşuyor. Edebi kaygılardan uzak, kimi zaman özlem, kimi zaman sitem içeren yoğun duygularla yazılmış sözler...
2
Bukre
6.6
Ölü Bir Kentin Morg Alfabesi kitabının da yazarı Kahraman Tazeoğlu tarafından kaleme alınan Bukre kitabı Aşk Romanı, Roman (Yerli) türünde okuyucusu ile buluşuyor. Destek Yayınları yayınevinden 2012 yılında 9786054771738 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Bukre isimli kitap 304 sayfadan oluşuyor. Kitap Tüm Zamanların En Kötü Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Bukre kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
3
İhanet Noktası
8.2
Kayıp Sembol kitabının da yazarı Dan Brown tarafından kaleme alınan İhanet Noktası kitabı Roman (Çeviri), Aksiyon türünde okuyucusu ile buluşuyor. Altın Kitaplar yayınevinden 2004 yılında 9789752105737 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan İhanet Noktası isimli kitap 511 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Petek Demir çevirmiştir. Kitap En Sıkıcı Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. İhanet Noktası kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
4
Baba ve Piç
7.7
The Bastard of Istanbul kitabının da yazarı Elif Şafak tarafından kaleme alınan Baba ve Piç kitabı Roman, Öykü (Yerli) türünde okuyucusu ile buluşuyor. Doğan Kitap yayınevinden 0 yılında 9786051114682 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Baba ve Piç isimli kitap 418 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Aslı Biçen, Elif Şafak çevirmiştir. Kitap En Sıkıcı Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Baba ve Piç kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
5
Aynı Yıldızın Altında
8.3
John Green'in Türkçeye çevrilen ilk romanı olan Aynı Yıldızın Altında adlı kitap, on altı yaşındaki akciğer kanseri hastası Hazel ile destek grubunda tanıştığı tümör hastası Augustus'un aralarında oluşan duygusal bağı konu edinen romantik ve dramatik bir gençlik romanıdır.
6
Şifacı
6.4
Kalbim Kadar Karanlık kitabının da yazarı Antti Tuomainen tarafından kaleme alınan Şifacı kitabı Gizem, Polisiye türünde okuyucusu ile buluşuyor. Koridor Yayıncılık yayınevinden 2014 yılında 9786054629541 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Şifacı isimli kitap 288 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Gizem Yanbolluoğlu çevirmiştir. Kitap Ben Daha İyi Yazardım Dediğimiz Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Şifacı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7
Bir Düşten İbaret
8.5
Uzaklarda Bir Yerde kitabının da yazarı Alan Brennert tarafından kaleme alınan Bir Düşten İbaret kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Martı Kitabevi yayınevinden 0 yılında 9786055872830 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Bir Düşten İbaret isimli kitap 530 sayfadan oluşuyor. Kitap En Sıkıcı Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Bir Düşten İbaret kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8
Masumiyet Müzesi
7.8
Nobel ödüllü yazar Orhan Pamuk'un çok satan romanı Masumiyet Müzesi, sevdiği kıza ait olan her şeyi müze haline getirmek için uğraşan bir adamın hikayesini anlatan aşk romanıdır.
9
Psikopat
5.6
İlk kitabı ile edebiyat dünyasına giren John Smith tarafından kaleme alınan Psikopat kitabı Roman, Korku türünde okuyucusu ile buluşuyor. Nokta Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9786055422592 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Psikopat isimli kitap 390 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Deniz Karatağ çevirmiştir. Kitap En İyi Polisiye Romanlar listesinde de yeralmaktadır. Psikopat kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
10
Gülün Adı
8.7
Beş Ahlak Yazısı kitabının da yazarı Umberto Eco tarafından kaleme alınan Gülün Adı kitabı Roman, Dünya Edebiyatı türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları yayınevinden 1999 yılında 9789755102450 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Gülün Adı isimli kitap 605 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Şadan Karadeniz çevirmiştir. Kitap Okuduğum En Güzel Kitap listesinde de yeralmaktadır. Gülün Adı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
11
Yüzyıllık Yalnızlık
8.5
Büyülü güçlere sahip bir çingenenin akraba evliliği yüzünden domuz kuyruklu bir ailenin yüz yıllık lanetli ve yalnız hayatını anlattığı yazılara göre bu ailenin ve lanetlerinin son bulması için bütün ailenin yok olması gerekmektedir. Ve ailenin son üyesi bu yazıları bulduğunda dışarıda bir fırtına esmeye başlar. Artık ailenin son ferdinin de ölme zamanı gelmiştir.
12
İskender
7.9
The Bastard of Istanbul kitabının da yazarı Elif Şafak tarafından kaleme alınan İskender kitabı Roman (Çeviri), türünde okuyucusu ile buluşuyor. Doğan Kitap yayınevinden 2010 yılında 9786050902518 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan İskender isimli kitap 448 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Omca A. Korugan çevirmiştir. Kitap En Sıkıcı Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. İskender kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
13
Ateşten Gömlek
8.0
Sinekli Bakkal kitabının da yazarı Halide Edib Adıvar tarafından kaleme alınan Ateşten Gömlek kitabı Roman (Yerli), Cumhuriyet Dönemi Roman türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789750707759 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Ateşten Gömlek isimli kitap 256 sayfadan oluşuyor. Kitap En İyi Kadın Yazarların Mutlaka Okunması Gereken Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Ateşten Gömlek kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
14
Sefiller
9.1
Jan Valjan'ın sadece bir ekmek çaldı diye kürek mahkumu olması ama daha büyük hırsızların hiç bir cezaya çarptırılmaması, Fransız devrimi sırasındaki Fransa'yı gayet güzel anlatıyor. Tıpkı günümüzde olduğu gibi; büyük çalarsan sana hiç bir şey olmaz.
15
Galeyan
6.4
İlk kitabı ile edebiyat dünyasına giren Katherine Howe tarafından kaleme alınan Galeyan kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. April Yayıncılık yayınevinden 0 yılında 9789756006894 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Galeyan isimli kitap 416 sayfadan oluşuyor. Kitap En Sıkıcı Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Galeyan kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
16
İntibah
7.2
Namık Kemal'in Osmanlı Tarihi Seti (2 Kitap) kitabının da yazarı Namık Kemal tarafından kaleme alınan İntibah kitabı Divan Edebiyatı, Klasik türünde okuyucusu ile buluşuyor. Bordo Siyah Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9786055588229 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan İntibah isimli kitap 240 sayfadan oluşuyor. Kitap Tekrar Okunması Gereken Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. İntibah kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
17
Eylül
7.5
Üç Hikaye - Mehmet Rauf kitabının da yazarı Mehmet Rauf tarafından kaleme alınan Eylül kitabı Roman, Türk Dili ve Edebiyatı türünde okuyucusu ile buluşuyor. İlya Yayınevi yayınevinden 2008 yılında 9789756249611 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Eylül isimli kitap 318 sayfadan oluşuyor. Kitap En Sıkıcı Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Eylül kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
18
Benim Adım Kırmızı
8.0
Kitap, Nakkaşlar arasında işlenen bir cinayetin aydınlatılması ile ilgilidir. Eski sanatlarımız ve tarihimizle yoğrulmuş ve yazarın en çok satan kitabı ünvanını kazanmış bir kitaptır.
19
Mor
6.2
Kıran Resimleri kitabının da yazarı İnci Aral tarafından kaleme alınan Mor kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Kırmızı Kedi Yayınevi yayınevinden 1970 yılında 9789944756662 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Mor isimli kitap 416 sayfadan oluşuyor. Kitap Orhan Kemal Roman Ödülü Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Mor kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
20
Beatrice'ten Sonra Birinci Yüzyıl
6.1
Yolların Başlangıcı kitabının da yazarı Amin Maalouf tarafından kaleme alınan Beatrice'ten Sonra Birinci Yüzyıl kitabı Roman, Edebiyat türünde okuyucusu ile buluşuyor. Yapı Kredi Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789750810749 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Beatrice'ten Sonra Birinci Yüzyıl isimli kitap 160 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Orçun Türkay çevirmiştir. Kitap En Sıkıcı Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Beatrice'ten Sonra Birinci Yüzyıl kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
/ 2
En Sıkıcı Kitaplar
Sıkıldım, bittim ama kitabı da bitirdim diyen okurlar bu listeye. Okuması en zor, yavaş ilerleyen, uzun tasvirlere boğulmuş, gereksiz detaylarla bezenmiş kitaplar en sıkıcı listemizde.