up
ara
ÜYELER
DİĞER

Mutlaka okunması gereken yerli kitaplar

1
Kuyucaklı Yusuf
8.6
Ailesinin öldürülmesinden sonra yanında yaşamaya başladığı ailenin tek kızı Muazzez'le aşk yaşamaya başlayan Kuyucaklı Yusuf'un hikayesi anlatılmaktadır.
2
Babil'de Ölüm İstanbul'da Aşk
8.0
Dört Güzeller kitabının da yazarı İskender Pala tarafından kaleme alınan Babil'de Ölüm İstanbul'da Aşk kitabı Roman, Aşk türünde okuyucusu ile buluşuyor. Kapı Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789944486798 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Babil'de Ölüm İstanbul'da Aşk isimli kitap 416 sayfadan oluşuyor. Kitap Ölmeden Önce Okunması Gereken 1001 Kitap listesinde de yeralmaktadır. Babil'de Ölüm İstanbul'da Aşk kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
3
Sevda Sözleri - Bütün Şiirleri
9.2
Üstü Kalsın kitabının da yazarı Cemal Süreya tarafından kaleme alınan Sevda Sözleri - Bütün Şiirleri kitabı Şiir (Yerli) , İkinci Yeni türünde okuyucusu ile buluşuyor. Yapı Kredi Yayınları yayınevinden 2000 yılında 9789753634564 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Sevda Sözleri - Bütün Şiirleri isimli kitap 320 sayfadan oluşuyor. Kitap En iyi şiirler ve şairler listesinde de yeralmaktadır. Sevda Sözleri - Bütün Şiirleri kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
4
İntihar
10.0
İlk kitabı ile edebiyat dünyasına giren Önder Erdoğan tarafından kaleme alınan İntihar kitabı Genç Psikolojisi, Anlatı türünde okuyucusu ile buluşuyor. Cinius yayınevinden 2016 yılında 9786053234845 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan İntihar isimli kitap 154 sayfadan oluşuyor. Kitap Ölmeden Önce Okunması Gereken 1001 Kitap listesinde de yeralmaktadır. İntihar kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
5
Od
8.5
İskender Pala'nın çok satan tarihi romanı Od, şair Yunus Emre'nin hayatından bir kesiti ele alıyor. Kitap, birbirlerinden ayrı düşen Yunus Emre ile oğlu İsmail'in tekrar kavuşma çabaları üzerinden ilerliyor.
6
Hz. Aişe
9.4
Çöl Deniz Hz. Hatice kitabının da yazarı Sibel Eraslan tarafından kaleme alınan Hz. Aişe kitabı Din, Roman (Yerli) türünde okuyucusu ile buluşuyor. Timaş Yayınları yayınevinden 2013 yılında 9786050813050 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Hz. Aişe isimli kitap 344 sayfadan oluşuyor. Kitap Asla Unutmak İstemediğimiz Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Hz. Aişe kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7
Peygamber Bülbülü Bilal-i Habeşi
10.0
Tam Dua kitabının da yazarı Mustafa Necati Bursalı tarafından kaleme alınan Peygamber Bülbülü Bilal-i Habeşi kitabı İslam, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Çelik Yayınevi yayınevinden 0 yılında 9789756457870 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Peygamber Bülbülü Bilal-i Habeşi isimli kitap 223 sayfadan oluşuyor. Kitap Ölmeden Önce Okunması Gereken 1001 Kitap listesinde de yeralmaktadır. Peygamber Bülbülü Bilal-i Habeşi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8
Nur Baba
7.3
Kiralık Konak kitabının da yazarı Yakup Kadri Karaosmanoğlu tarafından kaleme alınan Nur Baba kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. İletişim Yayınevi yayınevinden 0 yılında 9789754703696 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Nur Baba isimli kitap 194 sayfadan oluşuyor. Kitap Mutlaka okunması gereken yerli kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Nur Baba kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
9
M4Y4
9.3
M4Y4 Nesil kitabının da yazarı Ş. Yüksel Yılmaz tarafından kaleme alınan M4Y4 kitabı Roman (Yerli), Fantastik türünde okuyucusu ile buluşuyor. Destek Yayınları yayınevinden 2016 yılında 9786053110972 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan M4Y4 isimli kitap 424 sayfadan oluşuyor. Kitap En Sürükleyici Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. M4Y4 kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
10
Çöle İnen Nur
9.2
Yahudilik-Masonluk Dönmelik kitabının da yazarı Necip Fazıl Kısakürek tarafından kaleme alınan Çöle İnen Nur kitabı İslam, Siyer türünde okuyucusu ile buluşuyor. Büyük Doğu Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789758180035 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Çöle İnen Nur isimli kitap 594 sayfadan oluşuyor. Kitap Hiç Unutamayacağım Dediğimiz Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Çöle İnen Nur kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
11
Kürk Mantolu Madonna
9.1
Sabahattin Ali’nin Türk Edebiyatına kazandırdığı en önemli eserlerden biri olan Kürk Mantolu Madonna’da bir yandan Raif Efendi’nin yaşadığı aşk, içsel yolculuk tadında anlatılırken bir yandan da karakterler hakkında psikolojik tahliller ve betimlemeler okuyucuya sunulmaktadır.
12
Toprak Ana
8.9
Gün Olur Asra Bedel kitabının da yazarı Cengiz Aytmatov tarafından kaleme alınan Toprak Ana kitabı Roman (Çeviri), Edebiyat türünde okuyucusu ile buluşuyor. Ötüken Neşriyat yayınevinden 1970 yılında 9789754371543 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Toprak Ana isimli kitap 144 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Refik Özdek çevirmiştir. Kitap Ağlamam Diyenleri Bile Ağlatan En Duygusal Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Toprak Ana kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
13
Düşünüyorum Öyleyse Vurun
8.7
İskele Sancak kitabının da yazarı İskele Sancak ve Japon Gülü kitaplarının da yazarı İlhan Selçuk tarafından kaleme alınan Düşünüyorum Öyleyse Vurun kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Cumhuriyet Kitapları yayınevinden 2013 yılında 9789756747346 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Düşünüyorum Öyleyse Vurun isimli kitap 254 sayfadan oluşuyor. Kitap Mutlaka okunması gereken yerli kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Düşünüyorum Öyleyse Vurun kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
14
Osmancık
8.5
Dönemeçte - Toplu Eserleri 4 kitabının da yazarı Tarık Buğra tarafından kaleme alınan Osmancık kitabı Tarihi Roman, Edebiyat türünde okuyucusu ile buluşuyor. Ötüken Neşriyat yayınevinden 1995 yılında 9789754370799 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Osmancık isimli kitap 356 sayfadan oluşuyor. Kitap Hiç Unutamayacağım Dediğimiz Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Osmancık kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
15
Gölgesizler
8.7
Varlık, yokluk, zaman, mekan, varoluş, kaybolma, soyut ve somut kavramlar.
16
Katre-i Matem
8.4
Evlendikleri gün karısı öldürülen Şahin’in bu ölümü çözmek için bir doktor yardımı ile yüzünü değiştirerek hayatına devam etmesi ve lale devrinde yaşanan olaylar anlatılmaktadır.
17
Canfeda - Hz. Fatıma
8.3
Çöl Deniz Hz. Hatice kitabının da yazarı Sibel Eraslan tarafından kaleme alınan Canfeda - Hz. Fatıma kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Timaş Yayınları yayınevinden 0 yılında 9786050801163 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Canfeda - Hz. Fatıma isimli kitap 368 sayfadan oluşuyor. Kitap Ölmeden Önce Okunması Gereken 1001 Kitap listesinde de yeralmaktadır. Canfeda - Hz. Fatıma kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
18
Şah ve Sultan
8.6
Osmanlı Devleti'nin en asabi ve sert hükümdarlarından Yavuz sultan Selim ile Safevi Devletinin şahı Şah İsmail arasında ki toprak hırsı yüzünden çıkan Çaldıran Savaşı anlatılmaktadır. Fakat bu iki adamın diğer savaşı ise aynı kadını sevmeleridir.
19
Uçurtma Avcısı
9.2
Khaled Hosseini'nin dostluk üzerine kurguladığı duygusal romanı Uçurtma Avcısı, Afganistan'da yaşanan savaş ve göç zamanlarında geçmektedir. Kitapta annesini kaybeden ve babası tarafından hiçbir şekilde sevilmeyen Emir'in hikayesi anlatılmaktadır.
20
Kılıç
9.3
Cezzar kitabının da yazarı Ömer Murat Demirtaş tarafından kaleme alınan Kılıç kitabı Roman (Yerli), Tarihi Roman türünde okuyucusu ile buluşuyor. Türdav Yayınları yayınevinden 2013 yılında 9786055537449 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kılıç isimli kitap 512 sayfadan oluşuyor. Kitap Başucu Kitaplarım listesinde de yeralmaktadır. Kılıç kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
/ 7
Mutlaka okunması gereken yerli kitaplar
Türk yazarlar tarafından kaleme alınmış yerli kitaplar bu listede. En iyi yerli kitapları okurken kendinizden çok şey bulacaksınız.