up
ara
ÜYELER
DİĞER

Sinemayla İlgilenenlerin Mutlaka Okuması Gereken En İyi Sinema Kitapları

1
Fotoğraf Üzerine
9.0
Sanatçı: Örnek Bir Çilekeş Susan Sontag'tan Seçme Yazılar kitabının da yazarı Susan Sontag tarafından kaleme alınan Fotoğraf Üzerine kitabı Sanat, Fotoğraf ve Fotoğrafçılık türünde okuyucusu ile buluşuyor. Agora Kitaplığı yayınevinden 1970 yılında 9786051030166 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Fotoğraf Üzerine isimli kitap 256 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Osman Akınhay çevirmiştir. Kitap Sinemayla İlgilenenlerin Mutlaka Okuması Gereken En İyi Sinema Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Fotoğraf Üzerine kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
2
Godard Godard'ı Anlatıyor
5.0
90'lar Kitabı - Çocuk mu, Genç mi? ve Doxa - Sayı 5 kitaplarının da yazarı Kolektif tarafından kaleme alınan Godard Godard'ı Anlatıyor kitabı Sanat, Sinema türünde okuyucusu ile buluşuyor. Metis Yayınları yayınevinden 2015 yılında 9789753426497 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Godard Godard'ı Anlatıyor isimli kitap 319 sayfadan oluşuyor.Kitabı Türkçe'ye Aykut Derman çevirmiştir. Kitap Sinemayla İlgilenenlerin Mutlaka Okuması Gereken En İyi Sinema Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Godard Godard'ı Anlatıyor kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
3
Senaryo Yazarları İçin Psikoloji
10.0
İlk kitabı ile edebiyat dünyasına giren William Indick tarafından kaleme alınan Senaryo Yazarları İçin Psikoloji kitabı Sanat, Sinema türünde okuyucusu ile buluşuyor. Agora Kitaplığı yayınevinden 1970 yılında 9786051031224 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Senaryo Yazarları İçin Psikoloji isimli kitap 320 sayfadan oluşuyor.Kitabı Türkçe'ye Ertan Yılmaz çevirmiştir. Kitap Sinemayla İlgilenenlerin Mutlaka Okuması Gereken En İyi Sinema Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Senaryo Yazarları İçin Psikoloji kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
4
Politik Kamera
8.0
Medya Gösterisi kitabının da yazarı Douglas Kellner tarafından kaleme alınan Politik Kamera kitabı Sanat, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Ayrıntı Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789755391632 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Politik Kamera isimli kitap 480 sayfadan oluşuyor. Kitap Sinemayla İlgilenenlerin Mutlaka Okuması Gereken En İyi Sinema Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Politik Kamera kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
5
Görsel Düşünme
0.0
Tersine Dünya kitabının da yazarı Rudolf Arnheim tarafından kaleme alınan Görsel Düşünme kitabı Sanat, Sinema türünde okuyucusu ile buluşuyor. Metis Yayınları yayınevinden 2016 yılında 9789753425872 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Görsel Düşünme isimli kitap 392 sayfadan oluşuyor. Kitap Sinemayla İlgilenenlerin Mutlaka Okuması Gereken En İyi Sinema Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Görsel Düşünme kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
6
Filmlerle Sosyoloji
7.3
İsyan, Devrim, Eleştiri kitabının da yazarı Bülent Diken tarafından kaleme alınan Filmlerle Sosyoloji kitabı Sosyoloji, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Metis Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789753427623 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Filmlerle Sosyoloji isimli kitap 230 sayfadan oluşuyor. Kitap Sinemayla İlgilenenlerin Mutlaka Okuması Gereken En İyi Sinema Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Filmlerle Sosyoloji kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7
Woody Allen
10.0
Clint Eastwood kitabının da yazarı Kathie Coblentz tarafından kaleme alınan Woody Allen kitabı Sanat, Sinema türünde okuyucusu ile buluşuyor. Agora Kitaplığı yayınevinden 2017 yılında 9786051031392 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Woody Allen isimli kitap 288 sayfadan oluşuyor. Kitap Sinemayla İlgilenenlerin Mutlaka Okuması Gereken En İyi Sinema Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Woody Allen kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8
Şiirsel Sinema
6.0
Mühürlenmiş Zaman kitabının da yazarı Andrey Tarkovski tarafından kaleme alınan Şiirsel Sinema kitabı Sanat, Sinema türünde okuyucusu ile buluşuyor. Agora Kitaplığı yayınevinden 0 yılında 9786051030364 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Şiirsel Sinema isimli kitap 245 sayfadan oluşuyor. Kitap Sinemayla İlgilenenlerin Mutlaka Okuması Gereken En İyi Sinema Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Şiirsel Sinema kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
9
Görme Biçimleri
8.6
Katarakt kitabının da yazarı John Berger tarafından kaleme alınan Görme Biçimleri kitabı Resim, Sanat türünde okuyucusu ile buluşuyor. Metis Yayınları yayınevinden 1998 yılında 9789753420839 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Görme Biçimleri isimli kitap 162 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Yurdanur Salman çevirmiştir. Kitap Sinemayla İlgilenenlerin Mutlaka Okuması Gereken En İyi Sinema Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Görme Biçimleri kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
10
Sinema Dersleri
7.0
Yaşasın Meksika! ve Film Biçimi kitaplarının da yazarı Sergei Eisenstein (Sergey Eisenstein) tarafından kaleme alınan Sinema Dersleri kitabı Sanat, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Agora Kitaplığı yayınevinden 2014 yılında 9789944916530 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Sinema Dersleri isimli kitap 192 sayfadan oluşuyor. Kitap Sinemayla İlgilenenlerin Mutlaka Okuması Gereken En İyi Sinema Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Sinema Dersleri kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
11
Kıyametin Versiyonları
10.0
Komünist Ufuk kitabının da yazarı Komünist Ufuk ve Lacan Hakkında Bilmeyi Hep İstediğiniz Ama Hitchcock'a Sormaya Korktuğunuz Her Şey kitaplarının da yazarı Slavoj Zizek tarafından kaleme alınan Kıyametin Versiyonları kitabı Siyaset Felsefesi, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Encore yayınevinden 2011 yılında 9786058768987 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kıyametin Versiyonları isimli kitap 80 sayfadan oluşuyor.Kitabı Türkçe'ye Mehmet Budak çevirmiştir. Kitap Sinemayla İlgilenenlerin Mutlaka Okuması Gereken En İyi Sinema Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Kıyametin Versiyonları kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
12
Politik Film
0.0
Marksizm ve Medya Araştırmaları ve Sinemayı Anlamak: Marksist Perspektifler kitaplarının da yazarı Mike Wayne tarafından kaleme alınan Politik Film kitabı Sanat, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Yordam Kitap yayınevinden 1970 yılında 9786055541002 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Politik Film isimli kitap 192 sayfadan oluşuyor. Kitap Sinemayla İlgilenenlerin Mutlaka Okuması Gereken En İyi Sinema Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Politik Film kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
13
Kısa Filmler
0.0
İlk kitabı ile edebiyat dünyasına giren Nathan Parker tarafından kaleme alınan Kısa Filmler kitabı Sanat, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Kalkedon Yayıncılık yayınevinden 2015 yılında 9786055679842 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kısa Filmler isimli kitap 354 sayfadan oluşuyor. Kitap Sinemayla İlgilenenlerin Mutlaka Okuması Gereken En İyi Sinema Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Kısa Filmler kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
14
Film, Biçim ve Kültür
0.0
İlk kitabı ile edebiyat dünyasına giren Robert Kolker tarafından kaleme alınan Film, Biçim ve Kültür kitabı Sanat, Sinema türünde okuyucusu ile buluşuyor. De Ki Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789944492577 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Film, Biçim ve Kültür isimli kitap 380 sayfadan oluşuyor.Kitabı Türkçe'ye Kolektif çevirmiştir. Kitap Sinemayla İlgilenenlerin Mutlaka Okuması Gereken En İyi Sinema Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Film, Biçim ve Kültür kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
15
Başkalarının Acısına Bakmak
9.2
Fotoğraf Üzerine kitabının da yazarı Susan Sontag tarafından kaleme alınan Başkalarının Acısına Bakmak kitabı Deneme, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Agora Kitaplığı yayınevinden 0 yılında 9789758829224 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Başkalarının Acısına Bakmak isimli kitap 151 sayfadan oluşuyor. Kitap Sinemayla İlgilenenlerin Mutlaka Okuması Gereken En İyi Sinema Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Başkalarının Acısına Bakmak kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
16
Fransız Siyasal Sineması
0.0
Sınav Sınav Dediğin... kitabının da yazarı Sınav Sınav Dediğin... ve Eğitimde ve Türkçe Öğretiminde Edebi Sanatlar kitaplarının da yazarı Battal Odabaşı tarafından kaleme alınan Fransız Siyasal Sineması kitabı Sinema, Sanat türünde okuyucusu ile buluşuyor. Es Yayınları yayınevinden 2011 yılında 9786055664228 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Fransız Siyasal Sineması isimli kitap 166 sayfadan oluşuyor. Kitap Sinemayla İlgilenenlerin Mutlaka Okuması Gereken En İyi Sinema Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Fransız Siyasal Sineması kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
17
Filmler ve Rüyalar
0.0
İlk kitabı ile edebiyat dünyasına giren Thorsten Botz-Bornstein tarafından kaleme alınan Filmler ve Rüyalar kitabı Sanat, Sinema türünde okuyucusu ile buluşuyor. Metis Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789753428125 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Filmler ve Rüyalar isimli kitap 240 sayfadan oluşuyor. Kitap Sinemayla İlgilenenlerin Mutlaka Okuması Gereken En İyi Sinema Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Filmler ve Rüyalar kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
18
Camera Lucida
10.0
Yazı ve Yorum Roland Barthes'dan Seçme Yazılar kitabının da yazarı Roland Barthes tarafından kaleme alınan Camera Lucida kitabı Sanat, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Altıkırkbeş Yayınları yayınevinden 0 yılında 9786055532604 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Camera Lucida isimli kitap 141 sayfadan oluşuyor. Kitap Sinemayla İlgilenenlerin Mutlaka Okuması Gereken En İyi Sinema Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Camera Lucida kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
19
Faşizmin Etkisinde Türkiye'de Sinema (1939-1945)
0.0
Devlet-i Aliyye'de Sinema ve Babıâli'de Sinema kitaplarının da yazarı Ali Özuyar tarafından kaleme alınan Faşizmin Etkisinde Türkiye'de Sinema (1939-1945) kitabı Sanat, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Doruk Yayınları yayınevinden 2017 yılında 9789755535500 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Faşizmin Etkisinde Türkiye'de Sinema (1939-1945) isimli kitap 360 sayfadan oluşuyor. Kitap Sinemayla İlgilenenlerin Mutlaka Okuması Gereken En İyi Sinema Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Faşizmin Etkisinde Türkiye'de Sinema (1939-1945) kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
20
Sinema ve Modernlik
0.0
Trajik Gerçekçilik ve Modern Toplum kitabının da yazarı John Orr tarafından kaleme alınan Sinema ve Modernlik kitabı Sinema, Kültür türünde okuyucusu ile buluşuyor. Bilim ve Sanat Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789757260226 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Sinema ve Modernlik isimli kitap 254 sayfadan oluşuyor.Kitabı Türkçe'ye Ayşegül Bahçıvan çevirmiştir. Kitap Sinemayla İlgilenenlerin Mutlaka Okuması Gereken En İyi Sinema Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Sinema ve Modernlik kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
/ 8
Sinemayla İlgilenenlerin Mutlaka Okuması Gereken En İyi Sinema Kitapları
Sinemaya ilgi duyan, teknik bilgiler, senaryo yazımı, ünlü filmler ve oyuncular hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyenlerin mutlaka okuması gereken en iyi sinema kitapları listelenmektedir.