up
ara
ÜYELER
DİĞER

Tarih Meraklılarının Okuması Gereken En İyi Tarihi Romanlar

1
Şu Çılgın Türkler
8.9
Turgut Özakman'ın çok satan tarihi romanı Şu Çılgın Türkler, Türkiye'nin yakın tarihine ışık tutan değerli bir eser. Çöküş döneminde olan bir imparatorluğun umutsuz halkı, Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde yeniden umutla dolar ve büyük mücadele dönemi başlar. Böylece Çılgın Türkler yeniden sahneye çıkar ve tarihe adlarını yazdırır.
2
Semerkant
8.7
Kitapta Ömer Hayyam'ın hayatı ve yazdığı rubailerin peşine düşen Benjamin ve Şirin'in hikayesi anlatılmaktadır.
3
Dünyanın İlk Günü - İmparatorluk 1
9.2
Son Sefarad kitabının da yazarı Beyazıt Akman tarafından kaleme alınan Dünyanın İlk Günü - İmparatorluk 1 kitabı Osmanlı Tarihi, Tarih türünde okuyucusu ile buluşuyor. Epsilon Yayınevi yayınevinden 0 yılında 9789944823142 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Dünyanın İlk Günü - İmparatorluk 1 isimli kitap 720 sayfadan oluşuyor. Kitap Okuduğum En Güzel Kitap listesinde de yeralmaktadır. Dünyanın İlk Günü - İmparatorluk 1 kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
4
Yaban
8.1
Kiralık Konak kitabının da yazarı Yakup Kadri Karaosmanoğlu tarafından kaleme alınan Yaban kitabı Aydınlanma, Cumhuriyet Dönemi Roman türünde okuyucusu ile buluşuyor. İletişim Yayınevi yayınevinden 1970 yılında 9789754700060 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Yaban isimli kitap 214 sayfadan oluşuyor. Kitap İlham veren kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Yaban kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
5
Küçük Ağa
8.2
Osmancık kitabının da yazarı Tarık Buğra tarafından kaleme alınan Küçük Ağa kitabı Cumhuriyet Dönemi Roman, Edebiyat türünde okuyucusu ile buluşuyor. İletişim Yayınevi yayınevinden 2010 yılında 9789750501982 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Küçük Ağa isimli kitap 479 sayfadan oluşuyor. Kitap Tarih Meraklılarının Okuması Gereken En İyi Tarihi Romanlar listesinde de yeralmaktadır. Küçük Ağa kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
6
Gazi Paşa
8.8
Allahın Süngüleri - Reis Paşa kitabının da yazarı Attila İlhan tarafından kaleme alınan Gazi Paşa kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. İş Bankası Kültür Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789754586732 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Gazi Paşa isimli kitap 468 sayfadan oluşuyor. Kitap Tarih Meraklılarının Okuması Gereken En İyi Tarihi Romanlar listesinde de yeralmaktadır. Gazi Paşa kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7
Sarıkamış
8.8
Çanakkale Savaşı Günlüğü: Gün Gün, Saat Saat Çanakkale kitabının da yazarı İsmail Bilgin tarafından kaleme alınan Sarıkamış kitabı Roman (Yerli), türünde okuyucusu ile buluşuyor. Timaş Yayınları yayınevinden 0 yılında 9799752633567 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Sarıkamış isimli kitap 304 sayfadan oluşuyor. Kitap Okuduğum En Güzel Kitap listesinde de yeralmaktadır. Sarıkamış kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8
Esir Şehrin İnsanları - Esir Şehir Üçlemesi 1. Cilt
8.2
Yediçınar Yaylası kitabının da yazarı Kemal Tahir tarafından kaleme alınan Esir Şehrin İnsanları - Esir Şehir Üçlemesi 1. Cilt kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. İthaki Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789752730762 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Esir Şehrin İnsanları - Esir Şehir Üçlemesi 1. Cilt isimli kitap 464 sayfadan oluşuyor. Kitap Tarih Meraklılarının Okuması Gereken En İyi Tarihi Romanlar listesinde de yeralmaktadır. Esir Şehrin İnsanları - Esir Şehir Üçlemesi 1. Cilt kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
9
Devlet Ana
8.4
Yediçınar Yaylası kitabının da yazarı Kemal Tahir tarafından kaleme alınan Devlet Ana kitabı Roman (Yerli), Anadolu Tarihi türünde okuyucusu ile buluşuyor. İthaki Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789752731332 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Devlet Ana isimli kitap 656 sayfadan oluşuyor. Kitap Filmi Çekilmesi Gereken Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Devlet Ana kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
10
Son Sefarad
8.4
Dünyanın İlk Günü - İmparatorluk 1 kitabının da yazarı Beyazıt Akman tarafından kaleme alınan Son Sefarad kitabı Roman, Tarihi Roman türünde okuyucusu ile buluşuyor. Epsilon Yayınevi yayınevinden 2012 yılında 9789944825962 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Son Sefarad isimli kitap 656 sayfadan oluşuyor. Kitap Mutlaka Okunması Gereken Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Son Sefarad kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
11
Efsane
8.4
Dört Güzeller kitabının da yazarı İskender Pala tarafından kaleme alınan Efsane kitabı Roman (Yerli), Tarih türünde okuyucusu ile buluşuyor. Kapı Yayınları yayınevinden 2012 yılında 9786054683772 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Efsane isimli kitap 392 sayfadan oluşuyor. Kitap Hiç Unutamayacağım Dediğimiz Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Efsane kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
12
Fetret Savaşçıları Devletin Sahipleri
10.0
130 Yıllık Zorlu Yürüyüş ve Osmanlı İmparatorluğu'nun En Karanlık Yılları Fetret Devri kitaplarının da yazarı Namık Doymuş tarafından kaleme alınan Fetret Savaşçıları Devletin Sahipleri kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Doğan Kitap yayınevinden 1970 yılında 9789759917395 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Fetret Savaşçıları Devletin Sahipleri isimli kitap 456 sayfadan oluşuyor. Kitap Tarih Meraklılarının Okuması Gereken En İyi Tarihi Romanlar listesinde de yeralmaktadır. Fetret Savaşçıları Devletin Sahipleri kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
13
Oruç Barbaros Sultan
10.0
Bir Liderin Düşünce Sistemi kitabının da yazarı Dursun Saral tarafından kaleme alınan Oruç Barbaros Sultan kitabı Tarihi Roman, Roman (Yerli) türünde okuyucusu ile buluşuyor. Ötüken Neşriyat yayınevinden 0 yılında 9786051551418 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Oruç Barbaros Sultan isimli kitap 509 sayfadan oluşuyor. Kitap Okuduğum En Güzel Kitap listesinde de yeralmaktadır. Oruç Barbaros Sultan kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
14
Barbaros! Sevgilim...
10.0
Hayatını Boynunda Taşıyan Adam kitabının da yazarı Halil Bezmen tarafından kaleme alınan Barbaros! Sevgilim... kitabı Roman (Yerli), türünde okuyucusu ile buluşuyor. Arunas Yayıncılık yayınevinden 1970 yılında 9786054503940 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Barbaros! Sevgilim... isimli kitap 432 sayfadan oluşuyor. Kitap Tarih Meraklılarının Okuması Gereken En İyi Tarihi Romanlar listesinde de yeralmaktadır. Barbaros! Sevgilim... kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
15
Od
8.5
İskender Pala'nın çok satan tarihi romanı Od, şair Yunus Emre'nin hayatından bir kesiti ele alıyor. Kitap, birbirlerinden ayrı düşen Yunus Emre ile oğlu İsmail'in tekrar kavuşma çabaları üzerinden ilerliyor.
16
Baba Evi
8.6
Önemli Not! kitabının da yazarı Orhan Kemal tarafından kaleme alınan Baba Evi kitabı Roman, Öykü türünde okuyucusu ile buluşuyor. Epsilon Yayınevi yayınevinden 2004 yılında 9789753317177 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Baba Evi isimli kitap 104 sayfadan oluşuyor. Kitap Tarih Meraklılarının Okuması Gereken En İyi Tarihi Romanlar listesinde de yeralmaktadır. Baba Evi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
17
Drina Köprüsü
8.2
Irgat Siman kitabının da yazarı İvo Andriç tarafından kaleme alınan Drina Köprüsü kitabı Roman, Nobel Ödülü türünde okuyucusu ile buluşuyor. İletişim Yayınevi yayınevinden 2016 yılında 9789754707823 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Drina Köprüsü isimli kitap 354 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Hasan Ali Ediz, Nuriye Müstakimoğlu çevirmiştir. Kitap Tarih Meraklılarının Okuması Gereken En İyi Tarihi Romanlar listesinde de yeralmaktadır. Drina Köprüsü kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
18
Gelibolu Uzun Beyaz Bulut
8.4
İstanbullular (Özel Baskı) kitabının da yazarı Buket Uzuner tarafından kaleme alınan Gelibolu Uzun Beyaz Bulut kitabı Roman (Yerli), Tarihi Roman türünde okuyucusu ile buluşuyor. Everest Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789752890299 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Gelibolu Uzun Beyaz Bulut isimli kitap 323 sayfadan oluşuyor. Kitap Hiç Unutamayacağım Dediğimiz Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Gelibolu Uzun Beyaz Bulut kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
19
Abdülhamid'in Kurtlarla Dansı
8.2
Kızıl Pençe kitabının da yazarı Mustafa Armağan tarafından kaleme alınan Abdülhamid'in Kurtlarla Dansı kitabı Tarih, Biyografi türünde okuyucusu ile buluşuyor. Timaş Yayınları yayınevinden 0 yılında 9786051140957 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Abdülhamid'in Kurtlarla Dansı isimli kitap 336 sayfadan oluşuyor. Kitap Tarih Meraklılarının Okuması Gereken En İyi Tarihi Romanlar listesinde de yeralmaktadır. Abdülhamid'in Kurtlarla Dansı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
20
Malazgirt'te Bir Cuma Sabahı
8.7
4. Murad Cilt: 1 kitabının da yazarı Yavuz Bahadıroğlu tarafından kaleme alınan Malazgirt'te Bir Cuma Sabahı kitabı Roman, Tarih türünde okuyucusu ile buluşuyor. Nesil Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789754080544 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Malazgirt'te Bir Cuma Sabahı isimli kitap 220 sayfadan oluşuyor. Kitap Tarih Meraklılarının Okuması Gereken En İyi Tarihi Romanlar listesinde de yeralmaktadır. Malazgirt'te Bir Cuma Sabahı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
/ 2
Tarih Meraklılarının Okuması Gereken En İyi Tarihi Romanlar
Tarihi kurgu romanlar okumaktan hoşlananların mutlaka göz atması gereken en iyi tarihi romanlar listesidir. Lütfen araştırma ve ders kitaplarını eklemeyiniz. Sadece tarihi romanlar.