up
ara
ÜYELER
DİĞER

Psikolog ve Psikiyatristlere Tavsiye Kitaplar

21
Moby Dick - Beyaz Balina
8.4
Pierre ya da Belirsizlikler kitabının da yazarı Herman Melville tarafından kaleme alınan Moby Dick - Beyaz Balina kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Yapı Kredi Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789753638968 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Moby Dick - Beyaz Balina isimli kitap 736 sayfadan oluşuyor. Kitap Mutlaka Okunması Gereken Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Moby Dick - Beyaz Balina kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
22
Anna Karenina
8.7
Çocukluğum kitabının da yazarı Lev Nikolayeviç Tolstoy tarafından kaleme alınan Anna Karenina kitabı Rus Edebiyatı, Aşk türünde okuyucusu ile buluşuyor. İş Bankası Kültür Yayınları yayınevinden 0 yılında 9786053604105 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Anna Karenina isimli kitap 1062 sayfadan oluşuyor. Kitap Tüm Zamanların En İyi Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Anna Karenina kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
23
Madam Bovary
7.5
Fransız edebiyatının önemli isimlerinden Gustave Flaubert, Madam Bovary adlı romanında 19. Yüzyıl Fransa'sında kadının toplumdaki bastırılmış rolünü, ahlak değerlerinin ikiyüzlülüğünü, evlilik kurumunun dengesizliğini ve dönemin sosyal değer yargılarını, Emma adında bir kadının trajik hayat hikayesi üzerinden yansıtmaktadır.
24
Varolmanın Dayanılmaz Hafifliği
8.4
Varoluşcu psikolojiye muhteşem bir bakış. Doğal içten ve muhteşem tespitler.
25
Huzur
8.4
Sahnenin Dışındakiler kitabının da yazarı Ahmet Hamdi Tanpınar tarafından kaleme alınan Huzur kitabı Roman, Roman türünde okuyucusu ile buluşuyor. Dergah Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789759952471 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Huzur isimli kitap 419 sayfadan oluşuyor. Kitap Psikolog ve Psikiyatristlere Tavsiye Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Huzur kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
26
Uğultulu Tepeler
8.4
Wuthering Heights - Collins Classics kitabının da yazarı Emily Bronte tarafından kaleme alınan Uğultulu Tepeler kitabı Roman (Çeviri), Çocuk türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları yayınevinden 2011 yılında 9789750714153 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Uğultulu Tepeler isimli kitap 416 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Naciye Akseki Öncül çevirmiştir. Kitap Mutlaka Okunması Gereken Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Uğultulu Tepeler kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
27
Kayıp Zamanın İzinde (Özel Kutulu, 2 Cilt Takım)
8.3
Sodom ve Gomorra kitabının da yazarı Marcel Proust tarafından kaleme alınan Kayıp Zamanın İzinde (Özel Kutulu, 2 Cilt Takım) kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Yapı Kredi Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789750818127 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kayıp Zamanın İzinde (Özel Kutulu, 2 Cilt Takım) isimli kitap 3148 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Roza Hakmen çevirmiştir. Kitap Ölmeden Önce Okunması Gereken 1001 Kitap listesinde de yeralmaktadır. Kayıp Zamanın İzinde (Özel Kutulu, 2 Cilt Takım) kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
28
İnsanın Dört Zindanı
9.0
Medeniyet Tarihi 2 kitabının da yazarı Ali Şeriati tarafından kaleme alınan İnsanın Dört Zindanı kitabı İslam, İnsan ve Toplum türünde okuyucusu ile buluşuyor. Fecr Yayınları yayınevinden 2013 yılında 9786055482596 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan İnsanın Dört Zindanı isimli kitap 77 sayfadan oluşuyor. Kitap Mutlaka Okunması Gereken En İyi Deneme Kitapları listesinde de yeralmaktadır. İnsanın Dört Zindanı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
29
Budala
8.4
İnsancıklar kitabının da yazarı Fyodor Mihailoviç Dostoyevski tarafından kaleme alınan Budala kitabı Roman (Çeviri), Dünya Klasikleri türünde okuyucusu ile buluşuyor. İletişim Yayınevi yayınevinden 1970 yılında 9789750501043 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Budala isimli kitap 711 sayfadan oluşuyor. Kitap Mutlaka Okunması Gereken Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Budala kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
30
Yılanı Öldürseler
8.3
Bir Bulut Kaynıyor Bu Diyar Baştanbaşa - 4 kitabının da yazarı Yaşar Kemal tarafından kaleme alınan Yılanı Öldürseler kitabı Roman, Köy türünde okuyucusu ile buluşuyor. Yapı Kredi Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789750807046 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Yılanı Öldürseler isimli kitap 102 sayfadan oluşuyor. Kitap Psikolog ve Psikiyatristlere Tavsiye Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Yılanı Öldürseler kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
31
Sahilde Kafka
8.3
Fırın Saldırısı kitabının da yazarı Haruki Murakami tarafından kaleme alınan Sahilde Kafka kitabı Roman (Çeviri), türünde okuyucusu ile buluşuyor. Doğan Kitap yayınevinden 1970 yılında 9786051113869 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Sahilde Kafka isimli kitap 656 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Hüseyin Can Erkin çevirmiştir. Kitap Okuduğum En Güzel Kitap listesinde de yeralmaktadır. Sahilde Kafka kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
32
Siddhartha
8.4
Doğu felsefesi ile batının popülerleştirdiği bireselcilik ve bireysel özgürlükleri harmanlayarak Budha ve Hint felsefesinin üzerine çıkmaya çalışmış, öğretilerini geliştirmi amaçlamış, ruhsal doyum arayanlara ilaç gibi gelecek bir kitap.
33
Nerantzula
8.4
Angel Dayı kitabının da yazarı Panait Istrati tarafından kaleme alınan Nerantzula kitabı Roman (Çeviri), türünde okuyucusu ile buluşuyor. Helikopter yayınevinden 2015 yılında 9786055819378 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Nerantzula isimli kitap 101 sayfadan oluşuyor. Kitap Psikolog ve Psikiyatristlere Tavsiye Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Nerantzula kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
34
Kağıt Ev
8.2
İlk kitabı ile edebiyat dünyasına giren Carlos Maria Dominguez tarafından kaleme alınan Kağıt Ev kitabı Öykü (Çeviri), Okuma Sevgisi türünde okuyucusu ile buluşuyor. Jaguar Kitap yayınevinden 2015 yılında 9786056501944 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kağıt Ev isimli kitap 94 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Seda Ersavcı çevirmiştir. Kitap Psikolog ve Psikiyatristlere Tavsiye Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Kağıt Ev kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
35
Vadideki Zambak
7.6
Otuzunda Kadın kitabının da yazarı Honore de Balzac tarafından kaleme alınan Vadideki Zambak kitabı Klasik, Roman (Çeviri) türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789755101798 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Vadideki Zambak isimli kitap 296 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Tahsin Yücel çevirmiştir. Kitap Tüm Zamanların En İyi Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Vadideki Zambak kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
36
Sardalye Sokağı
7.9
1930’larda birçok çeşit insanın olduğu ve hepsinin de belli bir uyum içinde yaşadığı bir sokaktır Sardalye Sokağı. Bu sokakta sanatçılar, hayat kadınları, bilim insanları, serseriler ve birçok renkli insan vardır. Fakat Mack ve takımı sistemin dişlisi olmayı reddeder. Aylak takımını oluşturup sömürüye başkaldırır. Ve sadece ihtiyacı kadarıyla yaşamını sürdürür. Konserveciliğin zirveye ulaştığı ve herkesin çalıştığı ortamda onlar aylak bir görüntü eşliğinde çalışmayı reddeder. Gerçek hayattan kesitlerle ve akıcı diliyle John Steinbeck bu kitabında da okuyucuyu işçilerin, emekçilerin dünyasına, onların zorlu hayatlarına misafir eder.
37
Sol Ayağım
8.7
Christy Brown, doğuştan beyin felci olan, tekerlekli sandalyeye mahkum bir çocuktur. Bir gün sol ayağının felçten etkilenmediğini fark eder ve hayatı değişir.
/ 2
Psikolog ve Psikiyatristlere Tavsiye Kitaplar
Psikologların ve psikiyatristlerin mutlaka okuması gereken kitaplar. Psikoloji öğrencileri, tıp öğrencileri de faydalanabilir.