up
ara
ÜYELER
DİĞER

Kişiliğinizi, Hayata Bakış Açınızı Değiştiren Kitaplar

1
1984
9.1
1949 yılında yazılan roman, 1984 yılına yönelik bir disutopya, totaliter rejimlere haklı bir şekilde eleştiri niteliğindedir. Ortaya koyduğu "big brother is watching you" sloganı günümüze kadar ilgisini kaybetmemiştir. Romanda dünya sadece 3 büyük devletten oluşur ve bu devletlerin de birbirleriyle sürekli savaş halinde olmasından kaynaklanan bir baskı ortamı vardır. George Orwell romanı yazdıktan 1 sene sonra hayatını kaybetmiştir.
2
Bir Bilim Adamının Romanı - Mustafa İnan
8.7
Korkuyu Beklerken kitabının da yazarı Oğuz Atay tarafından kaleme alınan Bir Bilim Adamının Romanı - Mustafa İnan kitabı Biyografi, Roman (Yerli) türünde okuyucusu ile buluşuyor. İletişim Yayınevi yayınevinden 2016 yılında 9789754700671 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Bir Bilim Adamının Romanı - Mustafa İnan isimli kitap 280 sayfadan oluşuyor. Kitap Hiç Unutamayacağım Dediğimiz Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Bir Bilim Adamının Romanı - Mustafa İnan kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
3
Hayvan Çiftliği
9.0
Hayvan Çiftliği, bir hayvan çiftliğinde yaşanan olaylar üzerinden 1940'lardaki reel sosyalizmi eleştiren politik bir romandır.
4
Uğultulu Tepeler
8.4
Wuthering Heights - Collins Classics kitabının da yazarı Emily Bronte tarafından kaleme alınan Uğultulu Tepeler kitabı Roman (Çeviri), Çocuk türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları yayınevinden 2011 yılında 9789750714153 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Uğultulu Tepeler isimli kitap 416 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Naciye Akseki Öncül çevirmiştir. Kitap Mutlaka Okunması Gereken Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Uğultulu Tepeler kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
5
Uçurtma Avcısı
9.2
Khaled Hosseini'nin dostluk üzerine kurguladığı duygusal romanı Uçurtma Avcısı, Afganistan'da yaşanan savaş ve göç zamanlarında geçmektedir. Kitapta annesini kaybeden ve babası tarafından hiçbir şekilde sevilmeyen Emir'in hikayesi anlatılmaktadır.
6
Suç ve Ceza
9.2
Suç ve Ceza, mutlaka okunması gereken dünya klasiklerinden biridir. Hukuk fakültesinde okuyan ve başarılı bir öğrenci olan Raskolnikov'un maddi imkansızlıklardan dolayı okulunu bırakıp bir suça karışmasının ardından yaşadığı kendi iç hesaplaşması ve yaşam mücadelesi anlatılmaktadır.
7
Bir Çift Yürek
8.4
Sonsuzluğun Mesajı kitabının da yazarı Marlo Morgan tarafından kaleme alınan Bir Çift Yürek kitabı Sosyoloji, Aborjinler türünde okuyucusu ile buluşuyor. Klan Yayınları yayınevinden 2011 yılında 9789756388020 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Bir Çift Yürek isimli kitap 236 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Eren Yücesan Cendey çevirmiştir. Kitap Kişiliğinizi, Hayata Bakış Açınızı Değiştiren Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Bir Çift Yürek kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8
Olasılıksız
8.7
İnsan beyin kapasitesinin ne kadarını kullanabilir? Geleceği ne kadar öngörebilir? Bütün olasılıkları hesaplayıp sonu ölümle bitmesi kesin bir kovalamacayı tersine çevirip hayatta kalabilir mi?
9
Ana
8.5
İnsanlarımız kitabının da yazarı Maksim Gorki tarafından kaleme alınan Ana kitabı Roman (Çeviri), Dünya Klasikleri türünde okuyucusu ile buluşuyor. Alfa Basım Yayım Dağıtım yayınevinden 1970 yılında 9789752973381 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Ana isimli kitap 332 sayfadan oluşuyor. Kitap Okunası ve Tavsiye Edilesi Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Ana kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
10
La: Sonsuzluk Hecesi
8.6
Cümle Kapısı kitabının da yazarı Nazan Bekiroğlu tarafından kaleme alınan La: Sonsuzluk Hecesi kitabı Roman (Yerli), Edebiyat türünde okuyucusu ile buluşuyor. Timaş Yayınları yayınevinden 2007 yılında 9789752638518 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan La: Sonsuzluk Hecesi isimli kitap 384 sayfadan oluşuyor. Kitap Kişiliğinizi, Hayata Bakış Açınızı Değiştiren Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. La: Sonsuzluk Hecesi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
11
Çocuk Kalbi
8.7
İstanbul kitabının da yazarı Edmondo De Amicis tarafından kaleme alınan Çocuk Kalbi kitabı Anı, Hatıra, İslam türünde okuyucusu ile buluşuyor. Yalçın Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789754880090 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Çocuk Kalbi isimli kitap 292 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Mehmet Aydın, Nurhan Özaltın çevirmiştir. Kitap Çocuklarıma Bırakmak İstediğim Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Çocuk Kalbi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
12
Hikem-i Ataiyye
9.9
Tasavvufi Hikmetler Hikem-i Ataiyye kitabının da yazarı Ataullah İskenderi tarafından kaleme alınan Hikem-i Ataiyye kitabı Tasavvuf, İslam türünde okuyucusu ile buluşuyor. Semerkand Yayınları yayınevinden 0 yılında 9786051010298 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Hikem-i Ataiyye isimli kitap 296 sayfadan oluşuyor. Kitap Kişiliğinizi, Hayata Bakış Açınızı Değiştiren Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Hikem-i Ataiyye kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
13
Bir Meczubun Rüyası
10.0
Deruni Devlet - Kutsal Halı ve Melami Savaşları kitaplarının da yazarı Oktan Keleş tarafından kaleme alınan Bir Meczubun Rüyası kitabı İslam, İslam türünde okuyucusu ile buluşuyor. Kırk Kandil Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789758225460 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Bir Meczubun Rüyası isimli kitap 299 sayfadan oluşuyor. Kitap Kişiliğinizi, Hayata Bakış Açınızı Değiştiren Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Bir Meczubun Rüyası kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
14
Melekler Ağlarken
10.0
Bir Meczubun Rüyası kitabının da yazarı Oktan Keleş tarafından kaleme alınan Melekler Ağlarken kitabı Tasavvuf, İslam türünde okuyucusu ile buluşuyor. Kırk Kandil Yayınları yayınevinden 2008 yılında 9758225569 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Melekler Ağlarken isimli kitap 464 sayfadan oluşuyor. Kitap Kişiliğinizi, Hayata Bakış Açınızı Değiştiren Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Melekler Ağlarken kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
15
Melami Savaşları
10.0
Bir Meczubun Rüyası kitabının da yazarı Oktan Keleş tarafından kaleme alınan Melami Savaşları kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Kırk Kandil Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789758225491 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Melami Savaşları isimli kitap 327 sayfadan oluşuyor. Kitap Kişiliğinizi, Hayata Bakış Açınızı Değiştiren Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Melami Savaşları kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
16
Oku Ama Neyi?
8.9
Şeytani Bilinç Muhammedi Bilince Karşı kitabının da yazarı Taşkın Tuna tarafından kaleme alınan Oku Ama Neyi? kitabı Roman, Din türünde okuyucusu ile buluşuyor. Şule Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789756841822 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Oku Ama Neyi? isimli kitap 501 sayfadan oluşuyor. Kitap Kişiliğinizi, Hayata Bakış Açınızı Değiştiren Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Oku Ama Neyi? kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
17
Geyikli Park
8.4
Antik Acılar kitabının da yazarı Sunay Akın tarafından kaleme alınan Geyikli Park kitabı Öykü (Yerli), Roman (Yerli) türünde okuyucusu ile buluşuyor. İş Bankası Kültür Yayınları yayınevinden 2013 yılında 9786053609957 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Geyikli Park isimli kitap 264 sayfadan oluşuyor. Kitap Kişiliğinizi, Hayata Bakış Açınızı Değiştiren Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Geyikli Park kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
18
Mutluluk
8.5
Arafat'ta Bir Çocuk kitabının da yazarı Zülfü Livaneli tarafından kaleme alınan Mutluluk kitabı Roman (Yerli), Roman türünde okuyucusu ile buluşuyor. Doğan Kitap yayınevinden 0 yılında 9786050904192 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Mutluluk isimli kitap 392 sayfadan oluşuyor. Kitap Filmi de Çekilen Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Mutluluk kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
19
Empati
8.5
Çok satan Olasılıksız kitabının yazarı Adam Fawer'ın ikinci kitabıdır. İnsanların empati yeteneğinden yola çıkılarak yazılmış olan kitap, merak uyandırıcı ve sürükleyici kurgusu ile oldukça popülerdir.
20
Frankenstein Ya Da Modern Prometheus
8.2
Frankenstein (Çizgi Roman) kitabının da yazarı Mary Shelley tarafından kaleme alınan Frankenstein Ya Da Modern Prometheus kitabı Roman (Çeviri), Fantastik türünde okuyucusu ile buluşuyor. İş Bankası Kültür Yayınları yayınevinden 2016 yılında 9786053327325 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Frankenstein Ya Da Modern Prometheus isimli kitap 272 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Yiğit Yavuz çevirmiştir. Kitap En İyi Kadın Yazarların Mutlaka Okunması Gereken Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Frankenstein Ya Da Modern Prometheus kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
/ 2
Kişiliğinizi, Hayata Bakış Açınızı Değiştiren Kitaplar
Bazı kitaplar vardır kişiliğinize, benliğinize yön verir ve şekillendirir. İşte kendinizi gerçekten geliştirebileceğiniz, size çok şey kattığını düşüneceğiniz harika kitaplar bu listede.