up
ara
ÜYELER
DİĞER

Birbirinden İlginç Distopik Toplumları Anlatan En İyi Distopya Kitapları

1
1984
9.1
1949 yılında yazılan roman, 1984 yılına yönelik bir disutopya, totaliter rejimlere haklı bir şekilde eleştiri niteliğindedir. Ortaya koyduğu "big brother is watching you" sloganı günümüze kadar ilgisini kaybetmemiştir. Romanda dünya sadece 3 büyük devletten oluşur ve bu devletlerin de birbirleriyle sürekli savaş halinde olmasından kaynaklanan bir baskı ortamı vardır. George Orwell romanı yazdıktan 1 sene sonra hayatını kaybetmiştir.
2
Hayvan Çiftliği
9.0
Hayvan Çiftliği, bir hayvan çiftliğinde yaşanan olaylar üzerinden 1940'lardaki reel sosyalizmi eleştiren politik bir romandır.
3
Açlık Oyunları
8.7
The Hunger Games Catching Fire kitabının da yazarı Suzanne Collins tarafından kaleme alınan Açlık Oyunları kitabı Bilim Kurgu, Yönetim türünde okuyucusu ile buluşuyor. Pegasus yayınevinden 2008 yılında 9786055943639 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Açlık Oyunları isimli kitap 384 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Sevinç Tezcan Yanar çevirmiştir. Kitap Beyaz Perdeye Aktarılan Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Açlık Oyunları kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Dee 7
4
Fahrenheit 451
8.2
Kitaba ismini veren sıcaklık kitabın daha doğrusu bir sayfanın yanma sıcaklığı. Kitapların yasak olduğu bir geleceği anlatan distopya.
5
Cesur Yeni Dünya
8.4
Cesur Yeni Dünya, insani değerlerin giderek kaybolarak insanların robotlaştığı bir düzeni anlatan distopya türünde bir romandır.
6
Körlük
8.9
Bir distopya bu kadar güzel yazılabilir. Sosyal hayattan bir parametrenin eksikliğinin neler yapabileceğini anlatmış yazar. Asıl anlattığı ise toplumsal dinamikler ve bu dinamikler arası bağ.
7
Alaycı Kuş
8.5
The Hunger Games Catching Fire kitabının da yazarı Suzanne Collins tarafından kaleme alınan Alaycı Kuş kitabı Roman (Çeviri), Edebiyat türünde okuyucusu ile buluşuyor. Pegasus yayınevinden 2009 yılında 9786054263868 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Alaycı Kuş isimli kitap 416 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Sevinç Tezcan Yanar çevirmiştir. Kitap Beyaz Perdeye Aktarılan Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Alaycı Kuş kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Dee 4
8
Ateşi Yakalamak
8.8
The Hunger Games Catching Fire kitabının da yazarı Suzanne Collins tarafından kaleme alınan Ateşi Yakalamak kitabı Roman (Çeviri), Edebiyat türünde okuyucusu ile buluşuyor. Pegasus yayınevinden 2008 yılında 9786054263127 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Ateşi Yakalamak isimli kitap 408 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Sevinç Tezcan Yanar çevirmiştir. Kitap Filmi Çekilmesi Gereken Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Ateşi Yakalamak kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Dee 3
9
Şampiyon
8.8
Genç Elitler kitabının da yazarı Marie Lu tarafından kaleme alınan Şampiyon kitabı Roman (Çeviri), Fantastik türünde okuyucusu ile buluşuyor. Pegasus yayınevinden 2015 yılında 9786053435419 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Şampiyon isimli kitap 360 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Sefa Emre İlikli çevirmiştir. Kitap Birbirinden İlginç Distopik Toplumları Anlatan En İyi Distopya Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Şampiyon kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
10
Deha
8.5
Genç Elitler kitabının da yazarı Marie Lu tarafından kaleme alınan Deha kitabı Fantastik, Gençlik türünde okuyucusu ile buluşuyor. Pegasus yayınevinden 0 yılında 9786053434122 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Deha isimli kitap 360 sayfadan oluşuyor. Kitap Birbirinden İlginç Distopik Toplumları Anlatan En İyi Distopya Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Deha kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Dee 3
11
Efsane
8.3
Genç Elitler kitabının da yazarı Marie Lu tarafından kaleme alınan Efsane kitabı Roman (Çeviri), türünde okuyucusu ile buluşuyor. Pegasus yayınevinden 0 yılında 9786053432746 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Efsane isimli kitap 320 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Sefa Emre İlikli çevirmiştir. Kitap Birbirinden İlginç Distopik Toplumları Anlatan En İyi Distopya Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Efsane kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Dee 3
12
Mülksüzler
9.1
İki dünya yaşanıyor. Anarres Odo ve Urras. Anerres’de bulunan Shevek kendi dünyasını bırakıp Urras’a gitmek için yola çıkar. Gördüğü herşey onu etkilemektedir. İki dünyanın farklılıkları ve insanların yaşam tarzları onu şaşıtmaktadır.
13
Damızlık Kızın Öyküsü
8.5
Antilop ve Flurya kitabının da yazarı Margaret Atwood tarafından kaleme alınan Damızlık Kızın Öyküsü kitabı Feminizm, Roman türünde okuyucusu ile buluşuyor. Doğan Kitap yayınevinden 1992 yılında 9786050940596 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Damızlık Kızın Öyküsü isimli kitap 384 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Özcan Kabakçıoğlu, Sevinç Kabakçıoğlu çevirmiştir. Kitap Birbirinden İlginç Distopik Toplumları Anlatan En İyi Distopya Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Damızlık Kızın Öyküsü kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
14
Biz
8.3
Üç Gün kitabının da yazarı Yevgeni İvanoviç Zamyatin tarafından kaleme alınan Biz kitabı Roman (Çeviri), Rus - Eski Sovyet Cumhuriyetleri türünde okuyucusu ile buluşuyor. Ayrıntı Yayınları yayınevinden 2010 yılında 9789755391243 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Biz isimli kitap 208 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Füsun Tülek çevirmiştir. Kitap En İyi Bilim Kurgu kitapları listesinde de yeralmaktadır. Biz kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
15
Dava
8.1
Neden tutuklandığını bilemeyen Josef K suçunu öğrenebilmek için girmediği yol, yapmadığı iş kalmamıştır. Fakat suçunu da bir türlü öğrenemez. Fakat kendini de savunamaz, ortada bir mahkeme yoktur. Bütün bunlara rağmen cezası bellidir, ölüm.
16
Kuralsız
8.2
Uyumsuz kitabının da yazarı Veronica Roth tarafından kaleme alınan Kuralsız kitabı Alegorik Roman, Roman türünde okuyucusu ile buluşuyor. Artemis Yayınları yayınevinden 2012 yılında 9786051423555 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kuralsız isimli kitap 516 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Uğur Mehter çevirmiştir. Kitap Birbirinden İlginç Distopik Toplumları Anlatan En İyi Distopya Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Kuralsız kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Dee 1
17
Yemin
8.3
İlk kitabı ile edebiyat dünyasına giren Kimberly Derting tarafından kaleme alınan Yemin kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Dex Yayınevi yayınevinden 0 yılında 9786050904970 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Yemin isimli kitap 256 sayfadan oluşuyor. Kitap Birbirinden İlginç Distopik Toplumları Anlatan En İyi Distopya Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Yemin kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Dee 1
18
The 100
7.9
The 100 - 21. Gün kitabının da yazarı Kass Morgan tarafından kaleme alınan The 100 kitabı Roman (Çeviri), türünde okuyucusu ile buluşuyor. GO! yayınevinden 0 yılında 9789759997618 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan The 100 isimli kitap 300 sayfadan oluşuyor. Kitap Birbirinden İlginç Distopik Toplumları Anlatan En İyi Distopya Kitapları listesinde de yeralmaktadır. The 100 kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Dee 1
19
Uyumsuz
8.6
Kuralsız kitabının da yazarı Veronica Roth tarafından kaleme alınan Uyumsuz kitabı Roman, Distopya türünde okuyucusu ile buluşuyor. Artemis Yayınları yayınevinden 2011 yılında 9786051420646 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Uyumsuz isimli kitap 516 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Uğur Mehter çevirmiştir. Kitap Okuduğum En Güzel Kitap listesinde de yeralmaktadır. Uyumsuz kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Dee 1
20
Güneş Ülkesi
0.0
Çevreci Kral Kurbağa kitabının da yazarı Çevreci Kral Kurbağa ve Çevreci Dostlar - Denizler Altında Kırmızı Somon kitaplarının da yazarı Aysun Berktay Özmen tarafından kaleme alınan Güneş Ülkesi kitabı Çocuk, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Altın Kitaplar yayınevinden 2015 yılında 9789752120600 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Güneş Ülkesi isimli kitap 40 sayfadan oluşuyor. Kitap Birbirinden İlginç Distopik Toplumları Anlatan En İyi Distopya Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Güneş Ülkesi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
/ 2
Birbirinden İlginç Distopik Toplumları Anlatan En İyi Distopya Kitapları
Gelecek zamanla ilgili ürkütücü senaryolar okumak istiyorsan en iyi dispotik kitaplar listemiz tam sana göre. Bildiğin başka distopik kitaplar varsa listeye eklemeyi unutma.