up
ara
ÜYELER
DİĞER

En İyi Kadın Yazarların Mutlaka Okunması Gereken Kitapları

21
Düğümlere Üfleyen Kadınlar
7.9
Biri çok feci kırılmış ve kendini kıran adamı bulup öldürmek isteyen, diğer üçü de bu ölüme ikna olmuş, yardım etmeyi kabul etmiş, bu ölümün belki kendi yaralarına da iyi geleceğini düşünen kadınlar... ve çölleri aşarak o adamı aramaları... Sonuçta herkes birilerini öldürmek ister hep. İster fiziksel olarak ister manevi olarak.
22
Yeryüzü Ayetleri
8.8
Yaralarım Aşktandır kitabının da yazarı Füruğ Ferruhzad tarafından kaleme alınan Yeryüzü Ayetleri kitabı Şiir (Çeviri) , türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları yayınevinden 2007 yılında 9789750709142 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Yeryüzü Ayetleri isimli kitap 116 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Makbule Aras çevirmiştir. Kitap En İyi Kadın Yazarların Mutlaka Okunması Gereken Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Yeryüzü Ayetleri kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
23
Ruh Koleksiyoncusu
8.9
Gece Nöbeti kitabının da yazarı Tess Gerritsen tarafından kaleme alınan Ruh Koleksiyoncusu kitabı Polisiye, Gerilim türünde okuyucusu ile buluşuyor. Doğan Kitap yayınevinden 0 yılında 9786050901900 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Ruh Koleksiyoncusu isimli kitap 300 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Boğaç Erkan çevirmiştir. Kitap En İyi Polisiye Romanlar listesinde de yeralmaktadır. Ruh Koleksiyoncusu kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
24
Sona Kalan - Rizzoli/Isles Serisi 10. Kitap
9.0
Gece Nöbeti kitabının da yazarı Tess Gerritsen tarafından kaleme alınan Sona Kalan - Rizzoli/Isles Serisi 10. Kitap kitabı Polisiye, Gerilim türünde okuyucusu ile buluşuyor. Martı Yayınları yayınevinden 2013 yılında 9786053482413 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Sona Kalan - Rizzoli/Isles Serisi 10. Kitap isimli kitap 477 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Bahar Yaldız Çelik çevirmiştir. Kitap En İyi Kadın Yazarların Mutlaka Okunması Gereken Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Sona Kalan - Rizzoli/Isles Serisi 10. Kitap kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
25
Denemeler
9.0
Koşulların Gücü Cilt: 1 kitabının da yazarı Simone de Beauvoir tarafından kaleme alınan Denemeler kitabı Deneme, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Payel Yayınları yayınevinden 1989 yılında 9789753880077 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Denemeler isimli kitap 139 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Asım Bezirci çevirmiştir. Kitap En İyi Kadın Yazarların Mutlaka Okunması Gereken Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Denemeler kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
26
İkiz Bedenler - Rizzoli/Isles Serisi 4. Kitap
8.9
Gece Nöbeti kitabının da yazarı Tess Gerritsen tarafından kaleme alınan İkiz Bedenler - Rizzoli/Isles Serisi 4. Kitap kitabı Roman, Korku türünde okuyucusu ile buluşuyor. Martı Kitabevi yayınevinden 0 yılında 9786054335060 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan İkiz Bedenler - Rizzoli/Isles Serisi 4. Kitap isimli kitap 448 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Bahar Çelik çevirmiştir. Kitap Hiç Unutamayacağım Dediğimiz Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. İkiz Bedenler - Rizzoli/Isles Serisi 4. Kitap kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
27
Dünyaya Orman Denir
7.2
İçdeniz Balıkçısı kitabının da yazarı Ursula K. Le Guin tarafından kaleme alınan Dünyaya Orman Denir kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Metis Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789753421201 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Dünyaya Orman Denir isimli kitap 119 sayfadan oluşuyor. Kitap Fantastik Evrenlerin Kapılarını Aralayan En İyi Fantastik Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Dünyaya Orman Denir kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
28
Açlık Oyunları
8.7
The Hunger Games Catching Fire kitabının da yazarı Suzanne Collins tarafından kaleme alınan Açlık Oyunları kitabı Bilim Kurgu, Yönetim türünde okuyucusu ile buluşuyor. Pegasus yayınevinden 2008 yılında 9786055943639 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Açlık Oyunları isimli kitap 384 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Sevinç Tezcan Yanar çevirmiştir. Kitap Beyaz Perdeye Aktarılan Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Açlık Oyunları kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
29
Doğu Ekspresinde Cinayet
8.5
Ordeal by Innocence kitabının da yazarı Agatha Christie tarafından kaleme alınan Doğu Ekspresinde Cinayet kitabı Roman, Polisiye türünde okuyucusu ile buluşuyor. Altın Kitaplar yayınevinden 0 yılında 9789754050943 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Doğu Ekspresinde Cinayet isimli kitap 171 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Gönül Suveren çevirmiştir. Kitap Filmi de Çekilen Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Doğu Ekspresinde Cinayet kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
30
Uğultulu Tepeler
8.4
Wuthering Heights - Collins Classics kitabının da yazarı Emily Bronte tarafından kaleme alınan Uğultulu Tepeler kitabı Roman (Çeviri), Çocuk türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları yayınevinden 2011 yılında 9789750714153 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Uğultulu Tepeler isimli kitap 416 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Naciye Akseki Öncül çevirmiştir. Kitap Mutlaka Okunması Gereken Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Uğultulu Tepeler kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
31
İskender
7.9
The Bastard of Istanbul kitabının da yazarı Elif Şafak tarafından kaleme alınan İskender kitabı Roman (Çeviri), türünde okuyucusu ile buluşuyor. Doğan Kitap yayınevinden 2010 yılında 9786050902518 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan İskender isimli kitap 448 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Omca A. Korugan çevirmiştir. Kitap En Sıkıcı Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. İskender kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
32
Handan
7.9
Sinekli Bakkal kitabının da yazarı Halide Edib Adıvar tarafından kaleme alınan Handan kitabı Roman (Yerli), Edebiyat türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları yayınevinden 2011 yılında 9789750708923 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Handan isimli kitap 245 sayfadan oluşuyor. Kitap En İyi Kadın Yazarların Mutlaka Okunması Gereken Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Handan kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
33
Yeşil Peri Gecesi
9.1
Suzan Defter kitabının da yazarı Ayfer Tunç tarafından kaleme alınan Yeşil Peri Gecesi kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789750712180 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Yeşil Peri Gecesi isimli kitap 472 sayfadan oluşuyor. Kitap Kadınların Okuması Gereken Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Yeşil Peri Gecesi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
34
Küçük Ağaç'ın Eğitimi
8.5
Öç Günlüğü (2 Kitap Takım) kitabının da yazarı Forrest Carter tarafından kaleme alınan Küçük Ağaç'ın Eğitimi kitabı Anı, Hatıra, Kişisel Gelişim türünde okuyucusu ile buluşuyor. Say Yayınları yayınevinden 2012 yılında 9789754680942 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Küçük Ağaç'ın Eğitimi isimli kitap 280 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Şen Süer Kaya çevirmiştir. Kitap Çocuklara Hediye Edilebilecek En İyi Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Küçük Ağaç'ın Eğitimi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
35
Sihirli Ev
10.0
Hayaletin Zamanı kitabının da yazarı Diana Wynne Jones tarafından kaleme alınan Sihirli Ev kitabı Roman (Çeviri), türünde okuyucusu ile buluşuyor. İthaki Yayınları yayınevinden 0 yılında 9786053751205 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Sihirli Ev isimli kitap 294 sayfadan oluşuyor. Kitap En İyi Kadın Yazarların Mutlaka Okunması Gereken Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Sihirli Ev kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
36
Northanger Manastırı
8.2
Pride and Prejudice kitabının da yazarı Jane Austen tarafından kaleme alınan Northanger Manastırı kitabı Roman (Çeviri), Roman türünde okuyucusu ile buluşuyor. İş Bankası Kültür Yayınları yayınevinden 2012 yılında 9786053606574 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Northanger Manastırı isimli kitap 252 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Hamdi Koç çevirmiştir. Kitap Filmi de Çekilen Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Northanger Manastırı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
37
Boleyn Kızı
8.1
Büyülü Küçük Kitaplar - Minik Ejderha kitabının da yazarı Philippa Gregory tarafından kaleme alınan Boleyn Kızı kitabı Edebiyat, Tarihi Roman türünde okuyucusu ile buluşuyor. Artemis Yayınları yayınevinden 2006 yılında 9789944485401 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Boleyn Kızı isimli kitap 820 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Canan Sakarya çevirmiştir. Kitap Filmi de Çekilen Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Boleyn Kızı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
38
La: Sonsuzluk Hecesi
8.6
Cümle Kapısı kitabının da yazarı Nazan Bekiroğlu tarafından kaleme alınan La: Sonsuzluk Hecesi kitabı Roman (Yerli), Edebiyat türünde okuyucusu ile buluşuyor. Timaş Yayınları yayınevinden 2007 yılında 9789752638518 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan La: Sonsuzluk Hecesi isimli kitap 384 sayfadan oluşuyor. Kitap Kişiliğinizi, Hayata Bakış Açınızı Değiştiren Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. La: Sonsuzluk Hecesi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
39
Duyguların Rengi
8.3
İlk kitabı ile edebiyat dünyasına giren Kathryn Stockett tarafından kaleme alınan Duyguların Rengi kitabı Roman, Edebiyat türünde okuyucusu ile buluşuyor. Pegasus yayınevinden 0 yılında 9786055360436 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Duyguların Rengi isimli kitap 576 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Ayça Sağlam çevirmiştir. Kitap Beyaz Perdeye Aktarılan Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Duyguların Rengi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
40
Geçmişin Gölgesinde Villette
9.7
Jane Eyre kitabının da yazarı Charlotte Bronte tarafından kaleme alınan Geçmişin Gölgesinde Villette kitabı Roman (Çeviri), türünde okuyucusu ile buluşuyor. Kırmızı Kedi Yayınevi yayınevinden 1970 yılında 9789944756679 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Geçmişin Gölgesinde Villette isimli kitap 560 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Nevhiz Aksunkur çevirmiştir. Kitap En İyi Kadın Yazarların Mutlaka Okunması Gereken Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Geçmişin Gölgesinde Villette kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
/ 12
En İyi Kadın Yazarların Mutlaka Okunması Gereken Kitapları
Hem Türk edebiyatının hem de Dünya edebiyatının en önemli kadın yazarları tarafından kaleme alınmış mutlaka okunması gereken en iyi kitapları bu listede paylaşıyoruz.