up
ara
ÜYELER
DİĞER

Yeraltı Edebiyatı Meraklılarının Okuması Gereken En İyi Kitaplar

1
Gösteri Peygamberi
8.6
Dövüş Kulübü 2 kitabının da yazarı Chuck Palahniuk tarafından kaleme alınan Gösteri Peygamberi kitabı Roman, Edebiyat türünde okuyucusu ile buluşuyor. Ayrıntı Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789755393698 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Gösteri Peygamberi isimli kitap 320 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Funda Uncu çevirmiştir. Kitap Okunası ve Tavsiye Edilesi Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Gösteri Peygamberi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
2
Dövüş Kulübü
9.1
Yeraltı edebiyatının en iyi romanlarından biri olarak kabul edilen Dövüş Kulübü'nde toplum kurallarından ve dayatmalardan kurtulmanın tek yolunun fiziksel acı duyma olduğunu savunan iki adamın başından geçenler anlatılmaktadır.
3
Daha
8.8
Türkiye'deki en önemli yeraltı edebiyatı yazarlarından biri. Kitap insan doğasını anlatırken çekinmemiş, saklamamış ve saklanmamış.
4
Veronika Ölmek İstiyor
8.4
Mutsuz bir kadın olan ve intihar girişiminde bulunan Veronika'nın vücuduna verdiği hasar sebebiyle bir haftalık ömrünün kaldığını öğrenmesi ve bu son haftasını akıl hastanesinde nasıl geçirdiği anlatılmaktadır.
5
Sineklerin Tanrısı
8.2
İyi ya da kötü öğrenilir mi ya da hepimizin doğasında mı vardır? Çocuklar da bilinçli olarak kötülük yapabilirler mi? Bir adada mahsur kalan çocuklar lider olabilmek ve lider kalabilmek için en fazla ne yapabilirler? Bir cinayetin de yaşandığı bu liderlik yolunda sonunda adadan kurtulan çocuklar gerçekte çocuk mudur artık?
6
Zargana
8.2
Malafa kitabının da yazarı Hakan Günday tarafından kaleme alınan Zargana kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Doğan Kitap yayınevinden 0 yılında 9789759914899 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Zargana isimli kitap 205 sayfadan oluşuyor. Kitap Ma vié - Benim Tarzım Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Zargana kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7
Tıkanma
8.3
Dövüş Kulübü 2 kitabının da yazarı Chuck Palahniuk tarafından kaleme alınan Tıkanma kitabı Roman (Çeviri), Aile Hayatı, Aile İlişkileri türünde okuyucusu ile buluşuyor. Ayrıntı Yayınları yayınevinden 2002 yılında 9789755393797 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Tıkanma isimli kitap 288 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Funda Uncu Irklı çevirmiştir. Kitap Okuduğum En Güzel Kitap listesinde de yeralmaktadır. Tıkanma kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8
Otomatik Portakal
8.3
Alex adında 15 yaşındaki bir çocuğun ergenliğinden erginliğine kadar geçen dönemde yaşadıklarını, bozulmuş ahlak yapısını ve yozlaşan toplum değerlerini sert bir dille anlatan distopik eser.
9
Piç
8.4
Malafa kitabının da yazarı Hakan Günday tarafından kaleme alınan Piç kitabı Roman (Yerli), Aile Hayatı, Aile İlişkileri türünde okuyucusu ile buluşuyor. Doğan Kitap yayınevinden 0 yılında 9789759914943 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Piç isimli kitap 224 sayfadan oluşuyor. Kitap Mutlaka Okunması Gereken Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Piç kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
10
Görünmez Canavarlar
8.9
Dövüş Kulübü 2 kitabının da yazarı Chuck Palahniuk tarafından kaleme alınan Görünmez Canavarlar kitabı Roman (Çeviri), Aile Hayatı, Aile İlişkileri türünde okuyucusu ile buluşuyor. Ayrıntı Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789755394251 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Görünmez Canavarlar isimli kitap 240 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Funda Uncu Irklı çevirmiştir. Kitap Okuduğum En Güzel Kitap listesinde de yeralmaktadır. Görünmez Canavarlar kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
11
Lanetli
7.9
Dövüş Kulübü 2 kitabının da yazarı Chuck Palahniuk tarafından kaleme alınan Lanetli kitabı Roman (Çeviri), türünde okuyucusu ile buluşuyor. Ayrıntı Yayınları yayınevinden 2014 yılında 9789755398068 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Lanetli isimli kitap 240 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Gökçe Çiçek Çetin çevirmiştir. Kitap Yeraltı Edebiyatı Meraklılarının Okuması Gereken En İyi Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Lanetli kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
-- 3
12
Cezzar
10.0
Kılıç ve Fetret - Karındaş Düğümü kitaplarının da yazarı Ömer Murat Demirtaş tarafından kaleme alınan Cezzar kitabı Roman (Yerli), Tarihi Roman türünde okuyucusu ile buluşuyor. Türdav Yayınları yayınevinden 2013 yılında 9789756636183 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Cezzar isimli kitap 424 sayfadan oluşuyor. Kitap Başucu Kitaplarım listesinde de yeralmaktadır. Cezzar kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
13
Namlunun Ucunda Açan Çiçekler
10.0
İlk kitabı ile edebiyat dünyasına giren Nermin Karakurt tarafından kaleme alınan Namlunun Ucunda Açan Çiçekler kitabı Roman (Yerli), Öykü (Yerli) türünde okuyucusu ile buluşuyor. Türdav Yayınları yayınevinden 2016 yılında 9789756636367 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Namlunun Ucunda Açan Çiçekler isimli kitap 280 sayfadan oluşuyor. Kitap Felsefe Severlere Kitap Tavsiyeleri listesinde de yeralmaktadır. Namlunun Ucunda Açan Çiçekler kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
14
Günce
8.2
Dövüş Kulübü 2 kitabının da yazarı Chuck Palahniuk tarafından kaleme alınan Günce kitabı Aile Hayatı, Aile İlişkileri, Roman türünde okuyucusu ile buluşuyor. Ayrıntı Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789755394701 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Günce isimli kitap 219 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Funda Uncu çevirmiştir. Kitap Yeraltı Edebiyatı Meraklılarının Okuması Gereken En İyi Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Günce kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
15
İslam Dini (İtikat, İbadet, Ahlak)
10.0
İngiliz Misyonerleri ve Namaz Surelerinin Türkçe Terceme ve Tefsiri kitaplarının da yazarı Ahmet Hamdi Akseki tarafından kaleme alınan İslam Dini (İtikat, İbadet, Ahlak) kitabı İbadet, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Yeni Akım Yayınları yayınevinden 2014 yılında 9789756636190 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan İslam Dini (İtikat, İbadet, Ahlak) isimli kitap 432 sayfadan oluşuyor. Kitap Mutlaka Okunması Gereken Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. İslam Dini (İtikat, İbadet, Ahlak) kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
16
Toza Sor
8.9
Üzümün Kardeşliği kitabının da yazarı John Fante tarafından kaleme alınan Toza Sor kitabı Roman, Açlık türünde okuyucusu ile buluşuyor. Parantez Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789758441068 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Toza Sor isimli kitap 160 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Avi Pardo çevirmiştir. Kitap Filmi de Çekilen Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Toza Sor kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
17
Ekmek Arası
8.6
Kahramanın Yokluğu kitabının da yazarı Charles Bukowski tarafından kaleme alınan Ekmek Arası kitabı Roman, Yeraltı türünde okuyucusu ile buluşuyor. Metis Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789753420723 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Ekmek Arası isimli kitap 224 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Avi Pardo çevirmiştir. Kitap Mutlaka Okunması Gereken Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Ekmek Arası kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
18
Çavdar Tarlasında Çocuklar
7.7
Okuldan atılan Holden Caulfield evden kaçma planları yapmaktadır. Kitapta Holden’in üç gün boyunca yaşadıkları anlatılmaktadır. Ailesi ve arkadaşları ile sorunlar yaşayan Holden kız kardeşi ile birlikte bazı sorunların üstesinden gelmeye çalışacaktır.
19
Yokyer
8.8
Sandman 3 - Düş Ülkesi kitabının da yazarı Neil Gaiman tarafından kaleme alınan Yokyer kitabı Edebiyat, Fantastik türünde okuyucusu ile buluşuyor. İthaki Yayınları yayınevinden 0 yılında 9786053750628 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Yokyer isimli kitap 372 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Evrim Öncül çevirmiştir. Kitap Yeraltı Edebiyatı Meraklılarının Okuması Gereken En İyi Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Yokyer kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
20
Üçün Biri
8.4
İlk kitabı ile edebiyat dünyasına giren Neal Cassady tarafından kaleme alınan Üçün Biri kitabı Roman, Aile Hayatı, Aile İlişkileri türünde okuyucusu ile buluşuyor. Altıkırkbeş Yayınları yayınevinden 0 yılında 9786055150150 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Üçün Biri isimli kitap 222 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Gonca Gülbey çevirmiştir. Kitap Yeraltı Edebiyatı Meraklılarının Okuması Gereken En İyi Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Üçün Biri kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
/ 10
Yeraltı Edebiyatı Meraklılarının Okuması Gereken En İyi Kitaplar
Bukowski, John Fante, Chuck Palahniuk ve daha fazlası... Yeraltı edebiyatı yazarlarının mutlaka okunması gereken en iyi kitaplarını bu listede paylaşıyoruz.