up
ara

Psikolojik Romanlar

1
Tutunamayanlar
9.0
Selim ve Turgut arkadaştır. Selim’in intiharından sonra kendi benliğini sorgulayan ve Selim’in neden intihar ettiğini araştırmaya başlayan Turgut araştırmalarının sonunda Tutunamayanlardan biri olduğunu anlar ve hayatındaki her şeyi, herkesi bırakıp iç sesi olan Olric ile yalnız kalmayı tercih eder.
2
Kardeşimin Hikayesi
8.6
Ahmet Arslan, köpeğiyle birlikte sessiz ve sakin bir hayat sürerken katıldığı bir davet sırasında bir kadının öldürülmesiyle, sıradan olan hayatı bir anda değişir. Olayı araştırmaya gelen gazeteciye, kendisinin ve kardeşinin hayatını anlatmaya başlar.
3
Mavi Karanlık
7.9
Tüm Yazıları Konuşmaları kitabının da yazarı Vedat Türkali tarafından kaleme alınan Mavi Karanlık kitabı Roman (Yerli), Roman (Yerli) türünde okuyucusu ile buluşuyor. Everest Yayınları yayınevinden 2004 yılında 2880000039761 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Mavi Karanlık isimli kitap 448 sayfadan oluşuyor. Kitap Psikolojik Romanlar listesinde de yeralmaktadır. Mavi Karanlık kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
4
Tek Kişilik Ölüm / Komünist
7.2
Tüm Yazıları Konuşmaları kitabının da yazarı Vedat Türkali tarafından kaleme alınan Tek Kişilik Ölüm / Komünist kitabı Roman (Yerli), türünde okuyucusu ile buluşuyor. Everest Yayınları yayınevinden 2007 yılında 9789752895324 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Tek Kişilik Ölüm / Komünist isimli kitap 456 sayfadan oluşuyor. Kitap Psikolojik Romanlar listesinde de yeralmaktadır. Tek Kişilik Ölüm / Komünist kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
5
Kayıp Romanlar
7.9
Tüm Yazıları Konuşmaları kitabının da yazarı Vedat Türkali tarafından kaleme alınan Kayıp Romanlar kitabı Kurgu, Roman (Yerli) türünde okuyucusu ile buluşuyor. Everest Yayınları yayınevinden 2003 yılında 9789752891777 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kayıp Romanlar isimli kitap 631 sayfadan oluşuyor. Kitap Psikolojik Romanlar listesinde de yeralmaktadır. Kayıp Romanlar kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
6
Yalancı Tanıklar Kahvesi
8.3
Tüm Yazıları Konuşmaları kitabının da yazarı Vedat Türkali tarafından kaleme alınan Yalancı Tanıklar Kahvesi kitabı Roman (Yerli), Roman (Yerli) türünde okuyucusu ile buluşuyor. Turkuvaz yayınevinden 2008 yılında 9786054069538 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Yalancı Tanıklar Kahvesi isimli kitap 407 sayfadan oluşuyor. Kitap Psikolojik Romanlar listesinde de yeralmaktadır. Yalancı Tanıklar Kahvesi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7
Niçin Komünist Oldum?
5.5
Tüm Yazıları Konuşmaları kitabının da yazarı Tüm Yazıları Konuşmaları ve Fatmagül'ün Suçu Ne? kitaplarının da yazarı Vedat Türkali tarafından kaleme alınan Niçin Komünist Oldum? kitabı Söyleşi, Röportaj türünde okuyucusu ile buluşuyor. Birey Yayıncılık yayınevinden 2009 yılında 00000IDE95398 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Niçin Komünist Oldum? isimli kitap 110 sayfadan oluşuyor. Kitap Psikolojik Romanlar listesinde de yeralmaktadır. Niçin Komünist Oldum? kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8
Dönüşüm
8.5
Franz Kafka'nın 1915'te yayımlanan kitabı Dönüşüm, bir sabah uyandığında kendisini böceğe dönüşmüş olarak bulan Gregor Samsa'nın trajik hikayesini anlatan kısa ama anlam yüklü öykü kitabıdır.
9
Dövüş Kulübü
9.0
Yeraltı edebiyatının en iyi romanlarından biri olarak kabul edilen Dövüş Kulübü'nde toplum kurallarından ve dayatmalardan kurtulmanın tek yolunun fiziksel acı duyma olduğunu savunan iki adamın başından geçenler anlatılmaktadır.
10
Bir Kedi, Bir Adam, Bir Ölüm
8.0
Arafat'ta Bir Çocuk kitabının da yazarı Zülfü Livaneli tarafından kaleme alınan Bir Kedi, Bir Adam, Bir Ölüm kitabı Roman, Yunus Nadi Ödülü türünde okuyucusu ile buluşuyor. Doğan Kitap yayınevinden 0 yılında 9786050905441 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Bir Kedi, Bir Adam, Bir Ölüm isimli kitap 203 sayfadan oluşuyor. Kitap Mutlaka Okunması Gereken Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Bir Kedi, Bir Adam, Bir Ölüm kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
11
Sana Gül Bahçesi Vadetmedim
8.6
Sana Gül Bahçesi Vadetmedim', deliliğin, resmi tanımıyla akıl hastalığının öyküsü: Deborah kimlik kavramını yitirip içine kapanmış, zengin düşlemi ve mizah duygusuyla yarattığı kendi düşsel dünyasına sağımıştır. İki dünyanın çatışmaya başlaması, Deborah'ın akıl hastanesine 'düşme'sine neden olur. Bundan sonra hastaneleri, doktorları vb. kurumlarıyla toplumun 'kurtarma operasyonu' başlar. Greenberg'in kendi yaşamından yola çıkarak yazdığı bu kitap, 'akıl hastalarının gizleri' üzerine pek çok ipucu taşırken, toplumun yerleşik değer yargılarına çarpıcı bir eleştiri de getiriyor, böylece normal kavramını sorgulamaya götürüyor bizi.
12
Komünist
7.3
Tüm Yazıları Konuşmaları kitabının da yazarı Vedat Türkali tarafından kaleme alınan Komünist kitabı Sol Siyaset, Anı, Hatıra türünde okuyucusu ile buluşuyor. Gendaş Kültür yayınevinden 0 yılında 9789753083478 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Komünist isimli kitap 130 sayfadan oluşuyor. Kitap Psikolojik Romanlar listesinde de yeralmaktadır. Komünist kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
13
Tek Kişilik Ölüm
9.3
Tüm Yazıları Konuşmaları kitabının da yazarı Vedat Türkali tarafından kaleme alınan Tek Kişilik Ölüm kitabı Roman (Yerli), Roman (Yerli) türünde okuyucusu ile buluşuyor. Ayrıntı Yayınları yayınevinden 2015 yılında 9786053140207 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Tek Kişilik Ölüm isimli kitap 240 sayfadan oluşuyor. Kitap Psikolojik Romanlar listesinde de yeralmaktadır. Tek Kişilik Ölüm kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
14
Kördüğüm
7.4
Yüzleşme kitabının da yazarı Calia Read tarafından kaleme alınan Kördüğüm kitabı Roman (Çeviri), Aşk türünde okuyucusu ile buluşuyor. Yabancı Yayınları yayınevinden 2015 yılında 9786055016234 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kördüğüm isimli kitap 336 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye İnci Nazlı çevirmiştir. Kitap Psikolojik Romanlar listesinde de yeralmaktadır. Kördüğüm kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
15
Suç ve Ceza
9.1
Suç ve Ceza, mutlaka okunması gereken dünya klasiklerinden biridir. Hukuk fakültesinde okuyan ve başarılı bir öğrenci olan Raskolnikov'un maddi imkansızlıklardan dolayı okulunu bırakıp bir suça karışmasının ardından yaşadığı kendi iç hesaplaşması ve yaşam mücadelesi anlatılmaktadır.
16
Bir Ses Böler Geceyi
6.8
Başkomser Nevzat: Tapınak Fahişeleri: Gülgeç kitabının da yazarı Ahmet Ümit tarafından kaleme alınan Bir Ses Böler Geceyi kitabı Roman, Roman (Yerli) türünde okuyucusu ile buluşuyor. Everest Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789752897427 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Bir Ses Böler Geceyi isimli kitap 144 sayfadan oluşuyor. Kitap Yatmadan Önce Okunması Gereken Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Bir Ses Böler Geceyi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
17
Empati
8.5
Çok satan Olasılıksız kitabının yazarı Adam Fawer'ın ikinci kitabıdır. İnsanların empati yeteneğinden yola çıkılarak yazılmış olan kitap, merak uyandırıcı ve sürükleyici kurgusu ile oldukça popülerdir.
18
Kinyas ve Kayra
8.7
Hayata karşı kin ve nefretle dolu olan, suç ve şiddete eğilimli iki arkadaş olan Kinyas ve Kayra'nın Afrika, Amerika ve Türkiye'de geçen hayat hikayeleri anlatılmaktadır.
19
Olasılıksız
8.7
İnsan beyin kapasitesinin ne kadarını kullanabilir? Geleceği ne kadar öngörebilir? Bütün olasılıkları hesaplayıp sonu ölümle bitmesi kesin bir kovalamacayı tersine çevirip hayatta kalabilir mi?
20
Bir Gün Tek Başına
8.9
Tüm Yazıları Konuşmaları kitabının da yazarı Vedat Türkali tarafından kaleme alınan Bir Gün Tek Başına kitabı Roman (Yerli), Roman (Yerli) türünde okuyucusu ile buluşuyor. Everest Yayınları yayınevinden 2003 yılında 9789752891876 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Bir Gün Tek Başına isimli kitap 744 sayfadan oluşuyor. Kitap Orhan Kemal Roman Ödülü Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Bir Gün Tek Başına kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
/ 2
Psikolojik Romanlar
Psikolojik çözümlemeleri ile karakterlerin iç dünyalarına derin yolculuklar yapmayı seven yazarlar tarafından kaleme alınan, bazen bünyesinde barındırdığı dram ile etkileyen, bazen rahatsız edici gelen, bazen ise gerilimi yüksek kurgular ile psikolojimizi alt üst eden ve psikolojik sınırlarımızı zorlayan en iyi psikolojik romanlar listelenmektedir.