up
ara
ÜYELER
DİĞER

Psikolog ve Psikiyatristlere Tavsiye Kitaplar

1
Dönüşüm
8.5
Franz Kafka'nın 1915'te yayımlanan kitabı Dönüşüm, bir sabah uyandığında kendisini böceğe dönüşmüş olarak bulan Gregor Samsa'nın trajik hikayesini anlatan kısa ama anlam yüklü öykü kitabıdır.
2
Suç ve Ceza
9.2
Suç ve Ceza, mutlaka okunması gereken dünya klasiklerinden biridir. Hukuk fakültesinde okuyan ve başarılı bir öğrenci olan Raskolnikov'un maddi imkansızlıklardan dolayı okulunu bırakıp bir suça karışmasının ardından yaşadığı kendi iç hesaplaşması ve yaşam mücadelesi anlatılmaktadır.
3
1984
9.1
1949 yılında yazılan roman, 1984 yılına yönelik bir disutopya, totaliter rejimlere haklı bir şekilde eleştiri niteliğindedir. Ortaya koyduğu "big brother is watching you" sloganı günümüze kadar ilgisini kaybetmemiştir. Romanda dünya sadece 3 büyük devletten oluşur ve bu devletlerin de birbirleriyle sürekli savaş halinde olmasından kaynaklanan bir baskı ortamı vardır. George Orwell romanı yazdıktan 1 sene sonra hayatını kaybetmiştir.
4
Kürk Mantolu Madonna
9.1
Sabahattin Ali’nin Türk Edebiyatına kazandırdığı en önemli eserlerden biri olan Kürk Mantolu Madonna’da bir yandan Raif Efendi’nin yaşadığı aşk, içsel yolculuk tadında anlatılırken bir yandan da karakterler hakkında psikolojik tahliller ve betimlemeler okuyucuya sunulmaktadır.
5
Tutunamayanlar
9.1
Selim ve Turgut arkadaştır. Selim’in intiharından sonra kendi benliğini sorgulayan ve Selim’in neden intihar ettiğini araştırmaya başlayan Turgut araştırmalarının sonunda Tutunamayanlardan biri olduğunu anlar ve hayatındaki her şeyi, herkesi bırakıp iç sesi olan Olric ile yalnız kalmayı tercih eder.
6
İçimizdeki Şeytan
8.8
Entel ve yapmacık insanların özensiz kültürleriyle hava atma çabaları, toplumsal olgular ve psikoloji sınırları üzerine mükemmel dokunuşlar.
7
Kör Baykuş
8.5
Alacakaranlık kitabının da yazarı Sadık Hidayet tarafından kaleme alınan Kör Baykuş kitabı Roman, Grafik Roman türünde okuyucusu ile buluşuyor. Yapı Kredi Yayınları yayınevinden 2014 yılında 9789750803027 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kör Baykuş isimli kitap 95 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Behçet Necatigil çevirmiştir. Kitap Başucu Kitaplarım listesinde de yeralmaktadır. Kör Baykuş kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8
Çanlar Kimin İçin Çalıyor
8.1
İspanya'da çıkan iç savaş sırasında, bir İngiliz bombacısı ve isyancı çeteler bir köprüyü birlikte havaya uçurmaya çabalarken başlarına gelen olaylar ve gerçek bir aşk hikayesi.
9
Bülbülü Öldürmek
8.6
Siyahilerin her zaman haksız ve suçlu olduğu bir dönemde onlardan birinin hakkını savunan bir avukat ve buna tepki gösteren kasaba halkı ile bu yanlışı kendi pencerelerinden gören ve anlatan çocukların romanıdır.
10
Yalnızız
8.7
Sanat Edebiyat Tenkit kitabının da yazarı Peyami Safa tarafından kaleme alınan Yalnızız kitabı Roman, Cumhuriyet Dönemi Roman türünde okuyucusu ile buluşuyor. Ötüken Neşriyat yayınevinden 0 yılında 9789754370577 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Yalnızız isimli kitap 365 sayfadan oluşuyor. Kitap 11 Yıldızlı Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Yalnızız kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
11
Küçük Kara Balık
9.1
Ulduz Kız ve Kargalar kitabının da yazarı Samed Behrengi tarafından kaleme alınan Küçük Kara Balık kitabı Çocuk, Hikaye türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Çocuk Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789755109725 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Küçük Kara Balık isimli kitap 60 sayfadan oluşuyor. Kitap Çocuklara Hediye Edilebilecek En İyi Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Küçük Kara Balık kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
12
Kolera Günlerinde Aşk
8.4
Terk edilen bir sevgilinin pes etmeden bekleyişini anlatan aşk romanı.
13
On İki Gezici Öykü
7.7
Yaprak Fırtınası kitabının da yazarı Gabriel Garcia Marquez tarafından kaleme alınan On İki Gezici Öykü kitabı Latin Amerika, Öykü (Çeviri) türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789755105451 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan On İki Gezici Öykü isimli kitap 166 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye İnci Kut çevirmiştir. Kitap Psikolog ve Psikiyatristlere Tavsiye Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. On İki Gezici Öykü kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
14
Ses ve Öfke
8.0
Yenilmeyenler kitabının da yazarı William Cuthbert Faulkner tarafından kaleme alınan Ses ve Öfke kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Yapı Kredi Yayınları yayınevinden 2013 yılında 9789750808869 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Ses ve Öfke isimli kitap 294 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Rasih Güran çevirmiştir. Kitap Okunası ve Tavsiye Edilesi Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Ses ve Öfke kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
15
Deniz Feneri
8.1
Jacob's Room kitabının da yazarı Virginia Woolf tarafından kaleme alınan Deniz Feneri kitabı Roman, Dünya Klasikleri türünde okuyucusu ile buluşuyor. İletişim Yayınevi yayınevinden 1970 yılında 9789754707939 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Deniz Feneri isimli kitap 248 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Naciye Akseki Öncül çevirmiştir. Kitap İntihar Eden Yazarların Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Deniz Feneri kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
16
Bin Muhteşem Güneş
9.1
Bin Muhteşem Güneş, Afganistan'ta yolları kesişen iki kadının dostluğu üzerinden Afganistanlı kadınların çektikleri zorlukları, savaşın getirdiği çaresizlikleri, ayrılıkları ve beraberinde getirdikleri acıları anlatmaktadır.
17
Dalgaların Sesi
7.4
Bir Maskenin İtirafları kitabının da yazarı Yukio Mişima tarafından kaleme alınan Dalgaların Sesi kitabı Anlatı, Roman (Çeviri) türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789750724107 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Dalgaların Sesi isimli kitap 208 sayfadan oluşuyor. Kitap Psikolog ve Psikiyatristlere Tavsiye Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Dalgaların Sesi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
18
Körleşme
8.8
565 sayfalık bu eser, modern edebiyatın başyapıtı sayılıyor. Yazıldığı, kirli politikası yüzünden edebiyat da dahil her şeyin kirlendiği, dönemi düşünürsek haksız bir başarı değildir. Zihnimizi özgürleştirmek için okuduğumuz ve biriktirdiğimiz kitaplar bizi kendisine köle edebilir mi? Okuma aşkı ile yarattığımız kitaplarla dolu hayatımız bizi dışarıya ve kendimize körleştirebilir mi? Prof. Peter Kien birçok kitap kurdunun hayali olan şeyi yani kendi fildişi kalesinde her tarafını kitaplarla çevrelediği bir hayatı yaşar. Maddi kaygısı yoktur, zamanı çoktur. İnsanları cahil ve değersiz görür ve iletişim kurmaz onlarla. Böyle bir entelektüelin dış dünya ile iletişim kurması gerektiğinde kendine yarattığı fildişi kulesi nasıl bir enkaza dönüşecektir bu başyapıtı okurken anlıyoruz. Kadınlardan aşırı derecede nefret etmesine rağmen yardımcısı olan kadınla sadece kitaplarını emanet edeceği için evlenmesi ise onun fildişi kalesinde sarsıntıları başlatır.
19
Matmazel Noraliya'nın Koltuğu
8.1
Sanat Edebiyat Tenkit kitabının da yazarı Peyami Safa tarafından kaleme alınan Matmazel Noraliya'nın Koltuğu kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Ötüken Neşriyat yayınevinden 0 yılında 9789754370560 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Matmazel Noraliya'nın Koltuğu isimli kitap 308 sayfadan oluşuyor. Kitap 11 Yıldızlı Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Matmazel Noraliya'nın Koltuğu kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
20
Bir Psikiyatristin Gizli Defteri
7.5
Kısa ve gerçek psikiyatri öyküleri. Çarpıcı ve beklenmedik. Anılarla birlikte insan doğasına yolculuk.
/ 2
Psikolog ve Psikiyatristlere Tavsiye Kitaplar
Psikologların ve psikiyatristlerin mutlaka okuması gereken kitaplar. Psikoloji öğrencileri, tıp öğrencileri de faydalanabilir.