up
ara
ÜYELER
DİĞER

En İyi İngiliz Yazarlar ve Kitapları

1
Otomatik Portakal
8.3
Alex adında 15 yaşındaki bir çocuğun ergenliğinden erginliğine kadar geçen dönemde yaşadıklarını, bozulmuş ahlak yapısını ve yozlaşan toplum değerlerini sert bir dille anlatan distopik eser.
2
Romeo ve Juliet
9.0
Kış Masalı William Shakespeare kitabının da yazarı William Shakespeare tarafından kaleme alınan Romeo ve Juliet kitabı Tiyatro Oyunu, Tiyatro türünde okuyucusu ile buluşuyor. İş Bankası Kültür Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789944888004 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Romeo ve Juliet isimli kitap 148 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Özdemir Nutku çevirmiştir. Kitap Ölmeden Önce Okunması Gereken 1001 Kitap listesinde de yeralmaktadır. Romeo ve Juliet kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
3
Kendine Ait Bir Oda
8.5
Jacob's Room kitabının da yazarı Virginia Woolf tarafından kaleme alınan Kendine Ait Bir Oda kitabı Deneme, Dünya Edebiyatı türünde okuyucusu ile buluşuyor. İletişim Yayınevi yayınevinden 0 yılında 9789750500848 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kendine Ait Bir Oda isimli kitap 127 sayfadan oluşuyor. Kitap Kadınların Okuması Gereken Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Kendine Ait Bir Oda kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
4
Yüzüklerin Efendisi Yüzük Kardeşliği
9.5
Fantastik edebiyatın öncülerinden olan J. R. R. Tolkien'in çok sevilen Yüzüklerin Efendisi üçlemesinin ilk kitabıdır. Bir yolculuk, fedakarlık ve dostluk hikayesinin anlatıldığı kitapta, Sauron'u yok etmek için kurulan Yüzük Kardeşliği'nin efsane yolculuğu başlar.
5
Alice in Wonderland
8.4
Aynanın İçinden kitabının da yazarı Lewis Carroll tarafından kaleme alınan Alice in Wonderland kitabı Çocuk, Eğitim türünde okuyucusu ile buluşuyor. Kapadokya Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789756659304 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Alice in Wonderland isimli kitap 48 sayfadan oluşuyor. Kitap En İyi İngiliz Yazarlar ve Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Alice in Wonderland kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
6
1984
9.1
1949 yılında yazılan roman, 1984 yılına yönelik bir disutopya, totaliter rejimlere haklı bir şekilde eleştiri niteliğindedir. Ortaya koyduğu "big brother is watching you" sloganı günümüze kadar ilgisini kaybetmemiştir. Romanda dünya sadece 3 büyük devletten oluşur ve bu devletlerin de birbirleriyle sürekli savaş halinde olmasından kaynaklanan bir baskı ortamı vardır. George Orwell romanı yazdıktan 1 sene sonra hayatını kaybetmiştir.
7
Hayvan Çiftliği
9.0
Hayvan Çiftliği, bir hayvan çiftliğinde yaşanan olaylar üzerinden 1940'lardaki reel sosyalizmi eleştiren politik bir romandır.
8
Utopia
8.3
utopia kitabının da yazarı Thomas More tarafından kaleme alınan Utopia kitabı Felsefe, Roman (Çeviri) türünde okuyucusu ile buluşuyor. İş Bankası Kültür Yayınları yayınevinden 2005 yılında 9789754587395 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Utopia isimli kitap 241 sayfadan oluşuyor. Kitap İlham veren kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Utopia kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
9
Akıl ve Tutku
8.7
Pride and Prejudice kitabının da yazarı Jane Austen tarafından kaleme alınan Akıl ve Tutku kitabı İngiliz - İrlanda, Roman (Çeviri) türünde okuyucusu ile buluşuyor. İş Bankası Kültür Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789944882552 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Akıl ve Tutku isimli kitap 392 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Hamdi Koç çevirmiştir. Kitap Filmi de Çekilen Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Akıl ve Tutku kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
10
Aşk ve Gurur
8.6
Pride and Prejudice kitabının da yazarı Jane Austen tarafından kaleme alınan Aşk ve Gurur kitabı Roman, Roman (Çeviri) türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789750708619 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Aşk ve Gurur isimli kitap 440 sayfadan oluşuyor. Kitap Mutlaka Okunması Gereken Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Aşk ve Gurur kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
11
Robinson Crusoe
8.4
Robinson Crusoe (İngilizce) kitabının da yazarı Daniel Defoe tarafından kaleme alınan Robinson Crusoe kitabı Roman (Çeviri), Dünya Klasikleri türünde okuyucusu ile buluşuyor. İş Bankası Kültür Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9786053606741 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Robinson Crusoe isimli kitap 336 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Fadime Kahya çevirmiştir. Kitap Filmi de Çekilen Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Robinson Crusoe kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
12
Emma
8.2
Pride and Prejudice kitabının da yazarı Jane Austen tarafından kaleme alınan Emma kitabı Roman (Çeviri), Dünya Klasikleri türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları yayınevinden 2008 yılında 9789750708787 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Emma isimli kitap 468 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Nihal Yeğinobalı çevirmiştir. Kitap Filmi de Çekilen Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Emma kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
13
Sineklerin Tanrısı
8.2
İyi ya da kötü öğrenilir mi ya da hepimizin doğasında mı vardır? Çocuklar da bilinçli olarak kötülük yapabilirler mi? Bir adada mahsur kalan çocuklar lider olabilmek ve lider kalabilmek için en fazla ne yapabilirler? Bir cinayetin de yaşandığı bu liderlik yolunda sonunda adadan kurtulan çocuklar gerçekte çocuk mudur artık?
14
Soneler
9.0
Kış Masalı William Shakespeare kitabının da yazarı William Shakespeare tarafından kaleme alınan Soneler kitabı Şiir (Çeviri) , Edebiyat türünde okuyucusu ile buluşuyor. İş Bankası Kültür Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789944887014 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Soneler isimli kitap 158 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Hasan Ali Yücel çevirmiştir. Kitap Tüm Zamanların En İyi Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Soneler kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
15
Northanger Abbey
6.0
Pride and Prejudice kitabının da yazarı Jane Austen tarafından kaleme alınan Northanger Abbey kitabı Roman (Çeviri), Roman türünde okuyucusu ile buluşuyor. Collins Yayınları yayınevinden 0 yılında 9780007368600 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Northanger Abbey isimli kitap 258 sayfadan oluşuyor. Kitap En İyi İngiliz Yazarlar ve Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Northanger Abbey kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
16
Bumerang
7.6
Midnight Fugue kitabının da yazarı Reginald Hill tarafından kaleme alınan Bumerang kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Koridor Yayıncılık yayınevinden 0 yılında 9786054629312 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Bumerang isimli kitap 544 sayfadan oluşuyor. Kitap Kesinlikle Okunması Gereken En İyi Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Bumerang kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
17
Sense And Sensibility
7.8
Pride and Prejudice ve Persuasion kitaplarının da yazarı Jane Austen tarafından kaleme alınan Sense And Sensibility kitabı Eğitim, Roman türünde okuyucusu ile buluşuyor. Penguin yayınevinden 2012 yılında 9780140623277 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Sense And Sensibility isimli kitap 374 sayfadan oluşuyor. Kitap En İyi İngiliz Yazarlar ve Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Sense And Sensibility kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
18
Aşık Kadınlar
7.4
British and American Short Stories kitabının da yazarı David Herbert Lawrence tarafından kaleme alınan Aşık Kadınlar kitabı Roman (Çeviri), Trajedi türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları yayınevinden 1920 yılında 9789750711091 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Aşık Kadınlar isimli kitap 540 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Nihal Yeğinobalı çevirmiştir. Kitap Tüm Zamanların En Çok Okunan En İyi Aşk Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Aşık Kadınlar kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
En İyi İngiliz Yazarlar ve Kitapları
İngiliz edebiyatının en önemli temsilcileri olan dünyaca ünlü İngiliz yazarların mutlaka okunması gereken en iyi kitaplarını bu listede topluyoruz.