up
ara
ÜYELER
DİĞER

Çocuklara Hitap Eden Şaheser Niteliğinde Kitaplar

1
Şeker Portakalı
9.1
Şeker Portakalı, fakirliği, açlığı ve çaresizliği küçük bir çocuğun bakış açısıyla anlatan, Jose Mauro de Vasconcelos'ın en bilinen romanıdır.
2
Küçük Prens
9.2
Gezegenler arası seyahate çıkan Küçük Prens , dünyadan geçerken dünyayı ve insanları bir çocuğun hayal dünyasının enginliğiyle anlatır.
3
Mutlu Prens
9.0
Narlı Ev kitabının da yazarı Oscar Wilde tarafından kaleme alınan Mutlu Prens kitabı Roman (Çeviri), Çocuk Klasikleri türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Çocuk Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789750711701 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Mutlu Prens isimli kitap 80 sayfadan oluşuyor. Kitap Çocuklara Hitap Eden Şaheser Niteliğinde Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Mutlu Prens kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
4
Güliver'in Gezileri - Çocuklar için
8.3
Gulliver'in Gezileri kitabının da yazarı Jonathan Swift tarafından kaleme alınan Güliver'in Gezileri - Çocuklar için kitabı Çocuk, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Epsilon Yayınevi yayınevinden 0 yılında 9789753311687 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Güliver'in Gezileri - Çocuklar için isimli kitap 200 sayfadan oluşuyor. Kitap Babil'in 406 Kitap Listesi - 1001 kitap listesinin Türkçe'ye çevrilmiş tüm kitapları listesinde de yeralmaktadır. Güliver'in Gezileri - Çocuklar için kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
5
Don Kişot
8.4
Örnek Alınacak Hikayeler kitabının da yazarı Miguel de Cervantes Saavedra tarafından kaleme alınan Don Kişot kitabı Roman (Çeviri), İspanya-Portekiz türünde okuyucusu ile buluşuyor. Yapı Kredi Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789750815874 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Don Kişot isimli kitap 292 sayfadan oluşuyor. Kitap Mutlaka Okunması Gereken Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Don Kişot kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
6
Küçük Kara Balık
9.1
Ulduz Kız ve Kargalar kitabının da yazarı Samed Behrengi tarafından kaleme alınan Küçük Kara Balık kitabı Çocuk, Hikaye türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Çocuk Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789755109725 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Küçük Kara Balık isimli kitap 60 sayfadan oluşuyor. Kitap Çocuklara Hediye Edilebilecek En İyi Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Küçük Kara Balık kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7
Pinokyo
8.1
Ben Çocukken - Maskeli Şenlik kitabının da yazarı Carlo Collodi tarafından kaleme alınan Pinokyo kitabı Çocuk, Çocuk Klasikleri türünde okuyucusu ile buluşuyor. İş Bankası Kültür Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789944882750 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Pinokyo isimli kitap 151 sayfadan oluşuyor. Kitap Çocuklar için Öğretici ve Eğlenceli Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Pinokyo kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8
Çocuk Kalbi
8.7
İstanbul kitabının da yazarı Edmondo De Amicis tarafından kaleme alınan Çocuk Kalbi kitabı Anı, Hatıra, İslam türünde okuyucusu ile buluşuyor. Yalçın Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789754880090 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Çocuk Kalbi isimli kitap 292 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Mehmet Aydın, Nurhan Özaltın çevirmiştir. Kitap Çocuklarıma Bırakmak İstediğim Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Çocuk Kalbi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
9
Dünyanın Merkezine Yolculuk
8.7
Dünyanın Merkezine Yolculuk, Fransız bilim kurgu yazarı Jules Verne'ün en ünlü kitaplarından biridir. Kitapta maceraya atılmak için can atan bir profesörle yeğeninin gizemli bir haritanın peşine düşerek çıktıkları maceralı yolculuk anlatılmaktadır.
10
Oliver Twist
8.4
David Copperfield kitabının da yazarı Charles Dickens tarafından kaleme alınan Oliver Twist kitabı Roman (Çeviri), Dünya Klasikleri türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789750720352 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Oliver Twist isimli kitap 552 sayfadan oluşuyor. Kitap Hiç Unutamayacağım Dediğimiz Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Oliver Twist kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
11
Yaralı Serçe
9.7
Hasan Nail Canat Roman Seti (8 Kitap) kitabının da yazarı Hasan Nail Canat tarafından kaleme alınan Yaralı Serçe kitabı Çocuk, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Genç Timaş yayınevinden 1970 yılında 9799752632010 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Yaralı Serçe isimli kitap 142 sayfadan oluşuyor. Kitap Çocuklara Hitap Eden Şaheser Niteliğinde Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Yaralı Serçe kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
12
Martı Jonathan Livingston
8.5
Bir martı sadece yemek için yaşar ama martı Jon özgür olabilmek, kendi sınırlarını aşabilmek için yaşıyor. Sürgün edilmesi pahasına bile olsa özgürlük isteğinden vazgeçmiyor ve sonunda amacına ulaşıyor.
13
Pollyanna
8.5
Küçük Kemancı kitabının da yazarı Eleanor H. Porter tarafından kaleme alınan Pollyanna kitabı Çocuk Hikaye, Çocuk türünde okuyucusu ile buluşuyor. Arkadaş Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789755096896 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Pollyanna isimli kitap 128 sayfadan oluşuyor. Kitap Çocuklara Hitap Eden Şaheser Niteliğinde Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Pollyanna kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
14
Yalnız Efe
7.8
Bomba kitabının da yazarı Ömer Seyfettin tarafından kaleme alınan Yalnız Efe kitabı Çocuk, Çocuk Öykü türünde okuyucusu ile buluşuyor. İskele Yayıncılık yayınevinden 1970 yılında 9789944942263 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Yalnız Efe isimli kitap 76 sayfadan oluşuyor. Kitap Çocuklara Hitap Eden Şaheser Niteliğinde Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Yalnız Efe kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
15
Havaya Uçan At
7.3
Sanat Edebiyat Tenkit ve Kavga Yazıları kitaplarının da yazarı Peyami Safa tarafından kaleme alınan Havaya Uçan At kitabı Çocuk, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Akvaryum Yayınevi yayınevinden 2017 yılında 9789759088354 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Havaya Uçan At isimli kitap 117 sayfadan oluşuyor. Kitap Çocuklara Hitap Eden Şaheser Niteliğinde Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Havaya Uçan At kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
16
Masal Masal İçinde
8.5
Kahramanları Padişah ve Vezir olan birbirine bağlı beş masal ve alınacak çeşitli dersler. Polisiye yazarı Ahmet Ümit'in annesinden dinlediği, okurlarıyla buluşturduğu masallar.
17
Tom Amca'nın Kulübesi
7.6
Uncle Tom's Cabin kitabının da yazarı Harriet Beecher Stowe tarafından kaleme alınan Tom Amca'nın Kulübesi kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789750703737 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Tom Amca'nın Kulübesi isimli kitap 504 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Tülin Nutku çevirmiştir. Kitap Babil'in 406 Kitap Listesi - 1001 kitap listesinin Türkçe'ye çevrilmiş tüm kitapları listesinde de yeralmaktadır. Tom Amca'nın Kulübesi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
18
Robinson Crusoe
8.4
Robinson Crusoe (İngilizce) kitabının da yazarı Daniel Defoe tarafından kaleme alınan Robinson Crusoe kitabı Roman (Çeviri), Dünya Klasikleri türünde okuyucusu ile buluşuyor. İş Bankası Kültür Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9786053606741 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Robinson Crusoe isimli kitap 336 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Fadime Kahya çevirmiştir. Kitap Filmi de Çekilen Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Robinson Crusoe kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
19
Simyacı
8.5
Paulo Coelho'nun kaleme almış olduğu, kişisel gelişim kitabı da diyebileceğimiz Simyacı romanı, dünyanın en çok satan kitaplarından biridir. Çoban Santiago'nun hayatını anlatan kitap, hayata dair felsefi mesajlar da içeriyor.
20
Yüksek Ökçeler
8.1
Yalnız Efe kitabının da yazarı Ömer Seyfettin tarafından kaleme alınan Yüksek Ökçeler kitabı Çocuk, Roman türünde okuyucusu ile buluşuyor. Bordo Siyah Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9786055588687 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Yüksek Ökçeler isimli kitap 48 sayfadan oluşuyor. Kitap Kaç Yaşında Olursam Olayım Yeniden Okuyacağım Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Yüksek Ökçeler kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
/ 2
Çocuklara Hitap Eden Şaheser Niteliğinde Kitaplar
Çocukların mutlaka okuması gereken, ufuklarını açacak ve hayal dünyalarını genişletecek şaheser niteliğindeki kitaplar listelenmektedir.