up
ara
ÜYELER
DİĞER

Felsefe Roman Serisi

1
Dövüş Kulübü
9.1
Yeraltı edebiyatının en iyi romanlarından biri olarak kabul edilen Dövüş Kulübü'nde toplum kurallarından ve dayatmalardan kurtulmanın tek yolunun fiziksel acı duyma olduğunu savunan iki adamın başından geçenler anlatılmaktadır.
2
Hayvan Çiftliği
9.0
Hayvan Çiftliği, bir hayvan çiftliğinde yaşanan olaylar üzerinden 1940'lardaki reel sosyalizmi eleştiren politik bir romandır.
3
Fahrenheit 451
8.2
Kitaba ismini veren sıcaklık kitabın daha doğrusu bir sayfanın yanma sıcaklığı. Kitapların yasak olduğu bir geleceği anlatan distopya.
4
İsmail
9.1
Medeniyetin Ötesi - İnsanlığın Yeni Büyük Macerası kitabının da yazarı Daniel Quinn tarafından kaleme alınan İsmail kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Dharma Yayınları yayınevinden 2001 yılında 9789757800903 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan İsmail isimli kitap 293 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Ebru Eroğlu çevirmiştir. Kitap Felsefe Roman Serisi listesinde de yeralmaktadır. İsmail kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
5
Sofi'nin Dünyası
8.6
Felsefe bu kadar güzel anlatılır hiç bilmeyen birine. Hayatın her döneminde okunup ayrı keyif alınacak bir kitap. Kurgu içinde taşlar bırakmış yazar; felsefenin yapı taşlarını.
6
Gülünesi Aşklar
7.9
Perde Yedi Bölümlük Bir Deneme kitabının da yazarı Milan Kundera tarafından kaleme alınan Gülünesi Aşklar kitabı Roman, Hikaye türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789750702259 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Gülünesi Aşklar isimli kitap 246 sayfadan oluşuyor. Kitap Felsefe Roman Serisi listesinde de yeralmaktadır. Gülünesi Aşklar kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7
1984
9.1
1949 yılında yazılan roman, 1984 yılına yönelik bir disutopya, totaliter rejimlere haklı bir şekilde eleştiri niteliğindedir. Ortaya koyduğu "big brother is watching you" sloganı günümüze kadar ilgisini kaybetmemiştir. Romanda dünya sadece 3 büyük devletten oluşur ve bu devletlerin de birbirleriyle sürekli savaş halinde olmasından kaynaklanan bir baskı ortamı vardır. George Orwell romanı yazdıktan 1 sene sonra hayatını kaybetmiştir.
8
Oblomov
9.1
Varlıklı ve soylu bir aileden gelen Oblomov, çalışma ihtiyacı duymadan geçimini rahat sağlayabilen bir adamdır. Tek sorunu tembelliktir. Hayatıyla ilgili aldığı kararların hiçbirini tembelliğinin yüzünden hayata geçiremez.
9
Nietzsche Ağladığında
9.0
Nietzsche Ağladığında, geçmişte yaşamış ünlü kişilerin de yer aldığı ve bu ünlü kişilerin bilimsel ve felsefi düşüncelerini Nietzsche'nin hayat görüşleriyle kurgulayan felsefik bir romandır.
Felsefe Roman Serisi
Felsefe üzerine veya felsefi konuların, filozofların konu edildiği, bizi derin düşüncelere sevkeden ve düşüncelerimizi geliştirip şekillendiren romanlar bu listede. Edebiyat ile felsefeyi başarılı bir şekilde harmanlayan yazarların kitapları.