up
ara

Psikolog ve Psikiyatristlere Tavsiye Kitaplar

23
Madam Bovary
7.5
Fransız edebiyatının önemli isimlerinden Gustave Flaubert, Madam Bovary adlı romanında 19. Yüzyıl Fransa'sında kadının toplumdaki bastırılmış rolünü, ahlak değerlerinin ikiyüzlülüğünü, evlilik kurumunun dengesizliğini ve dönemin sosyal değer yargılarını, Emma adında bir kadının trajik hayat hikayesi üzerinden yansıtmaktadır.
24
Varolmanın Dayanılmaz Hafifliği
8.4
Varoluşcu psikolojiye muhteşem bir bakış. Doğal içten ve muhteşem tespitler.
32
Siddhartha
8.4
Doğu felsefesi ile batının popülerleştirdiği bireselcilik ve bireysel özgürlükleri harmanlayarak Budha ve Hint felsefesinin üzerine çıkmaya çalışmış, öğretilerini geliştirmi amaçlamış, ruhsal doyum arayanlara ilaç gibi gelecek bir kitap.
36
Sardalye Sokağı
7.9
1930’larda birçok çeşit insanın olduğu ve hepsinin de belli bir uyum içinde yaşadığı bir sokaktır Sardalye Sokağı. Bu sokakta sanatçılar, hayat kadınları, bilim insanları, serseriler ve birçok renkli insan vardır. Fakat Mack ve takımı sistemin dişlisi olmayı reddeder. Aylak takımını oluşturup sömürüye başkaldırır. Ve sadece ihtiyacı kadarıyla yaşamını sürdürür. Konserveciliğin zirveye ulaştığı ve herkesin çalıştığı ortamda onlar aylak bir görüntü eşliğinde çalışmayı reddeder. Gerçek hayattan kesitlerle ve akıcı diliyle John Steinbeck bu kitabında da okuyucuyu işçilerin, emekçilerin dünyasına, onların zorlu hayatlarına misafir eder.
37
Sol Ayağım
8.7
Christy Brown, doğuştan beyin felci olan, tekerlekli sandalyeye mahkum bir çocuktur. Bir gün sol ayağının felçten etkilenmediğini fark eder ve hayatı değişir.
/ 2
Psikolog ve Psikiyatristlere Tavsiye Kitaplar
Psikologların ve psikiyatristlerin mutlaka okuması gereken kitaplar. Psikoloji öğrencileri, tıp öğrencileri de faydalanabilir.