up
ara
ÜYELER
DİĞER

Mutlaka Okunması Gereken En Güzel Yerli Romanlar

1
Kürk Mantolu Madonna
9.1
Sabahattin Ali’nin Türk Edebiyatına kazandırdığı en önemli eserlerden biri olan Kürk Mantolu Madonna’da bir yandan Raif Efendi’nin yaşadığı aşk, içsel yolculuk tadında anlatılırken bir yandan da karakterler hakkında psikolojik tahliller ve betimlemeler okuyucuya sunulmaktadır.
2
Aşk
8.1
Kitapları 30'dan fazla dile çevrilen ünlü yazar Elif Şafak'ın tasavvuf felsefesinden yola çıkarak yazdığı aşk romanıdır. Kitap Ella Rubinntain adında orta yaşlı bir ev kadınının okduğu bir tasavvuf kitabından sonra hayatının nasıl değiştiğini ele alıyor.
3
Çalıkuşu
8.9
Uçarı, yaramaz ve büyüdükçe çok güzelleşen Çalıkuşu Feride'nin hayatı, aşkı, öğretmenlik yılları ve arka plandaki Anadolu halkının yaşayışını, 1.Dünya Savaşını ve Osmanlı'nın son zamanlarını konu alan roman bir Türk Klasik Romanıdır.
4
Aylak Adam
8.6
Aylak Adam, herhangi bir işte çalışma ihtiyacı duymayan, ailesinden kalan mirasla geçinen, sorumluluk sahibi olamayan, hayatını aylaklık ederek geçiren C. adlı genç bir adamın hikayesini anlatmaktadır.
5
Osmancık
8.5
Dönemeçte - Toplu Eserleri 4 kitabının da yazarı Tarık Buğra tarafından kaleme alınan Osmancık kitabı Tarihi Roman, Edebiyat türünde okuyucusu ile buluşuyor. Ötüken Neşriyat yayınevinden 1995 yılında 9789754370799 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Osmancık isimli kitap 356 sayfadan oluşuyor. Kitap Hiç Unutamayacağım Dediğimiz Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Osmancık kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
6
Prenses Zehra
8.0
Issız ve Sessiz Ağlar Yürek kitabının da yazarı Buket Büyükvelioğlu Güçbey tarafından kaleme alınan Prenses Zehra kitabı Roman (Yerli), türünde okuyucusu ile buluşuyor. Cinius Yayınları yayınevinden 2015 yılında 9786053231615 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Prenses Zehra isimli kitap 112 sayfadan oluşuyor. Kitap Bir Nefeste Okunan Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Prenses Zehra kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7
Eylül
7.5
Üç Hikaye - Mehmet Rauf kitabının da yazarı Mehmet Rauf tarafından kaleme alınan Eylül kitabı Roman, Türk Dili ve Edebiyatı türünde okuyucusu ile buluşuyor. İlya Yayınevi yayınevinden 2008 yılında 9789756249611 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Eylül isimli kitap 318 sayfadan oluşuyor. Kitap En Sıkıcı Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Eylül kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8
Bozkurtların Ölümü
9.4
Türk Ülküsü kitabının da yazarı Hüseyin Nihal Atsız tarafından kaleme alınan Bozkurtların Ölümü kitabı Roman (Yerli), Tarihi Roman türünde okuyucusu ile buluşuyor. İrfan Yayıncılık yayınevinden 1997 yılında 9753710542 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Bozkurtların Ölümü isimli kitap 471 sayfadan oluşuyor. Kitap Mutlaka Okunması Gereken En Güzel Yerli Romanlar listesinde de yeralmaktadır. Bozkurtların Ölümü kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
9
Kuyucaklı Yusuf
8.6
Ailesinin öldürülmesinden sonra yanında yaşamaya başladığı ailenin tek kızı Muazzez'le aşk yaşamaya başlayan Kuyucaklı Yusuf'un hikayesi anlatılmaktadır.
10
Yalnızız
8.7
Sanat Edebiyat Tenkit kitabının da yazarı Peyami Safa tarafından kaleme alınan Yalnızız kitabı Roman, Cumhuriyet Dönemi Roman türünde okuyucusu ile buluşuyor. Ötüken Neşriyat yayınevinden 0 yılında 9789754370577 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Yalnızız isimli kitap 365 sayfadan oluşuyor. Kitap 11 Yıldızlı Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Yalnızız kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
11
Saatleri Ayarlama Enstitüsü
8.6
Ahmet Hamdi Tanpınar'ın başarılı romanlarından biri olan Saatleri Ayarlama Enstitüsü'nde modernleşme sürecinde zamana ayak uydurmaya yönelik yapılan toplumsal girişimlerin yol açtığı komik durumlar anlatılmaktadır.
12
Selma ve Gölgesi
8.2
Sanat Edebiyat Tenkit kitabının da yazarı Peyami Safa tarafından kaleme alınan Selma ve Gölgesi kitabı Polisiye, Cumhuriyet Dönemi Roman türünde okuyucusu ile buluşuyor. Alkım Kitapçılık Yayıncılık yayınevinden 2005 yılında 9789759920371 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Selma ve Gölgesi isimli kitap 160 sayfadan oluşuyor. Kitap Tüm Zamanların En İyi Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Selma ve Gölgesi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
13
Tol
7.5
Har kitabının da yazarı Murat Uyurkulak tarafından kaleme alınan Tol kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Metis Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789753423724 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Tol isimli kitap 262 sayfadan oluşuyor. Kitap Okunası ve Tavsiye Edilesi Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Tol kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
14
Yaban
8.1
Kiralık Konak kitabının da yazarı Yakup Kadri Karaosmanoğlu tarafından kaleme alınan Yaban kitabı Aydınlanma, Cumhuriyet Dönemi Roman türünde okuyucusu ile buluşuyor. İletişim Yayınevi yayınevinden 1970 yılında 9789754700060 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Yaban isimli kitap 214 sayfadan oluşuyor. Kitap İlham veren kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Yaban kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
15
Hikayem Paramparça
8.2
Behzat Ç. - 10.Yıl Özel Baskı kitabının da yazarı Emrah Serbes tarafından kaleme alınan Hikayem Paramparça kitabı Öykü (Yerli), Edebiyat türünde okuyucusu ile buluşuyor. İletişim Yayınevi yayınevinden 0 yılında 9789750511189 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Hikayem Paramparça isimli kitap 176 sayfadan oluşuyor. Kitap Okuduğum En Güzel Kitap listesinde de yeralmaktadır. Hikayem Paramparça kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
16
Sergüzeşt
7.6
Küçük Şeyler kitabının da yazarı Samipaşazade Sezai tarafından kaleme alınan Sergüzeşt kitabı Roman, Roman (Yerli) türünde okuyucusu ile buluşuyor. Akvaryum Yayınevi yayınevinden 0 yılında 9789759088828 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Sergüzeşt isimli kitap 127 sayfadan oluşuyor. Kitap En Sıkıcı Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Sergüzeşt kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
17
Pembe ve Yusuf
7.7
Issız Erkekler Korosu kitabının da yazarı Canan Tan tarafından kaleme alınan Pembe ve Yusuf kitabı Roman (Yerli), türünde okuyucusu ile buluşuyor. Doğan Kitap yayınevinden 0 yılında 9786050922639 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Pembe ve Yusuf isimli kitap 295 sayfadan oluşuyor. Kitap Zaman kaybı olan kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Pembe ve Yusuf kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
18
Hasret
8.5
Issız Erkekler Korosu kitabının da yazarı Canan Tan tarafından kaleme alınan Hasret kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Doğan Kitap yayınevinden 0 yılında 9786050913149 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Hasret isimli kitap 352 sayfadan oluşuyor. Kitap Aşka İnananların Okuması Gereken En Romantik Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Hasret kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
19
Piruze - Şam'da Bir Türk Gelin
8.5
Etekli İktidar kitabının da yazarı Sinan Akyüz tarafından kaleme alınan Piruze - Şam'da Bir Türk Gelin kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Alfa Basım Yayım Dağıtım yayınevinden 0 yılında 9786051063058 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Piruze - Şam'da Bir Türk Gelin isimli kitap 464 sayfadan oluşuyor. Kitap Kadınların Okuması Gereken Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Piruze - Şam'da Bir Türk Gelin kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
20
Bozkurtlar Diriliyor
9.3
Türk Ülküsü kitabının da yazarı Hüseyin Nihal Atsız tarafından kaleme alınan Bozkurtlar Diriliyor kitabı Tarihi Roman, Roman (Yerli) türünde okuyucusu ile buluşuyor. İrfan Yayıncılık yayınevinden 1997 yılında 9789000084296 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Bozkurtlar Diriliyor isimli kitap 244 sayfadan oluşuyor. Kitap Mutlaka Okunması Gereken En Güzel Yerli Romanlar listesinde de yeralmaktadır. Bozkurtlar Diriliyor kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
/ 3
Mutlaka Okunması Gereken En Güzel Yerli Romanlar
Türk edebiyatının mutlaka okunması gereken en başarılı romanlarını bu listede topluyoruz. Sen de okuduğun en güzel yerli romanı listeye eklemeyi unutma.