up
ara
ÜYELER
DİĞER

Tüm Zamanların En Çok Okunan En İyi Aşk Kitapları

1
Kürk Mantolu Madonna
9.1
Sabahattin Ali’nin Türk Edebiyatına kazandırdığı en önemli eserlerden biri olan Kürk Mantolu Madonna’da bir yandan Raif Efendi’nin yaşadığı aşk, içsel yolculuk tadında anlatılırken bir yandan da karakterler hakkında psikolojik tahliller ve betimlemeler okuyucuya sunulmaktadır.
2
Senden Önce Ben
8.5
Geçirdiği bir kazadan sonra kitabın ana karakteri olan Will Traynor’ın hayatı bir anda değişir. Kazadan sonra ailesi, Will’e bakması için ekonomik sıkıntıları olan Lou adında bir bakıcı tutarlar. Kitap, Will’in hayattan vazgeçme isteği ile Lou’nun hayata umutla bağlanmasını ve aralarında oluşan duygusal bağı anlatıyor.
3
Aşk ve Gurur
8.6
Pride and Prejudice kitabının da yazarı Jane Austen tarafından kaleme alınan Aşk ve Gurur kitabı Roman, Roman (Çeviri) türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789750708619 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Aşk ve Gurur isimli kitap 440 sayfadan oluşuyor. Kitap Mutlaka Okunması Gereken Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Aşk ve Gurur kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
4
Selvi Boylum Al Yazmalım
8.6
Gün Olur Asra Bedel kitabının da yazarı Cengiz Aytmatov tarafından kaleme alınan Selvi Boylum Al Yazmalım kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Elips Kitap yayınevinden 0 yılında 9786054138401 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Selvi Boylum Al Yazmalım isimli kitap 128 sayfadan oluşuyor. Kitap Herkesin Okuması Gereken En Ünlü Cengiz Aytmatov Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Selvi Boylum Al Yazmalım kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
5
Uğultulu Tepeler
8.3
Wuthering Heights - Collins Classics kitabının da yazarı Emily Bronte tarafından kaleme alınan Uğultulu Tepeler kitabı Roman (Çeviri), Çocuk türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları yayınevinden 2011 yılında 9789750714153 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Uğultulu Tepeler isimli kitap 416 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Naciye Akseki Öncül çevirmiştir. Kitap Mutlaka Okunması Gereken Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Uğultulu Tepeler kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
6
Huzur Sokağı
8.0
Bize Ne Oldu? kitabının da yazarı Şule Yüksel Şenler tarafından kaleme alınan Huzur Sokağı kitabı Aile, İslam türünde okuyucusu ile buluşuyor. Timaş Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789757544425 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Huzur Sokağı isimli kitap 552 sayfadan oluşuyor. Kitap Hiç Unutamayacağım Dediğimiz Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Huzur Sokağı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7
Böğürtlen Kışı
8.7
Yağmur Sonrası kitabının da yazarı Sarah Jio tarafından kaleme alınan Böğürtlen Kışı kitabı Aşk, Roman (Çeviri) türünde okuyucusu ile buluşuyor. Arkadya Yayınları yayınevinden 2012 yılında 9789759997199 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Böğürtlen Kışı isimli kitap 360 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Duygu Parsadan çevirmiştir. Kitap En İyi Kadın Yazarların Mutlaka Okunması Gereken Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Böğürtlen Kışı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8
Aynı Yıldızın Altında
8.3
John Green'in Türkçeye çevrilen ilk romanı olan Aynı Yıldızın Altında adlı kitap, on altı yaşındaki akciğer kanseri hastası Hazel ile destek grubunda tanıştığı tümör hastası Augustus'un aralarında oluşan duygusal bağı konu edinen romantik ve dramatik bir gençlik romanıdır.
9
Nar Ağacı
8.6
Nar Ağacı, Nazan Bekiroğlu'nun kaleme aldığı tarihi kurgu romanıdır. Kitapta Balkan Savaşı ile Birinci Dünya Savaşı arasında geçen süre içinde, dönemin zor koşulları altında yaşanan hayatlara ve anlatılmaya değer aşk hikayelerine yer veriliyor.
10
Martin Eden
9.1
Kaba saba, cahil bir denizci üst sınıftan aşık olduğu kadın için her şeyi yapar. Hayatını değiştirir. Dünyanın bilgisini öğrenir. Yazar olmayı ister. Bir çok dergiden ret cevabı gelir. Aşkı onu terk eder. Ama o vazgeçmeyecektir. En sonunda ünlü bir yazar olur ama artık çok geçtir. Martin Eden dönmemecesine denizin derinliklerine gider.
11
Leyla
8.7
İlk kitabı ile edebiyat dünyasına giren Alexandra Cavelius tarafından kaleme alınan Leyla kitabı Seyahatname, Anı, Hatıra türünde okuyucusu ile buluşuyor. Pegasus yayınevinden 0 yılında 9786054263547 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Leyla isimli kitap 280 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Firuzan Gürbüz çevirmiştir. Kitap En Sürükleyici Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Leyla kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
12
Kuyucaklı Yusuf
8.6
Ailesinin öldürülmesinden sonra yanında yaşamaya başladığı ailenin tek kızı Muazzez'le aşk yaşamaya başlayan Kuyucaklı Yusuf'un hikayesi anlatılmaktadır.
13
İncir Kuşları
8.5
Etekli İktidar kitabının da yazarı Sinan Akyüz tarafından kaleme alınan İncir Kuşları kitabı Savaş, Bosna türünde okuyucusu ile buluşuyor. Alfa Basım Yayım Dağıtım yayınevinden 2012 yılında 9786051064390 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan İncir Kuşları isimli kitap 328 sayfadan oluşuyor. Kitap Mutlaka Okunması Gereken Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. İncir Kuşları kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
14
Yazgı
8.7
Aşk Seni de Vurur (Highlands' Lairds, #3) kitabının da yazarı Julie Garwood tarafından kaleme alınan Yazgı kitabı Aşk, Roman (Çeviri) türünde okuyucusu ile buluşuyor. Epsilon Yayınevi yayınevinden 2011 yılında 9789944825597 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Yazgı isimli kitap 424 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Duygu Uğur çevirmiştir. Kitap Tüm Zamanların En Çok Okunan En İyi Aşk Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Yazgı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
15
Aylak Adam
8.6
Aylak Adam, herhangi bir işte çalışma ihtiyacı duymayan, ailesinden kalan mirasla geçinen, sorumluluk sahibi olamayan, hayatını aylaklık ederek geçiren C. adlı genç bir adamın hikayesini anlatmaktadır.
16
Babil'de Ölüm İstanbul'da Aşk
8.0
Dört Güzeller kitabının da yazarı İskender Pala tarafından kaleme alınan Babil'de Ölüm İstanbul'da Aşk kitabı Roman, Aşk türünde okuyucusu ile buluşuyor. Kapı Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789944486798 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Babil'de Ölüm İstanbul'da Aşk isimli kitap 416 sayfadan oluşuyor. Kitap Ölmeden Önce Okunması Gereken 1001 Kitap listesinde de yeralmaktadır. Babil'de Ölüm İstanbul'da Aşk kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
17
Yakamoz
8.2
İlk kitabı ile edebiyat dünyasına giren Sude Naz Göl tarafından kaleme alınan Yakamoz kitabı Edebiyat, Roman (Yerli) türünde okuyucusu ile buluşuyor. Gece Kitaplığı yayınevinden 2017 yılında 9786052880821 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Yakamoz isimli kitap 429 sayfadan oluşuyor. Kitap Bir Nefeste Okunan Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Yakamoz kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
18
Başucumda Müzik
8.2
Sen Olsaydın Yapmazdın, Biliyorum kitabının da yazarı Kürşat Başar tarafından kaleme alınan Başucumda Müzik kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Everest Yayınları yayınevinden 2007 yılında 9789752893429 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Başucumda Müzik isimli kitap 440 sayfadan oluşuyor. Kitap En Sürükleyici Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Başucumda Müzik kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
19
Aşk Neden Can Yakar?
8.7
Barnabas İncili kitabının da yazarı Mehmet Yıldız tarafından kaleme alınan Aşk Neden Can Yakar? kitabı Deneme (Yerli) , Gençlik türünde okuyucusu ile buluşuyor. Nesil Genç yayınevinden 2015 yılında 9786051627205 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Aşk Neden Can Yakar? isimli kitap 160 sayfadan oluşuyor. Kitap Mutlaka Okunması Gereken Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Aşk Neden Can Yakar? kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
20
Başucu Kitabı
9.8
Küçük Düşünmek Eşşekliktir kitabının da yazarı Serkan Şengül tarafından kaleme alınan Başucu Kitabı kitabı Roman (Yerli), türünde okuyucusu ile buluşuyor. En İyi Yayınevi yayınevinden 2015 yılında 9786059857055 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Başucu Kitabı isimli kitap 184 sayfadan oluşuyor. Kitap En iyi Türk / Türkiyeli Yazarlar ve Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Başucu Kitabı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
/ 12
Tüm Zamanların En Çok Okunan En İyi Aşk Kitapları
Bazen gülümseten, bazen ağlatan, bazense imrendiren duygu yüklü aşk hikayeleri, tüm zamanların en iyi aşk kitapları listesinde. En sevdiğin aşk kitaplarını göremediysen listeye sen ekleyebilirsin.