up
ara

Bilgi Tutkunlarına Hitap Eden En İyi Tarihi Romanlar

1
Suç ve Ceza
9.1
Suç ve Ceza, mutlaka okunması gereken dünya klasiklerinden biridir. Hukuk fakültesinde okuyan ve başarılı bir öğrenci olan Raskolnikov'un maddi imkansızlıklardan dolayı okulunu bırakıp bir suça karışmasının ardından yaşadığı kendi iç hesaplaşması ve yaşam mücadelesi anlatılmaktadır.
2
Şah ve Sultan
8.6
Osmanlı Devleti'nin en asabi ve sert hükümdarlarından Yavuz sultan Selim ile Safevi Devletinin şahı Şah İsmail arasında ki toprak hırsı yüzünden çıkan Çaldıran Savaşı anlatılmaktadır. Fakat bu iki adamın diğer savaşı ise aynı kadını sevmeleridir.
3
Deli Kurt
9.0
Türk Ülküsü kitabının da yazarı Hüseyin Nihal Atsız tarafından kaleme alınan Deli Kurt kitabı Roman (Yerli), Tarih türünde okuyucusu ile buluşuyor. Ötüken Neşriyat yayınevinden 2012 yılında 9789754378016 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Deli Kurt isimli kitap 246 sayfadan oluşuyor. Kitap Seri Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Deli Kurt kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
4
Bozkurtlar
9.2
Türk Ülküsü kitabının da yazarı Hüseyin Nihal Atsız tarafından kaleme alınan Bozkurtlar kitabı Tarihi Roman, Roman (Yerli) türünde okuyucusu ile buluşuyor. Ötüken Neşriyat yayınevinden 2010 yılında 9789754378009 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Bozkurtlar isimli kitap 628 sayfadan oluşuyor. Kitap Zaman kaybı olan kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Bozkurtlar kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
5
İki Şehrin Hikayesi
8.5
David Copperfield kitabının da yazarı Charles Dickens tarafından kaleme alınan İki Şehrin Hikayesi kitabı Roman (Çeviri), Dram türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları yayınevinden 2016 yılında 9789750713392 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan İki Şehrin Hikayesi isimli kitap 462 sayfadan oluşuyor. Kitap En Baba Yazarların En Kral Dünya Klasikleri listesinde de yeralmaktadır. İki Şehrin Hikayesi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
6
Şu Çılgın Türkler
8.9
Turgut Özakman'ın çok satan tarihi romanı Şu Çılgın Türkler, Türkiye'nin yakın tarihine ışık tutan değerli bir eser. Çöküş döneminde olan bir imparatorluğun umutsuz halkı, Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde yeniden umutla dolar ve büyük mücadele dönemi başlar. Böylece Çılgın Türkler yeniden sahneye çıkar ve tarihe adlarını yazdırır.
7
Gulyabani
7.3
Sevda Peşinde / Kadın Erkekleşince kitabının da yazarı Hüseyin Rahmi Gürpınar tarafından kaleme alınan Gulyabani kitabı Roman (Yerli), Türk Klasikleri türünde okuyucusu ile buluşuyor. İthaki Yayınları yayınevinden 2015 yılında 9786053754572 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Gulyabani isimli kitap 184 sayfadan oluşuyor. Kitap Mutlaka Okunması Gereken En Güzel Yerli Romanlar listesinde de yeralmaktadır. Gulyabani kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8
Osman Birinci Kitap - Aşk
8.9
Son Sefarad kitabının da yazarı Beyazıt Akman tarafından kaleme alınan Osman Birinci Kitap - Aşk kitabı Roman (Yerli), türünde okuyucusu ile buluşuyor. Epsilon Yayınevi yayınevinden 2016 yılında 9786051731292 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Osman Birinci Kitap - Aşk isimli kitap 591 sayfadan oluşuyor. Kitap Tavsiye Ettiğim Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Osman Birinci Kitap - Aşk kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
9
Kitap Hırsızı
8.8
Hiç Kimse Sıradan Değildir kitabının da yazarı Markus Zusak tarafından kaleme alınan Kitap Hırsızı kitabı Roman (Çeviri), Roman (Çeviri) türünde okuyucusu ile buluşuyor. Martı Kitabevi yayınevinden 0 yılında 9786053480600 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kitap Hırsızı isimli kitap 574 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Selim Yeniçeri çevirmiştir. Kitap En Sürükleyici Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Kitap Hırsızı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
10
Od
8.5
İskender Pala'nın çok satan tarihi romanı Od, şair Yunus Emre'nin hayatından bir kesiti ele alıyor. Kitap, birbirlerinden ayrı düşen Yunus Emre ile oğlu İsmail'in tekrar kavuşma çabaları üzerinden ilerliyor.
11
Son Sefarad
8.4
Dünyanın İlk Günü - İmparatorluk 1 kitabının da yazarı Beyazıt Akman tarafından kaleme alınan Son Sefarad kitabı Roman, Tarihi Roman türünde okuyucusu ile buluşuyor. Epsilon Yayınevi yayınevinden 2012 yılında 9789944825962 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Son Sefarad isimli kitap 656 sayfadan oluşuyor. Kitap Mutlaka Okunması Gereken Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Son Sefarad kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
12
Zemzem'in Annesi Hazreti Hacer
9.3
Çöl Deniz Hz. Hatice kitabının da yazarı Sibel Eraslan tarafından kaleme alınan Zemzem'in Annesi Hazreti Hacer kitabı Roman (Yerli), Din türünde okuyucusu ile buluşuyor. Timaş Yayınları yayınevinden 2015 yılında 9786050818703 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Zemzem'in Annesi Hazreti Hacer isimli kitap 320 sayfadan oluşuyor. Kitap Bilgi Tutkunlarına Hitap Eden En İyi Tarihi Romanlar listesinde de yeralmaktadır. Zemzem'in Annesi Hazreti Hacer kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
13
Nar Ağacı
8.6
Nar Ağacı, Nazan Bekiroğlu'nun kaleme aldığı tarihi kurgu romanıdır. Kitapta Balkan Savaşı ile Birinci Dünya Savaşı arasında geçen süre içinde, dönemin zor koşulları altında yaşanan hayatlara ve anlatılmaya değer aşk hikayelerine yer veriliyor.
14
Dünyanın İlk Günü - İmparatorluk 1
9.2
Son Sefarad kitabının da yazarı Beyazıt Akman tarafından kaleme alınan Dünyanın İlk Günü - İmparatorluk 1 kitabı Osmanlı Tarihi, Tarih türünde okuyucusu ile buluşuyor. Epsilon Yayınevi yayınevinden 0 yılında 9789944823142 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Dünyanın İlk Günü - İmparatorluk 1 isimli kitap 720 sayfadan oluşuyor. Kitap Okuduğum En Güzel Kitap listesinde de yeralmaktadır. Dünyanın İlk Günü - İmparatorluk 1 kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
15
Babil'de Ölüm İstanbul'da Aşk
8.0
Dört Güzeller kitabının da yazarı İskender Pala tarafından kaleme alınan Babil'de Ölüm İstanbul'da Aşk kitabı Roman, Aşk türünde okuyucusu ile buluşuyor. Kapı Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789944486798 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Babil'de Ölüm İstanbul'da Aşk isimli kitap 416 sayfadan oluşuyor. Kitap Ölmeden Önce Okunması Gereken 1001 Kitap listesinde de yeralmaktadır. Babil'de Ölüm İstanbul'da Aşk kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
16
Osman İkinci Kitap - Savaş
8.2
Son Sefarad kitabının da yazarı Beyazıt Akman tarafından kaleme alınan Osman İkinci Kitap - Savaş kitabı Roman (Yerli), türünde okuyucusu ile buluşuyor. Epsilon Yayınevi yayınevinden 2016 yılında 9786051731308 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Osman İkinci Kitap - Savaş isimli kitap 536 sayfadan oluşuyor. Kitap Bilgi Tutkunlarına Hitap Eden En İyi Tarihi Romanlar listesinde de yeralmaktadır. Osman İkinci Kitap - Savaş kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
17
İffet
9.0
Sevda Peşinde / Kadın Erkekleşince kitabının da yazarı Hüseyin Rahmi Gürpınar tarafından kaleme alınan İffet kitabı Roman, Roman (Yerli) türünde okuyucusu ile buluşuyor. Everest Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789752898714 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan İffet isimli kitap 160 sayfadan oluşuyor. Kitap Mutlaka Okunması Gereken En Güzel Yerli Romanlar listesinde de yeralmaktadır. İffet kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
18
Alp Er Tunga
8.0
Reisim Çatlı kitabının da yazarı Ahmet Haldun Terzioğlu tarafından kaleme alınan Alp Er Tunga kitabı Tarih, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Panama Yayıncılık yayınevinden 0 yılında 9786055143725 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Alp Er Tunga isimli kitap 400 sayfadan oluşuyor. Kitap Bilgi Tutkunlarına Hitap Eden En İyi Tarihi Romanlar listesinde de yeralmaktadır. Alp Er Tunga kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
19
Ölüm İçgüdüsü
7.8
Bir Cinayetin Psikanalizi - Bir Sigmund Freud Romanı kitabının da yazarı Jed Rubenfeld tarafından kaleme alınan Ölüm İçgüdüsü kitabı Kuzey Amerika, Roman türünde okuyucusu ile buluşuyor. Koridor Yayıncılık yayınevinden 0 yılında 9786054188703 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Ölüm İçgüdüsü isimli kitap 505 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Yasemin Özden Kanca çevirmiştir. Kitap Hiç Unutamayacağım Dediğimiz Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Ölüm İçgüdüsü kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
20
Bir Cinayetin Psikanalizi - Bir Sigmund Freud Romanı
8.1
Ölüm İçgüdüsü kitabının da yazarı Jed Rubenfeld tarafından kaleme alınan Bir Cinayetin Psikanalizi - Bir Sigmund Freud Romanı kitabı Kuzey Amerika, İnsan ve Toplum türünde okuyucusu ile buluşuyor. Koridor Yayıncılık yayınevinden 1970 yılında 9799944983159 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Bir Cinayetin Psikanalizi - Bir Sigmund Freud Romanı isimli kitap 488 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Selim Yeniçeri çevirmiştir. Kitap Hiç Unutamayacağım Dediğimiz Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Bir Cinayetin Psikanalizi - Bir Sigmund Freud Romanı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
/ 2
Bilgi Tutkunlarına Hitap Eden En İyi Tarihi Romanlar
Tarihi seviyor ama araştırma kitaplarını sıkıcı buluyorsan en iyi tarihi kurgu türündeki romanlar listemiz senin için burada.