up
ara

Vazgeçilmezlerim Dediğim Kitaplar

1
Küçük Prens
9.2
Gezegenler arası seyahate çıkan Küçük Prens , dünyadan geçerken dünyayı ve insanları bir çocuğun hayal dünyasının enginliğiyle anlatır.
2
İnsan İsterse
Azmin Zaferi Öyküleri 1
8.4
90'lar Kitabı - Çocuk mu, Genç mi? kitabının da yazarı Kolektif tarafından kaleme alınan İnsan İsterse Azmin Zaferi Öyküleri 1 kitabı Sosyoloji, Kişisel Gelişim türünde okuyucusu ile buluşuyor. Alfa Basım Yayım Dağıtım yayınevinden 0 yılında 9789752978188 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan İnsan İsterse Azmin Zaferi Öyküleri 1 isimli kitap 138 sayfadan oluşuyor. Kitap Vazgeçilmezlerim Dediğim Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. İnsan İsterse Azmin Zaferi Öyküleri 1 kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
3
İnsan İsterse 
Azmin Zaferi Öyküleri 2
8.3
90'lar Kitabı - Çocuk mu, Genç mi? kitabının da yazarı Kolektif tarafından kaleme alınan İnsan İsterse Azmin Zaferi Öyküleri 2 kitabı Sosyoloji, Anlatı türünde okuyucusu ile buluşuyor. Alfa Basım Yayım Dağıtım yayınevinden 0 yılında 9789752978706 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan İnsan İsterse Azmin Zaferi Öyküleri 2 isimli kitap 130 sayfadan oluşuyor. Kitap Vazgeçilmezlerim Dediğim Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. İnsan İsterse Azmin Zaferi Öyküleri 2 kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
4
İnsan İsterse Azmin Zaferi Öyküleri 3
9.1
90'lar Kitabı - Çocuk mu, Genç mi? kitabının da yazarı Kolektif tarafından kaleme alınan İnsan İsterse Azmin Zaferi Öyküleri 3 kitabı Sosyoloji, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Alfa Basım Yayım Dağıtım yayınevinden 1970 yılında 9786051060316 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan İnsan İsterse Azmin Zaferi Öyküleri 3 isimli kitap 160 sayfadan oluşuyor. Kitap Vazgeçilmezlerim Dediğim Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. İnsan İsterse Azmin Zaferi Öyküleri 3 kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
5
İnsan İsterse Azmin Zafer Öyküleri 4
8.9
90'lar Kitabı - Çocuk mu, Genç mi? kitabının da yazarı Kolektif tarafından kaleme alınan İnsan İsterse Azmin Zafer Öyküleri 4 kitabı Sosyoloji, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Alfa Basım Yayım Dağıtım yayınevinden 0 yılında 9786051061726 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan İnsan İsterse Azmin Zafer Öyküleri 4 isimli kitap 206 sayfadan oluşuyor. Kitap Vazgeçilmezlerim Dediğim Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. İnsan İsterse Azmin Zafer Öyküleri 4 kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
6
İnsan İsterse (Azmin Zaferi Öyküleri 5)
7.9
Her Şey Beyinde Başlar kitabının da yazarı Mümin Sekman tarafından kaleme alınan İnsan İsterse (Azmin Zaferi Öyküleri 5) kitabı Kişisel Gelişim, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Alfa Basım Yayım Dağıtım yayınevinden 2014 yılında 9786051066875 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan İnsan İsterse (Azmin Zaferi Öyküleri 5) isimli kitap 242 sayfadan oluşuyor. Kitap Vazgeçilmezlerim Dediğim Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. İnsan İsterse (Azmin Zaferi Öyküleri 5) kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7
1984
9.1
1949 yılında yazılan roman, 1984 yılına yönelik bir disutopya, totaliter rejimlere haklı bir şekilde eleştiri niteliğindedir. Ortaya koyduğu "big brother is watching you" sloganı günümüze kadar ilgisini kaybetmemiştir. Romanda dünya sadece 3 büyük devletten oluşur ve bu devletlerin de birbirleriyle sürekli savaş halinde olmasından kaynaklanan bir baskı ortamı vardır. George Orwell romanı yazdıktan 1 sene sonra hayatını kaybetmiştir.
8
Günahkar - Rizzoli/Isles Serisi 3. Kitap
8.5
Gece Nöbeti kitabının da yazarı Tess Gerritsen tarafından kaleme alınan Günahkar - Rizzoli/Isles Serisi 3. Kitap kitabı Cinayet, Polisiye türünde okuyucusu ile buluşuyor. Martı Kitabevi yayınevinden 2008 yılında 9786055872458 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Günahkar - Rizzoli/Isles Serisi 3. Kitap isimli kitap 410 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Elif Sezginci çevirmiştir. Kitap On The Road - Yol Hikayeleri listesinde de yeralmaktadır. Günahkar - Rizzoli/Isles Serisi 3. Kitap kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
9
Ölüler Böyle Sever
8.3
Kahramanın Yokluğu kitabının da yazarı Charles Bukowski tarafından kaleme alınan Ölüler Böyle Sever kitabı Öykü (Çeviri), türünde okuyucusu ile buluşuyor. Parantez Yayınları yayınevinden 2008 yılında 9789757939962 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Ölüler Böyle Sever isimli kitap 144 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Avi Pardo çevirmiştir. Kitap Vazgeçilmezlerim Dediğim Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Ölüler Böyle Sever kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
10
Sarı Zeybek
9.3
Gölgedekiler kitabının da yazarı Can Dündar tarafından kaleme alınan Sarı Zeybek kitabı Atatürk, Biyografi türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789750715297 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Sarı Zeybek isimli kitap 224 sayfadan oluşuyor. Kitap Okunması Gereken Tarih Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Sarı Zeybek kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
11
Veba
8.5
Sisifos Söyleni kitabının da yazarı Albert Camus tarafından kaleme alınan Veba kitabı Roman, Çeviri türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789755107677 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Veba isimli kitap 303 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Nedret Tanyolaç Öztokat çevirmiştir. Kitap Okuduğum En Güzel Kitap listesinde de yeralmaktadır. Veba kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
12
Dokuzuncu Hariciye Koğuşu
8.2
Sanat Edebiyat Tenkit kitabının da yazarı Peyami Safa tarafından kaleme alınan Dokuzuncu Hariciye Koğuşu kitabı Roman (Yerli), Cumhuriyet Dönemi Roman türünde okuyucusu ile buluşuyor. Alkım Kitapçılık Yayıncılık yayınevinden 0 yılında 9756363827 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Dokuzuncu Hariciye Koğuşu isimli kitap 128 sayfadan oluşuyor. Kitap Hiç Unutamayacağım Dediğimiz Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Dokuzuncu Hariciye Koğuşu kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
13
Fareler ve İnsanlar
8.7
John Steinbeck'in Fareler ve İnsanlar romanında aklı başında ve zeki bir adam olan George ile güçlü kuvvetli ama akli dengesi bozuk arkadaşı Lennie'nin para kazanmak için tarım işçiliği yapmak üzere mevsimlik olarak çalışmaya başladıkları çiftlikte geçen hikayeleri anlatılmaktadır.
14
Yabancı
8.6
Sisifos Söyleni kitabının da yazarı Albert Camus tarafından kaleme alınan Yabancı kitabı Roman (Çeviri), Fransız türünde okuyucusu ile buluşuyor. 576 yayınevinden 1996 yılında 9789750715709 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Yabancı isimli kitap 119 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Samih Tiryakioğlu çevirmiştir. Kitap Hiç Unutamayacağım Dediğimiz Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Yabancı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
15
Dönüşüm
8.5
Franz Kafka'nın 1915'te yayımlanan kitabı Dönüşüm, bir sabah uyandığında kendisini böceğe dönüşmüş olarak bulan Gregor Samsa'nın trajik hikayesini anlatan kısa ama anlam yüklü öykü kitabıdır.
16
Olasılıksız
8.7
İnsan beyin kapasitesinin ne kadarını kullanabilir? Geleceği ne kadar öngörebilir? Bütün olasılıkları hesaplayıp sonu ölümle bitmesi kesin bir kovalamacayı tersine çevirip hayatta kalabilir mi?
17
Kürk Mantolu Madonna
9.1
Sabahattin Ali’nin Türk Edebiyatına kazandırdığı en önemli eserlerden biri olan Kürk Mantolu Madonna’da bir yandan Raif Efendi’nin yaşadığı aşk, içsel yolculuk tadında anlatılırken bir yandan da karakterler hakkında psikolojik tahliller ve betimlemeler okuyucuya sunulmaktadır.
18
Sarı Sıcak
8.6
Bir Bulut Kaynıyor Bu Diyar Baştanbaşa - 4 kitabının da yazarı Yaşar Kemal tarafından kaleme alınan Sarı Sıcak kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Yapı Kredi Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789750807473 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Sarı Sıcak isimli kitap 233 sayfadan oluşuyor. Kitap Okunası ve Tavsiye Edilesi Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Sarı Sıcak kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
19
Hayvan Çiftliği
9.0
Hayvan Çiftliği, bir hayvan çiftliğinde yaşanan olaylar üzerinden 1940'lardaki reel sosyalizmi eleştiren politik bir romandır.
20
Her Şey Seninle Başlar
7.4
Kişinin kendisiyle ilgili sınırlayıcı düşüncelerinden özgürleşmesini amaçlayan etkili bir motivasyon kitabı.
/ 2
Vazgeçilmezlerim Dediğim Kitaplar
En sevdiğimiz kitaplar sorulduğunda aklımıza ilk gelen, asla unutamayacağımız ve vazgeçemeyeceğimiz favori kitaplarımızı bu listede paylaşıyoruz.