up
ara
ÜYELER
DİĞER

Siyasetle İlgilenenlerin Mutlaka Okuması Gereken En İyi Siyasi Kitaplar

1
Hayvan Çiftliği
9.0
Hayvan Çiftliği, bir hayvan çiftliğinde yaşanan olaylar üzerinden 1940'lardaki reel sosyalizmi eleştiren politik bir romandır.
2
1984
9.1
1949 yılında yazılan roman, 1984 yılına yönelik bir disutopya, totaliter rejimlere haklı bir şekilde eleştiri niteliğindedir. Ortaya koyduğu "big brother is watching you" sloganı günümüze kadar ilgisini kaybetmemiştir. Romanda dünya sadece 3 büyük devletten oluşur ve bu devletlerin de birbirleriyle sürekli savaş halinde olmasından kaynaklanan bir baskı ortamı vardır. George Orwell romanı yazdıktan 1 sene sonra hayatını kaybetmiştir.
3
Beraber Yürüdük Biz Bu Yıllarda
9.1
Çeşitli gazetelerdeki köşe yazılarından derleyerek oluşturduğu bir kitap.
4
Paralel Yürüdük Biz Bu Yollarda
9.0
Ergenekon'da Kim Kimdir? kitabının da yazarı Ahmet Şık tarafından kaleme alınan Paralel Yürüdük Biz Bu Yollarda kitabı Siyaset, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Postacı Yayınevi yayınevinden 0 yılında 9786056435539 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Paralel Yürüdük Biz Bu Yollarda isimli kitap 624 sayfadan oluşuyor. Kitap Siyasetle İlgilenenlerin Mutlaka Okuması Gereken En İyi Siyasi Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Paralel Yürüdük Biz Bu Yollarda kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
5
Abim Deniz
9.2
Abim Deniz, Hamdi Gezmiş'in abisi Deniz Gezmiş ile ilgili anılarından oluşuyor. Kitap, Deniz Gezmiş hakkında bugüne kadar bilinen yanlış bilgileri çürüterek, gerçekleri en yakınının gözünden okurlara yansıtıyor.
6
Kavgam
6.9
Siyasi Vasiyetim kitabının da yazarı Adolf Hitler tarafından kaleme alınan Kavgam kitabı Tarih, Dünya Tarihi türünde okuyucusu ile buluşuyor. Panama Yayıncılık yayınevinden 2016 yılında 9786059371261 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kavgam isimli kitap 592 sayfadan oluşuyor. Kitap Ölmeden Önce Okunması Gereken 1001 Kitap listesinde de yeralmaktadır. Kavgam kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7
Türkçülüğün Esasları
9.0
Altın Işık kitabının da yazarı Ziya Gökalp tarafından kaleme alınan Türkçülüğün Esasları kitabı Siyaset, Tarih türünde okuyucusu ile buluşuyor. Ötüken Neşriyat yayınevinden 0 yılında 9786051551920 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Türkçülüğün Esasları isimli kitap 254 sayfadan oluşuyor. Kitap Okunması Gereken Tarih Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Türkçülüğün Esasları kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8
Göçebe Kimlik
10.0
İlk kitabı ile edebiyat dünyasına giren Gilad Atzmon tarafından kaleme alınan Göçebe Kimlik kitabı Musevilik, Mitoloji türünde okuyucusu ile buluşuyor. Mana Yayınları yayınevinden 2012 yılında 9786055793890 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Göçebe Kimlik isimli kitap 232 sayfadan oluşuyor.Kitabı Türkçe'ye Fatih Peyma, Duran Temel çevirmiştir. Kitap Siyasetle İlgilenenlerin Mutlaka Okuması Gereken En İyi Siyasi Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Göçebe Kimlik kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
9
Kavgam
6.9
Siyasi Vasiyetim kitabının da yazarı Adolf Hitler tarafından kaleme alınan Kavgam kitabı Tarih, Dünya Tarihi türünde okuyucusu ile buluşuyor. Panama Yayıncılık yayınevinden 2016 yılında 9786059371261 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kavgam isimli kitap 592 sayfadan oluşuyor. Kitap Ölmeden Önce Okunması Gereken 1001 Kitap listesinde de yeralmaktadır. Kavgam kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
10
Arap Milliyetçiliği ve Türkler
9.0
Kur'an'ın Eleştirisi 3 Semavi Dinlerin Kutsal Bilinen Kitapları: 4 kitabının da yazarı İlhan Arsel tarafından kaleme alınan Arap Milliyetçiliği ve Türkler kitabı İslam, Arap Milliyetçiliği türünde okuyucusu ile buluşuyor. Kaynak Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789753432405 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Arap Milliyetçiliği ve Türkler isimli kitap 672 sayfadan oluşuyor. Kitap Siyasetle İlgilenenlerin Mutlaka Okuması Gereken En İyi Siyasi Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Arap Milliyetçiliği ve Türkler kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
11
Komünist Manifesto
8.4
Ütopik Sosyalizm ve Bilimsel Sosyalizm kitabının da yazarı Friedrich Engels tarafından kaleme alınan Komünist Manifesto kitabı Felsefe, Felsefe türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları yayınevinden 2007 yılında 9789750710056 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Komünist Manifesto isimli kitap 131 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Celal Üster, Nur Deriş çevirmiştir. Kitap Siyasetle İlgilenenlerin Mutlaka Okuması Gereken En İyi Siyasi Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Komünist Manifesto kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
12
Kapitalizmin En Yüksek Aşaması Emperyalizm
6.0
Somut Durumun Somut Tahlili ve Seçme Eserler Cilt: 7 İktidarın Ele Geçirilmesinden Sonra Parti'nin Görevleri kitaplarının da yazarı Vladimir İlyiç Lenin tarafından kaleme alınan Kapitalizmin En Yüksek Aşaması Emperyalizm kitabı Siyaset, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Evrensel Basım Yayın yayınevinden 1970 yılında 9789756865491 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kapitalizmin En Yüksek Aşaması Emperyalizm isimli kitap 183 sayfadan oluşuyor. Kitap Siyasetle İlgilenenlerin Mutlaka Okuması Gereken En İyi Siyasi Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Kapitalizmin En Yüksek Aşaması Emperyalizm kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
13
Bu Dinciler O Müslümanlara Benzemiyor
7.9
Reis kitabının da yazarı Soner Yalçın tarafından kaleme alınan Bu Dinciler O Müslümanlara Benzemiyor kitabı Siyaset, Derin Devlet türünde okuyucusu ile buluşuyor. Doğan Kitap yayınevinden 0 yılında 9786051114002 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Bu Dinciler O Müslümanlara Benzemiyor isimli kitap 440 sayfadan oluşuyor. Kitap Siyasetle İlgilenenlerin Mutlaka Okuması Gereken En İyi Siyasi Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Bu Dinciler O Müslümanlara Benzemiyor kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
14
Dalkavuklar Gecesi - Z Vitamini
8.7
Türk Ülküsü kitabının da yazarı Hüseyin Nihal Atsız tarafından kaleme alınan Dalkavuklar Gecesi - Z Vitamini kitabı Roman (Yerli), türünde okuyucusu ile buluşuyor. Ötüken Neşriyat yayınevinden 2009 yılında 9789754378047 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Dalkavuklar Gecesi - Z Vitamini isimli kitap 136 sayfadan oluşuyor. Kitap Siyasetle İlgilenenlerin Mutlaka Okuması Gereken En İyi Siyasi Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Dalkavuklar Gecesi - Z Vitamini kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
15
Kovulduk Ey Halkım Unutma Bizi
7.2
Turgut Nereden Koşuyor / Turgut'un Serüveni ve Sakıncalı Gazeteci kitaplarının da yazarı Emin Çölaşan tarafından kaleme alınan Kovulduk Ey Halkım Unutma Bizi kitabı Sosyoloji, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Bilgi Yayınevi yayınevinden 2008 yılında 9789752202375 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kovulduk Ey Halkım Unutma Bizi isimli kitap 208 sayfadan oluşuyor. Kitap Okuduğum En Güzel Kitap listesinde de yeralmaktadır. Kovulduk Ey Halkım Unutma Bizi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
16
Ütopik Sosyalizm ve Bilimsel Sosyalizm
7.8
Sanat ve Edebiyat kitabının da yazarı Friedrich Engels tarafından kaleme alınan Ütopik Sosyalizm ve Bilimsel Sosyalizm kitabı Felsefe, Sosyoloji türünde okuyucusu ile buluşuyor. Sol Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789757399704 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Ütopik Sosyalizm ve Bilimsel Sosyalizm isimli kitap 112 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Yayın Kurulu çevirmiştir. Kitap Siyasetle İlgilenenlerin Mutlaka Okuması Gereken En İyi Siyasi Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Ütopik Sosyalizm ve Bilimsel Sosyalizm kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
TT 0
17
Sakıncalı Gazeteci
7.5
Turgut Nereden Koşuyor / Turgut'un Serüveni kitabının da yazarı Turgut Nereden Koşuyor / Turgut'un Serüveni ve Turgut'un Serüveni kitaplarının da yazarı Emin Çölaşan tarafından kaleme alınan Sakıncalı Gazeteci kitabı Siyaset, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Bilgi Yayınevi yayınevinden 1970 yılında 9789752202993 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Sakıncalı Gazeteci isimli kitap 312 sayfadan oluşuyor. Kitap Siyasetle İlgilenenlerin Mutlaka Okuması Gereken En İyi Siyasi Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Sakıncalı Gazeteci kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
18
Allah ile Aldatmak
8.8
Din ve Fıtrat (Yaratılış) Bütün Eserleri 2 kitabının da yazarı Yaşar Nuri Öztürk tarafından kaleme alınan Allah ile Aldatmak kitabı İslam, Siyaset türünde okuyucusu ile buluşuyor. Yeni Boyut Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789756779484 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Allah ile Aldatmak isimli kitap 400 sayfadan oluşuyor. Kitap Siyasetle İlgilenenlerin Mutlaka Okuması Gereken En İyi Siyasi Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Allah ile Aldatmak kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
19
Amerikaperestler
7.0
Küresel Dünya Politikaları ve Ulusal Seçenekler ve Dünyayı Yöneten Gizli Örgütler Küresel İktidarın Kurmayları kitaplarının da yazarı Erol Bilbilik tarafından kaleme alınan Amerikaperestler kitabı Siyaset, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Destek Yayınları yayınevinden 2010 yılında 9789944298285 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Amerikaperestler isimli kitap 336 sayfadan oluşuyor. Kitap Siyasetle İlgilenenlerin Mutlaka Okuması Gereken En İyi Siyasi Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Amerikaperestler kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
20
Occupy / İşgal Et
8.0
Dil ve Zihin kitabının da yazarı Noam Chomsky tarafından kaleme alınan Occupy / İşgal Et kitabı Siyaset Sosyolojisi, Politik Hareketler türünde okuyucusu ile buluşuyor. Agora Kitaplığı yayınevinden 2013 yılında 9786051032115 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Occupy / İşgal Et isimli kitap 144 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Osman Akınhay çevirmiştir. Kitap Siyasetle İlgilenenlerin Mutlaka Okuması Gereken En İyi Siyasi Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Occupy / İşgal Et kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
/ 2
Siyasetle İlgilenenlerin Mutlaka Okuması Gereken En İyi Siyasi Kitaplar
Siyasete göndermeler yapan romanlar, siyaset ve gündem hakkında yazılan denemelerden oluşan kitaplar ve daha fazlası... Siyasetle İlgilenenlerin göz atması gereken en iyi siyasi kitaplar listesi.