up
ara
ÜYELER
DİĞER

Tarih Boyunca Farklı Ülkelerde Yasaklanmış Kitaplar

1
Hayvan Çiftliği
9.0
Hayvan Çiftliği, bir hayvan çiftliğinde yaşanan olaylar üzerinden 1940'lardaki reel sosyalizmi eleştiren politik bir romandır.
2
Suç ve Ceza
9.2
Suç ve Ceza, mutlaka okunması gereken dünya klasiklerinden biridir. Hukuk fakültesinde okuyan ve başarılı bir öğrenci olan Raskolnikov'un maddi imkansızlıklardan dolayı okulunu bırakıp bir suça karışmasının ardından yaşadığı kendi iç hesaplaşması ve yaşam mücadelesi anlatılmaktadır.
3
1984
9.1
1949 yılında yazılan roman, 1984 yılına yönelik bir disutopya, totaliter rejimlere haklı bir şekilde eleştiri niteliğindedir. Ortaya koyduğu "big brother is watching you" sloganı günümüze kadar ilgisini kaybetmemiştir. Romanda dünya sadece 3 büyük devletten oluşur ve bu devletlerin de birbirleriyle sürekli savaş halinde olmasından kaynaklanan bir baskı ortamı vardır. George Orwell romanı yazdıktan 1 sene sonra hayatını kaybetmiştir.
H. 3
4
Dönüşüm
8.5
Franz Kafka'nın 1915'te yayımlanan kitabı Dönüşüm, bir sabah uyandığında kendisini böceğe dönüşmüş olarak bulan Gregor Samsa'nın trajik hikayesini anlatan kısa ama anlam yüklü öykü kitabıdır.
5
Cesur Yeni Dünya
8.4
Cesur Yeni Dünya, insani değerlerin giderek kaybolarak insanların robotlaştığı bir düzeni anlatan distopya türünde bir romandır.
6
Yarın Yarın
7.8
Küçük Oyuncu ve Bir Cinayet Romanı kitaplarının da yazarı Pınar Kür tarafından kaleme alınan Yarın Yarın kitabı Roman (Yerli), türünde okuyucusu ile buluşuyor. Everest Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789752891234 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Yarın Yarın isimli kitap 390 sayfadan oluşuyor. Kitap Tarih Boyunca Farklı Ülkelerde Yasaklanmış Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Yarın Yarın kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7
Günaha Son Çağrı
9.0
Yeniden Çarmıha Geriliş kitabının da yazarı Nikos Kazancakis tarafından kaleme alınan Günaha Son Çağrı kitabı Roman (Çeviri), Balkan türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları yayınevinden 2002 yılında 9789750702945 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Günaha Son Çağrı isimli kitap 600 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Ender Gürol çevirmiştir. Kitap Filmi de Çekilen Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Günaha Son Çağrı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8
Mülksüzler
9.1
İki dünya yaşanıyor. Anarres Odo ve Urras. Anerres’de bulunan Shevek kendi dünyasını bırakıp Urras’a gitmek için yola çıkar. Gördüğü herşey onu etkilemektedir. İki dünyanın farklılıkları ve insanların yaşam tarzları onu şaşıtmaktadır.
H. -2
Tarih Boyunca Farklı Ülkelerde Yasaklanmış Kitaplar
Dünyanın birçok ülkesinde tarihin çeşitli dönemlerinde basımı yasaklanmış ve toplatılmış olan en tartışmalı yasaklı kitaplar listelenmektedir.