up
ara
ÜYELER
DİĞER

Ufkumuzu Açan Kitaplar

1
1984
9.1
1949 yılında yazılan roman, 1984 yılına yönelik bir disutopya, totaliter rejimlere haklı bir şekilde eleştiri niteliğindedir. Ortaya koyduğu "big brother is watching you" sloganı günümüze kadar ilgisini kaybetmemiştir. Romanda dünya sadece 3 büyük devletten oluşur ve bu devletlerin de birbirleriyle sürekli savaş halinde olmasından kaynaklanan bir baskı ortamı vardır. George Orwell romanı yazdıktan 1 sene sonra hayatını kaybetmiştir.
2
Hayvan Çiftliği
9.0
Hayvan Çiftliği, bir hayvan çiftliğinde yaşanan olaylar üzerinden 1940'lardaki reel sosyalizmi eleştiren politik bir romandır.
3
Uçurtma Avcısı
9.2
Khaled Hosseini'nin dostluk üzerine kurguladığı duygusal romanı Uçurtma Avcısı, Afganistan'da yaşanan savaş ve göç zamanlarında geçmektedir. Kitapta annesini kaybeden ve babası tarafından hiçbir şekilde sevilmeyen Emir'in hikayesi anlatılmaktadır.
4
Satranç
8.8
Kendi Hayatının Şiirini Yazanlar: Casanova, Stendhal, Tolstoy kitabının da yazarı Stefan Zweig tarafından kaleme alınan Satranç kitabı Roman (Çeviri), Satranç türünde okuyucusu ile buluşuyor. 5522 yayınevinden 1970 yılında 9786053606116 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Satranç isimli kitap 88 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Ahmet Cemal çevirmiştir. Kitap Tüm Zamanların En Çok Satan Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Satranç kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
5
Sofi'nin Dünyası
8.6
Felsefe bu kadar güzel anlatılır hiç bilmeyen birine. Hayatın her döneminde okunup ayrı keyif alınacak bir kitap. Kurgu içinde taşlar bırakmış yazar; felsefenin yapı taşlarını.
6
Öteki
8.4
İnsancıklar kitabının da yazarı Fyodor Mihailoviç Dostoyevski tarafından kaleme alınan Öteki kitabı Roman (Çeviri), Rus - Eski Sovyet Cumhuriyetleri türünde okuyucusu ile buluşuyor. İş Bankası Kültür Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789944889209 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Öteki isimli kitap 188 sayfadan oluşuyor. Kitap Filmi de Çekilen Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Öteki kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7
Tatlı Rüyalar
8.2
Oğullar ve Rencide Ruhlar kitabının da yazarı Alper Canıgüz tarafından kaleme alınan Tatlı Rüyalar kitabı Roman (Yerli), Bilim Kurgu türünde okuyucusu ile buluşuyor. İletişim Yayınevi yayınevinden 2000 yılında 9789754707885 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Tatlı Rüyalar isimli kitap 186 sayfadan oluşuyor. Kitap Ma vié - Benim Tarzım Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Tatlı Rüyalar kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8
Tanrı Daima Tebdil-i Kıyafet Gezer
8.1
Ve İçinde Uyuyan Hazineyi Bulacaksın kitabının da yazarı Laurent Gounelle tarafından kaleme alınan Tanrı Daima Tebdil-i Kıyafet Gezer kitabı Roman, Edebiyat türünde okuyucusu ile buluşuyor. Pegasus yayınevinden 2012 yılında 9786055289317 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Tanrı Daima Tebdil-i Kıyafet Gezer isimli kitap 448 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Işık Ergüden çevirmiştir. Kitap Okuduğum En Güzel Kitap listesinde de yeralmaktadır. Tanrı Daima Tebdil-i Kıyafet Gezer kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
9
Türkü Söylüyor Otlar
9.0
İçinde Yaşamayı Seçtiğimiz Hapishaneler kitabının da yazarı Doris Lessing tarafından kaleme alınan Türkü Söylüyor Otlar kitabı Roman, İngiliz - İrlanda türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789750717895 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Türkü Söylüyor Otlar isimli kitap 256 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Aylin Sağtur çevirmiştir. Kitap Ufkumuzu Açan Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Türkü Söylüyor Otlar kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
10
Geronimo
10.0
İlk kitabı ile edebiyat dünyasına giren Geronimo tarafından kaleme alınan Geronimo kitabı Etnoloji, Tarih türünde okuyucusu ile buluşuyor. E Yayınları yayınevinden 2000 yılında 9789753901697 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Geronimo isimli kitap 190 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Gökçer Özgür çevirmiştir. Kitap Ufkumuzu Açan Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Geronimo kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
11
Gerçek Özgürlük
8.5
İçimizdeki Çocuk kitabının da yazarı Doğan Cüceloğlu tarafından kaleme alınan Gerçek Özgürlük kitabı Kişisel Gelişim, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Remzi Kitabevi yayınevinden 0 yılında 9789751416483 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Gerçek Özgürlük isimli kitap 327 sayfadan oluşuyor. Kitap Okuduğum En Güzel Kitap listesinde de yeralmaktadır. Gerçek Özgürlük kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
12
Cengiz Aytmatov ve Gün Olur Asra Bedel Romanı
8.5
Ahbar-ı Asara Tamim-i Enzar kitabının da yazarı Sabahattin Çağın tarafından kaleme alınan Cengiz Aytmatov ve Gün Olur Asra Bedel Romanı kitabı Edebiyat, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Akademi Kitabevi yayınevinden 2000 yılında 9756727012 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Cengiz Aytmatov ve Gün Olur Asra Bedel Romanı isimli kitap 74 sayfadan oluşuyor. Kitap Cengiz Aytmatov'un Mutlaka Okunması Gereken Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Cengiz Aytmatov ve Gün Olur Asra Bedel Romanı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
13
Beyaz Gemi
8.2
Gün Olur Asra Bedel kitabının da yazarı Cengiz Aytmatov tarafından kaleme alınan Beyaz Gemi kitabı Hikaye, Çeviri türünde okuyucusu ile buluşuyor. Ötüken Neşriyat yayınevinden 2013 yılında 9789752473003 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Beyaz Gemi isimli kitap 174 sayfadan oluşuyor. Kitap Mutlaka Okunması Gereken Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Beyaz Gemi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
14
Bir Değirmendir Bu Dünya
9.3
Küçük Şehzade kitabının da yazarı Cahit Zarifoğlu tarafından kaleme alınan Bir Değirmendir Bu Dünya kitabı İslam, Edebiyat türünde okuyucusu ile buluşuyor. Beyan Yayınları yayınevinden 2010 yılında 9789754732481 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Bir Değirmendir Bu Dünya isimli kitap 285 sayfadan oluşuyor. Kitap Tavsiye Ettiğim Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Bir Değirmendir Bu Dünya kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
15
İyi Hissetmek
8.6
İlk kitabı ile edebiyat dünyasına giren David Burns tarafından kaleme alınan İyi Hissetmek kitabı Psikoloji, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Psikonet yayınevinden 1970 yılında 9789759893729 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan İyi Hissetmek isimli kitap 412 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Esra Tuncer çevirmiştir. Kitap Ufkumuzu Açan Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. İyi Hissetmek kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
16
Sunguroğlu 1
9.3
4. Murad Cilt: 1 kitabının da yazarı Yavuz Bahadıroğlu tarafından kaleme alınan Sunguroğlu 1 kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Nesil Yayınları yayınevinden 0 yılında 9799754080512 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Sunguroğlu 1 isimli kitap 287 sayfadan oluşuyor. Kitap Ufkumuzu Açan Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Sunguroğlu 1 kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
17
Ateşi Yakalamak
8.8
The Hunger Games Catching Fire kitabının da yazarı Suzanne Collins tarafından kaleme alınan Ateşi Yakalamak kitabı Roman (Çeviri), Edebiyat türünde okuyucusu ile buluşuyor. Pegasus yayınevinden 2008 yılında 9786054263127 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Ateşi Yakalamak isimli kitap 408 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Sevinç Tezcan Yanar çevirmiştir. Kitap Filmi Çekilmesi Gereken Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Ateşi Yakalamak kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
18
Fısıltı - Hush Hush Serisi 1. Kitap
8.5
Sessizlik - Hush Hush Serisi 3. Kitap kitabının da yazarı Becca Fitzpatrick tarafından kaleme alınan Fısıltı - Hush Hush Serisi 1. Kitap kitabı Roman (Çeviri), Kuzey Amerika türünde okuyucusu ile buluşuyor. Pegasus yayınevinden 2010 yılında 9786054456000 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Fısıltı - Hush Hush Serisi 1. Kitap isimli kitap 416 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Sevinç Tezcan Yanar çevirmiştir. Kitap En Seksi Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Fısıltı - Hush Hush Serisi 1. Kitap kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
19
Empati
8.5
Çok satan Olasılıksız kitabının yazarı Adam Fawer'ın ikinci kitabıdır. İnsanların empati yeteneğinden yola çıkılarak yazılmış olan kitap, merak uyandırıcı ve sürükleyici kurgusu ile oldukça popülerdir.
20
İvan İlyiç'in Ölümü
8.4
Çocukluğum kitabının da yazarı Lev Nikolayeviç Tolstoy tarafından kaleme alınan İvan İlyiç'in Ölümü kitabı Roman (Çeviri), Roman türünde okuyucusu ile buluşuyor. İletişim Yayınevi yayınevinden 2014 yılında 9789750515323 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan İvan İlyiç'in Ölümü isimli kitap 146 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Ergin Altay çevirmiştir. Kitap Başyapıt Niteliği Taşıyan Önemli Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. İvan İlyiç'in Ölümü kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
/ 2
Ufkumuzu Açan Kitaplar
Öyle romanlar vardır ki okurken ufkumuzu açar, beynimizin çalışma hızını artırır, duygusal zekamızı geliştirir ve hayal dünyamızı zenginleştirir. Bu listede ufuk açıcı en nitelikli romanları paylaşıyoruz.