up
ara
ÜYELER
DİĞER

Tekrar Okunması Gereken Kitaplar

1
Tehlikeli Oyunlar
9.3
Korkuyu Beklerken kitabının da yazarı Oğuz Atay tarafından kaleme alınan Tehlikeli Oyunlar kitabı Roman (Yerli), Kara Mizah türünde okuyucusu ile buluşuyor. İletişim Yayınevi yayınevinden 1999 yılında 9789754702095 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Tehlikeli Oyunlar isimli kitap 479 sayfadan oluşuyor. Kitap Tekrar Okunması Gereken Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Tehlikeli Oyunlar kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
2
Suç ve Ceza
9.2
Suç ve Ceza, mutlaka okunması gereken dünya klasiklerinden biridir. Hukuk fakültesinde okuyan ve başarılı bir öğrenci olan Raskolnikov'un maddi imkansızlıklardan dolayı okulunu bırakıp bir suça karışmasının ardından yaşadığı kendi iç hesaplaşması ve yaşam mücadelesi anlatılmaktadır.
3
Aşkın Gözyaşları 1 - Tebrizli Şems
8.3
Aşkın Meali 1: Yusuf ve Züleyha kitabının da yazarı Sinan Yağmur tarafından kaleme alınan Aşkın Gözyaşları 1 - Tebrizli Şems kitabı İslam, Din türünde okuyucusu ile buluşuyor. Karatay Akademi yayınevinden 0 yılında 9786051130293 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Aşkın Gözyaşları 1 - Tebrizli Şems isimli kitap 240 sayfadan oluşuyor. Kitap Tekrar Okunması Gereken Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Aşkın Gözyaşları 1 - Tebrizli Şems kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
4
Kuyucaklı Yusuf
8.6
Ailesinin öldürülmesinden sonra yanında yaşamaya başladığı ailenin tek kızı Muazzez'le aşk yaşamaya başlayan Kuyucaklı Yusuf'un hikayesi anlatılmaktadır.
5
Fareler ve İnsanlar
8.7
John Steinbeck'in Fareler ve İnsanlar romanında aklı başında ve zeki bir adam olan George ile güçlü kuvvetli ama akli dengesi bozuk arkadaşı Lennie'nin para kazanmak için tarım işçiliği yapmak üzere mevsimlik olarak çalışmaya başladıkları çiftlikte geçen hikayeleri anlatılmaktadır.
6
Saatleri Ayarlama Enstitüsü
8.6
Ahmet Hamdi Tanpınar'ın başarılı romanlarından biri olan Saatleri Ayarlama Enstitüsü'nde modernleşme sürecinde zamana ayak uydurmaya yönelik yapılan toplumsal girişimlerin yol açtığı komik durumlar anlatılmaktadır.
7
Macbeth
8.7
Kış Masalı William Shakespeare kitabının da yazarı William Shakespeare tarafından kaleme alınan Macbeth kitabı Tiyatro Oyunu, Dünya Klasikleri türünde okuyucusu ile buluşuyor. İş Bankası Kültür Yayınları yayınevinden 2005 yılında 9789754588590 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Macbeth isimli kitap 108 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Sabahattin Eyüboğlu çevirmiştir. Kitap Okuduğum En Güzel Kitap listesinde de yeralmaktadır. Macbeth kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8
Martı Jonathan Livingston
8.5
Bir martı sadece yemek için yaşar ama martı Jon özgür olabilmek, kendi sınırlarını aşabilmek için yaşıyor. Sürgün edilmesi pahasına bile olsa özgürlük isteğinden vazgeçmiyor ve sonunda amacına ulaşıyor.
9
Babalar ve Oğullar
8.1
Duman kitabının da yazarı İvan Sergeyeviç Turgenyev tarafından kaleme alınan Babalar ve Oğullar kitabı Roman, Rus - Eski Sovyet Cumhuriyetleri türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları yayınevinden 2010 yılında 9789750711985 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Babalar ve Oğullar isimli kitap 264 sayfadan oluşuyor. Kitap Tekrar Okunması Gereken Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Babalar ve Oğullar kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
10
Dikkat Vücudunuz Konuşuyor
8.6
Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır kitabının da yazarı Ahmet Şerif İzgören tarafından kaleme alınan Dikkat Vücudunuz Konuşuyor kitabı Sosyoloji, Kişisel Gelişim türünde okuyucusu ile buluşuyor. Elma Yayınevi yayınevinden 0 yılında 9789756093115 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Dikkat Vücudunuz Konuşuyor isimli kitap 166 sayfadan oluşuyor. Kitap Tekrar Okunması Gereken Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Dikkat Vücudunuz Konuşuyor kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
11
Sen Ölünce Kim Ağlar?
8.1
Unvansız Lider kitabının da yazarı Robin Sharma tarafından kaleme alınan Sen Ölünce Kim Ağlar? kitabı Kişisel Gelişim, Çeviri türünde okuyucusu ile buluşuyor. Pegasus yayınevinden 0 yılında 9786054456727 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Sen Ölünce Kim Ağlar? isimli kitap 256 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Meral Gök çevirmiştir. Kitap Çocuklarıma Bırakmak İstediğim Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Sen Ölünce Kim Ağlar? kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
12
Gün Olur Asra Bedel
8.4
Deve Gözü kitabının da yazarı Cengiz Aytmatov tarafından kaleme alınan Gün Olur Asra Bedel kitabı Roman (Çeviri), Roman türünde okuyucusu ile buluşuyor. Ötüken Neşriyat yayınevinden 1995 yılında 9789754370539 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Gün Olur Asra Bedel isimli kitap 420 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Ender Nail çevirmiştir. Kitap Tüm Zamanların En İyi Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Gün Olur Asra Bedel kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
13
Nietzsche Ağladığında
9.0
Nietzsche Ağladığında, geçmişte yaşamış ünlü kişilerin de yer aldığı ve bu ünlü kişilerin bilimsel ve felsefi düşüncelerini Nietzsche'nin hayat görüşleriyle kurgulayan felsefik bir romandır.
14
İnsanları Sevmelisin
8.3
Batı Cephesinde Yeni Bir Şey Yok kitabının da yazarı Erich Maria Remarque tarafından kaleme alınan İnsanları Sevmelisin kitabı Roman (Çeviri), Alman - Avusturya türünde okuyucusu ile buluşuyor. Oda Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9753852258 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan İnsanları Sevmelisin isimli kitap 396 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Metin Celal (Metin Celâl) çevirmiştir. Kitap Tekrar Okunması Gereken Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. İnsanları Sevmelisin kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
15
Yaban
8.1
Kiralık Konak kitabının da yazarı Yakup Kadri Karaosmanoğlu tarafından kaleme alınan Yaban kitabı Aydınlanma, Cumhuriyet Dönemi Roman türünde okuyucusu ile buluşuyor. İletişim Yayınevi yayınevinden 1970 yılında 9789754700060 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Yaban isimli kitap 214 sayfadan oluşuyor. Kitap İlham veren kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Yaban kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
16
İnsancıklar
8.2
İnsanlardan ayrı bir tabakada yer bulan insancıkların hayata karşı tutumlarının yer aldığı kitap bize çaresizlik ve ümit ile yaşamanın inceliklerini gösteriyor.
17
1984
9.1
1949 yılında yazılan roman, 1984 yılına yönelik bir disutopya, totaliter rejimlere haklı bir şekilde eleştiri niteliğindedir. Ortaya koyduğu "big brother is watching you" sloganı günümüze kadar ilgisini kaybetmemiştir. Romanda dünya sadece 3 büyük devletten oluşur ve bu devletlerin de birbirleriyle sürekli savaş halinde olmasından kaynaklanan bir baskı ortamı vardır. George Orwell romanı yazdıktan 1 sene sonra hayatını kaybetmiştir.
18
Deccal
8.0
Putların Batışı kitabının da yazarı Friedrich Wilhelm Nietzsche tarafından kaleme alınan Deccal kitabı Felsefe, Siyaset Felsefesi türünde okuyucusu ile buluşuyor. 166 yayınevinden 0 yılında 9786054523276 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Deccal isimli kitap 104 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Suna Kutoğlu çevirmiştir. Kitap Tekrar Okunması Gereken Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Deccal kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
19
Bir Savaşın Tasviri
8.8
Aforizmalar kitabının da yazarı Franz Kafka tarafından kaleme alınan Bir Savaşın Tasviri kitabı Roman (Çeviri), Roman türünde okuyucusu ile buluşuyor. Altıkırkbeş Yayınları yayınevinden 0 yılında 9786055532680 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Bir Savaşın Tasviri isimli kitap 104 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye M. Kemal Utku çevirmiştir. Kitap Tekrar Okunması Gereken Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Bir Savaşın Tasviri kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
20
Önce Çocuklar ve Kadınlar
8.2
Antik Acılar kitabının da yazarı Sunay Akın tarafından kaleme alınan Önce Çocuklar ve Kadınlar kitabı Deneme, Edebiyat türünde okuyucusu ile buluşuyor. İş Bankası Kültür Yayınları yayınevinden 0 yılında 9944887625 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Önce Çocuklar ve Kadınlar isimli kitap 282 sayfadan oluşuyor. Kitap Yirminci Yüzyılın En İyi Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Önce Çocuklar ve Kadınlar kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
/ 2
Tekrar Okunması Gereken Kitaplar
Okumak büyük bir bağımlılıktır. Okumanın keyfini tadanlar kolay kolay bu bağımlılıktan vazgeçemezler. Bu listede, okuma bağımlılarının tekrar tekrar okumak isteyeceği kitaplar bulunmaktadır.