up
ara
ÜYELER
DİĞER

Uykusuz Bıraktıran Sürükleyici Kitaplar

1
Bin Muhteşem Güneş
9.1
Bin Muhteşem Güneş, Afganistan'ta yolları kesişen iki kadının dostluğu üzerinden Afganistanlı kadınların çektikleri zorlukları, savaşın getirdiği çaresizlikleri, ayrılıkları ve beraberinde getirdikleri acıları anlatmaktadır.
2
Sol Ayağım
8.7
Christy Brown, doğuştan beyin felci olan, tekerlekli sandalyeye mahkum bir çocuktur. Bir gün sol ayağının felçten etkilenmediğini fark eder ve hayatı değişir.
3
Dijital Kale
8.3
Kayıp Sembol kitabının da yazarı Dan Brown tarafından kaleme alınan Dijital Kale kitabı Edebiyat, Macera türünde okuyucusu ile buluşuyor. Altın Kitaplar yayınevinden 2009 yılında 9789752112438 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Dijital Kale isimli kitap 400 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Sezer Soner çevirmiştir. Kitap Fantastik Evrenlerin Kapılarını Aralayan En İyi Fantastik Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Dijital Kale kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
4
Ağrıdağı Efsanesi
8.3
Bir Bulut Kaynıyor Bu Diyar Baştanbaşa - 4 kitabının da yazarı Yaşar Kemal tarafından kaleme alınan Ağrıdağı Efsanesi kitabı Klasik Türk Edebiyatı, Aşk türünde okuyucusu ile buluşuyor. Yapı Kredi Yayınları yayınevinden 2007 yılında 9789750807411 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Ağrıdağı Efsanesi isimli kitap 120 sayfadan oluşuyor. Kitap En Dramatik Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Ağrıdağı Efsanesi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
5
Kürk Mantolu Madonna
9.1
Sabahattin Ali’nin Türk Edebiyatına kazandırdığı en önemli eserlerden biri olan Kürk Mantolu Madonna’da bir yandan Raif Efendi’nin yaşadığı aşk, içsel yolculuk tadında anlatılırken bir yandan da karakterler hakkında psikolojik tahliller ve betimlemeler okuyucuya sunulmaktadır.
6
Siyah Lale
8.4
Binbir Hayalet kitabının da yazarı Alexandre Dumas tarafından kaleme alınan Siyah Lale kitabı Başarı, Aşk türünde okuyucusu ile buluşuyor. Antik Kitap yayınevinden 1970 yılında 9789756107263 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Siyah Lale isimli kitap 240 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Onur Şen çevirmiştir. Kitap Mutlaka Okunması Gereken Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Siyah Lale kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7
Dönüşüm
8.5
Franz Kafka'nın 1915'te yayımlanan kitabı Dönüşüm, bir sabah uyandığında kendisini böceğe dönüşmüş olarak bulan Gregor Samsa'nın trajik hikayesini anlatan kısa ama anlam yüklü öykü kitabıdır.
8
Da Vinci Şifresi
8.8
Bilinen Hristiyanlık "gerçek" Hristiyanlık mıdır? İsa Peygamberin soyu devam etmekte midir? Kutsal Kase aslında nedir? Bu soruları çok ilginç bir cinayet etrafında araştıran Robert Langton ve kriptoloji uzmanı Sophie Neveu gerçeği bulacaktır.
9
Senden Önce Ben
8.5
Geçirdiği bir kazadan sonra kitabın ana karakteri olan Will Traynor’ın hayatı bir anda değişir. Kazadan sonra ailesi, Will’e bakması için ekonomik sıkıntıları olan Lou adında bir bakıcı tutarlar. Kitap, Will’in hayattan vazgeçme isteği ile Lou’nun hayata umutla bağlanmasını ve aralarında oluşan duygusal bağı anlatıyor.
10
Milena'ya Mektuplar
8.1
Aforizmalar kitabının da yazarı Franz Kafka tarafından kaleme alınan Milena'ya Mektuplar kitabı Roman, Mektup türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları yayınevinden 2014 yılında 9789750711107 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Milena'ya Mektuplar isimli kitap 395 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Esen Tezel çevirmiştir. Kitap Hiç Unutamayacağım Dediğimiz Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Milena'ya Mektuplar kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
11
Aynı Yıldızın Altında
8.3
John Green'in Türkçeye çevrilen ilk romanı olan Aynı Yıldızın Altında adlı kitap, on altı yaşındaki akciğer kanseri hastası Hazel ile destek grubunda tanıştığı tümör hastası Augustus'un aralarında oluşan duygusal bağı konu edinen romantik ve dramatik bir gençlik romanıdır.
12
İhanet - Gece Evi 2. Kitap
7.8
İşaret - Gece Evi 1. Kitap kitabının da yazarı Kristin Cast tarafından kaleme alınan İhanet - Gece Evi 2. Kitap kitabı Roman (Çeviri), Edebiyat türünde okuyucusu ile buluşuyor. Pegasus yayınevinden 2008 yılında 9786055943868 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan İhanet - Gece Evi 2. Kitap isimli kitap 352 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Sevinç Tezcan Yanar çevirmiştir. Kitap Fantastik Evrenlerin Kapılarını Aralayan En İyi Fantastik Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. İhanet - Gece Evi 2. Kitap kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
13
Kader - Gece Evi 9. Kitap
7.7
İşaret - Gece Evi 1. Kitap kitabının da yazarı Kristin Cast tarafından kaleme alınan Kader - Gece Evi 9. Kitap kitabı Roman (Çeviri), Macera türünde okuyucusu ile buluşuyor. Pegasus yayınevinden 2010 yılında 9786055360351 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kader - Gece Evi 9. Kitap isimli kitap 472 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Sevinç Tezcan Yanar çevirmiştir. Kitap Seri Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Kader - Gece Evi 9. Kitap kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
14
Gulyabani
7.3
Sevda Peşinde / Kadın Erkekleşince kitabının da yazarı Hüseyin Rahmi Gürpınar tarafından kaleme alınan Gulyabani kitabı Roman (Yerli), Türk Klasikleri türünde okuyucusu ile buluşuyor. İthaki Yayınları yayınevinden 2015 yılında 9786053754572 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Gulyabani isimli kitap 184 sayfadan oluşuyor. Kitap Mutlaka Okunması Gereken En Güzel Yerli Romanlar listesinde de yeralmaktadır. Gulyabani kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
15
İşaret - Gece Evi 1. Kitap
7.4
İhanet - Gece Evi 2. Kitap kitabının da yazarı Kristin Cast tarafından kaleme alınan İşaret - Gece Evi 1. Kitap kitabı Roman (Çeviri), Vampir türünde okuyucusu ile buluşuyor. Pegasus yayınevinden 1970 yılında 9786055943783 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan İşaret - Gece Evi 1. Kitap isimli kitap 336 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Sevinç Tezcan Yanar çevirmiştir. Kitap Filmi Çekilmesi Gereken Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. İşaret - Gece Evi 1. Kitap kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
16
Uyanmış - Gece Evi 8. Kitap
7.6
Gül Tanrıçası - Tanrıça Serisi 4. Kitap kitabının da yazarı P. C. Cast tarafından kaleme alınan Uyanmış - Gece Evi 8. Kitap kitabı Edebiyat, Vampir türünde okuyucusu ile buluşuyor. Pegasus yayınevinden 2010 yılında 9786054456055 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Uyanmış - Gece Evi 8. Kitap isimli kitap 368 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Sevinç Tezcan Yanar çevirmiştir. Kitap Fantastik Evrenlerin Kapılarını Aralayan En İyi Fantastik Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Uyanmış - Gece Evi 8. Kitap kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
17
Av - Gece Evi 5. Kitap
7.5
İşaret - Gece Evi 1. Kitap kitabının da yazarı Kristin Cast tarafından kaleme alınan Av - Gece Evi 5. Kitap kitabı Roman, Vampir türünde okuyucusu ile buluşuyor. Pegasus yayınevinden 0 yılında 9786054263226 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Av - Gece Evi 5. Kitap isimli kitap 416 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Sevinç Tezcan Yanar çevirmiştir. Kitap Fantastik Evrenlerin Kapılarını Aralayan En İyi Fantastik Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Av - Gece Evi 5. Kitap kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
18
Vahşi - Gece Evi 4. Kitap
7.4
İşaret - Gece Evi 1. Kitap kitabının da yazarı Kristin Cast tarafından kaleme alınan Vahşi - Gece Evi 4. Kitap kitabı Edebiyat, Roman (Çeviri) türünde okuyucusu ile buluşuyor. Pegasus yayınevinden 2008 yılında 9786054263134 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Vahşi - Gece Evi 4. Kitap isimli kitap 400 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Sevinç Tezcan Yanar çevirmiştir. Kitap Okuduğum En Güzel Kitap listesinde de yeralmaktadır. Vahşi - Gece Evi 4. Kitap kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
19
Yanmış - Gece Evi 7. Kitap
7.5
İşaret - Gece Evi 1. Kitap kitabının da yazarı Kristin Cast tarafından kaleme alınan Yanmış - Gece Evi 7. Kitap kitabı Roman (Çeviri), Edebiyat türünde okuyucusu ile buluşuyor. Pegasus yayınevinden 2009 yılında 9786054263646 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Yanmış - Gece Evi 7. Kitap isimli kitap 432 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Sevinç Tezcan Yanar çevirmiştir. Kitap Hiç Unutamayacağım Dediğimiz Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Yanmış - Gece Evi 7. Kitap kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
20
Seçilmiş - Gece Evi 3. Kitap
7.5
İşaret - Gece Evi 1. Kitap kitabının da yazarı Kristin Cast tarafından kaleme alınan Seçilmiş - Gece Evi 3. Kitap kitabı Macera, Roman (Çeviri) türünde okuyucusu ile buluşuyor. Pegasus yayınevinden 2008 yılında 9786054263011 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Seçilmiş - Gece Evi 3. Kitap isimli kitap 336 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Sevinç Tezcan Yanar çevirmiştir. Kitap Fantastik Evrenlerin Kapılarını Aralayan En İyi Fantastik Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Seçilmiş - Gece Evi 3. Kitap kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
/ 2
Uykusuz Bıraktıran Sürükleyici Kitaplar
Biraz daha okuyayım derken saatlerce uykusuz kalmanıza sebep olacak en sürükleyici kitapları bu listede paylaşıyoruz. Sen de uykularını kaçıran en sürükleyici kitapları listeye eklemeyi unutma.