up
ara
ÜYELER
DİĞER

Kesinlikle Okunması Gereken En İyi Kitaplar

1
Asa Efsaneleri - Ölüm
8.6
İlk kitabı ile edebiyat dünyasına giren Bilge Eyüboğlu tarafından kaleme alınan Asa Efsaneleri - Ölüm kitabı Roman (Yerli), Fantastik türünde okuyucusu ile buluşuyor. Truva Yayınları yayınevinden 2015 yılında 9786059850179 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Asa Efsaneleri - Ölüm isimli kitap 552 sayfadan oluşuyor. Kitap Filmi Çekilmesi Gereken Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Asa Efsaneleri - Ölüm kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
2
Gözlerini Sımsıkı Kapat
8.3
Kurt Gölü kitabının da yazarı John Verdon tarafından kaleme alınan Gözlerini Sımsıkı Kapat kitabı Macera, Polisiye türünde okuyucusu ile buluşuyor. Koridor Yayıncılık yayınevinden 2011 yılında 9786054188895 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Gözlerini Sımsıkı Kapat isimli kitap 566 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Ender Nail çevirmiştir. Kitap En İyi Polisiye Romanlar listesinde de yeralmaktadır. Gözlerini Sımsıkı Kapat kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
3
Sofi'nin Dünyası
8.6
Felsefe bu kadar güzel anlatılır hiç bilmeyen birine. Hayatın her döneminde okunup ayrı keyif alınacak bir kitap. Kurgu içinde taşlar bırakmış yazar; felsefenin yapı taşlarını.
4
Kuyucaklı Yusuf
8.6
Ailesinin öldürülmesinden sonra yanında yaşamaya başladığı ailenin tek kızı Muazzez'le aşk yaşamaya başlayan Kuyucaklı Yusuf'un hikayesi anlatılmaktadır.
5
Satranç
8.8
Kendi Hayatının Şiirini Yazanlar: Casanova, Stendhal, Tolstoy kitabının da yazarı Stefan Zweig tarafından kaleme alınan Satranç kitabı Roman (Çeviri), Satranç türünde okuyucusu ile buluşuyor. 5522 yayınevinden 1970 yılında 9786053606116 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Satranç isimli kitap 88 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Ahmet Cemal çevirmiştir. Kitap Tüm Zamanların En Çok Satan Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Satranç kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
6
Sefiller
9.1
Jan Valjan'ın sadece bir ekmek çaldı diye kürek mahkumu olması ama daha büyük hırsızların hiç bir cezaya çarptırılmaması, Fransız devrimi sırasındaki Fransa'yı gayet güzel anlatıyor. Tıpkı günümüzde olduğu gibi; büyük çalarsan sana hiç bir şey olmaz.
7
İçimizdeki Şeytan
8.8
Entel ve yapmacık insanların özensiz kültürleriyle hava atma çabaları, toplumsal olgular ve psikoloji sınırları üzerine mükemmel dokunuşlar.
8
İstanbul Hatırası
8.8
İşlenilen cinayetler intikamı, arkadaşlıkları, hayat bağlarını sorgulatacak düzeydedir. Katiller son dakikaya kadar saklanmayı çok iyi başarmaktalar. Kim olduklarını asla tahmin edemeyeceksiniz.
9
Beyaz Zambaklar Ülkesinde
8.5
Grigory Petrov'un farklı zamanlarda çıktığı Finlandiya seyahatlerindeki notlarından oluşan kitap, az sayıda aydın ve din adamlarından oluşan bir grubun köyleri gezip gönüş tokluğu ve özverili çalışmalarıyla insanlası nasıl motive ederek kalkınma hamlesi başlattıklarını anlatmaktadır.
10
Kırmızı Pazartesi
8.1
Yaprak Fırtınası kitabının da yazarı Gabriel Garcia Marquez tarafından kaleme alınan Kırmızı Pazartesi kitabı Latin Amerika, Entrika türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları yayınevinden 2016 yılında 9789750721571 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kırmızı Pazartesi isimli kitap 107 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye İnci Kut çevirmiştir. Kitap Mutlaka Okunması Gereken Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Kırmızı Pazartesi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
11
Simyacı
8.5
Paulo Coelho'nun kaleme almış olduğu, kişisel gelişim kitabı da diyebileceğimiz Simyacı romanı, dünyanın en çok satan kitaplarından biridir. Çoban Santiago'nun hayatını anlatan kitap, hayata dair felsefi mesajlar da içeriyor.
12
Salome'nin Kız Kardeşleri
10.0
İlk kitabı ile edebiyat dünyasına giren Toni Bentley tarafından kaleme alınan Salome'nin Kız Kardeşleri kitabı İnsan ve Toplum, Cinsellik türünde okuyucusu ile buluşuyor. Agora Kitaplığı yayınevinden 2005 yılında 9789944916363 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Salome'nin Kız Kardeşleri isimli kitap 272 sayfadan oluşuyor.Kitabı Türkçe'ye Mefkure Bayatlı çevirmiştir. Kitap Kesinlikle Okunması Gereken En İyi Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Salome'nin Kız Kardeşleri kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
13
Ölüler Evinden Anılar
8.3
İnsancıklar kitabının da yazarı Fyodor Mihailoviç Dostoyevski tarafından kaleme alınan Ölüler Evinden Anılar kitabı Roman (Çeviri), Rus - Eski Sovyet Cumhuriyetleri türünde okuyucusu ile buluşuyor. İş Bankası Kültür Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789944884044 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Ölüler Evinden Anılar isimli kitap 369 sayfadan oluşuyor. Kitap Asla Unutmak İstemediğimiz Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Ölüler Evinden Anılar kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
14
Otuz Beş Yaş - Bütün Şiirleri
8.5
Ziya'ya Mektuplar kitabının da yazarı Cahit Sıtkı Tarancı tarafından kaleme alınan Otuz Beş Yaş - Bütün Şiirleri kitabı Şiir (Yerli) , Edebiyat türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları yayınevinden 2011 yılında 9789755100173 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Otuz Beş Yaş - Bütün Şiirleri isimli kitap 276 sayfadan oluşuyor. Kitap Kesinlikle Okunması Gereken En İyi Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Otuz Beş Yaş - Bütün Şiirleri kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
15
Amok Koşucusu
8.4
Kendi Hayatının Şiirini Yazanlar: Casanova, Stendhal, Tolstoy kitabının da yazarı Stefan Zweig tarafından kaleme alınan Amok Koşucusu kitabı Öykü, Roman (Çeviri) türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları yayınevinden 2013 yılında 9789755101453 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Amok Koşucusu isimli kitap 189 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye İlknur Özdemir çevirmiştir. Kitap Ölmeden Önce Okunması Gereken 1001 Kitap listesinde de yeralmaktadır. Amok Koşucusu kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
16
Orhan Veli Bütün Şiirleri
9.0
Sakın Şaşırma (Ciltli) kitabının da yazarı Orhan Veli Kanık tarafından kaleme alınan Orhan Veli Bütün Şiirleri kitabı Şiir (Yerli) , türünde okuyucusu ile buluşuyor. Yapı Kredi Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789750805288 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Orhan Veli Bütün Şiirleri isimli kitap 247 sayfadan oluşuyor. Kitap En iyi şiirler ve şairler listesinde de yeralmaktadır. Orhan Veli Bütün Şiirleri kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
17
Seçme Şiirler
9.0
Sakın Şaşırma (Ciltli) kitabının da yazarı Orhan Veli Kanık tarafından kaleme alınan Seçme Şiirler kitabı Şiir, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Adam Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789754184419 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Seçme Şiirler isimli kitap 71 sayfadan oluşuyor. Kitap Kesinlikle Okunması Gereken En İyi Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Seçme Şiirler kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
18
Bütün Şiirleri
9.0
Sakın Şaşırma (Ciltli) kitabının da yazarı Orhan Veli Kanık tarafından kaleme alınan Bütün Şiirleri kitabı Şiir (Yerli) , türünde okuyucusu ile buluşuyor. Adam Yayınları yayınevinden 2000 yılında 9789754180206 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Bütün Şiirleri isimli kitap 217 sayfadan oluşuyor. Kitap Kesinlikle Okunması Gereken En İyi Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Bütün Şiirleri kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
19
Sessiz Oda
8.6
Davetsiz Sesler kitabının da yazarı Lori Schiller tarafından kaleme alınan Sessiz Oda kitabı Roman, Psikoloji türünde okuyucusu ile buluşuyor. Martı Kitabevi yayınevinden 0 yılında 9786054335749 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Sessiz Oda isimli kitap 468 sayfadan oluşuyor. Kitap Kesinlikle Okunması Gereken En İyi Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Sessiz Oda kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
20
Vahşetin Çağrısı
8.4
Evcil bir köpek vahşiliğe uyum sağlayabilir mi? İçindeki çağrıya yanıt verir mi? Buck isimli köpek aslında insanı, bizi, temsilen içimizdeki vahşiliği ve ona uyum sağlamamızı gösteriyor. Yaşadığımız zor koşullarda hayatta kalabilmeyi ve güçlü olabilmeyi bize öğütlüyor.
/ 3
Kesinlikle Okunması Gereken En İyi Kitaplar
Ölmeden önce mutlaka okumanız gereken en önemli, en seçme kitaplar bu kitap listesinde. Her yaştan okur için tavsiye edilmiş ve klasikleşmiş kitaplar.