up
ara
ÜYELER
DİĞER

En Romantik Dünya Aşk Klasikleri

1
Aylak Adam
8.6
Aylak Adam, herhangi bir işte çalışma ihtiyacı duymayan, ailesinden kalan mirasla geçinen, sorumluluk sahibi olamayan, hayatını aylaklık ederek geçiren C. adlı genç bir adamın hikayesini anlatmaktadır.
2
Jane Eyre
8.7
Babasının hayatını kaybettiğini düşünen Jane, zorlu geçen çocukluk döneminin ardından öğretmen olarak toplumda, kadınlara yakıştırılan rolleri redderek, kendi ayakları üzerinde durma mücadelesi verir.
3
Akıl ve Tutku
8.7
Pride and Prejudice kitabının da yazarı Jane Austen tarafından kaleme alınan Akıl ve Tutku kitabı İngiliz - İrlanda, Roman (Çeviri) türünde okuyucusu ile buluşuyor. İş Bankası Kültür Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789944882552 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Akıl ve Tutku isimli kitap 392 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Hamdi Koç çevirmiştir. Kitap Filmi de Çekilen Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Akıl ve Tutku kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
4
Romeo ve Juliet
9.0
Kış Masalı William Shakespeare kitabının da yazarı William Shakespeare tarafından kaleme alınan Romeo ve Juliet kitabı Tiyatro Oyunu, Tiyatro türünde okuyucusu ile buluşuyor. İş Bankası Kültür Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789944888004 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Romeo ve Juliet isimli kitap 148 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Özdemir Nutku çevirmiştir. Kitap Ölmeden Önce Okunması Gereken 1001 Kitap listesinde de yeralmaktadır. Romeo ve Juliet kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
5
Sefiller
9.1
Jan Valjan'ın sadece bir ekmek çaldı diye kürek mahkumu olması ama daha büyük hırsızların hiç bir cezaya çarptırılmaması, Fransız devrimi sırasındaki Fransa'yı gayet güzel anlatıyor. Tıpkı günümüzde olduğu gibi; büyük çalarsan sana hiç bir şey olmaz.
6
Kürk Mantolu Madonna
9.1
Sabahattin Ali’nin Türk Edebiyatına kazandırdığı en önemli eserlerden biri olan Kürk Mantolu Madonna’da bir yandan Raif Efendi’nin yaşadığı aşk, içsel yolculuk tadında anlatılırken bir yandan da karakterler hakkında psikolojik tahliller ve betimlemeler okuyucuya sunulmaktadır.
7
Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu
8.6
Kendi Hayatının Şiirini Yazanlar: Casanova, Stendhal, Tolstoy kitabının da yazarı Stefan Zweig tarafından kaleme alınan Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu kitabı Roman (Çeviri), Dram türünde okuyucusu ile buluşuyor. İş Bankası Kültür Yayınları yayınevinden 2012 yılında 9786053606604 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu isimli kitap 68 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Ahmet Cemal çevirmiştir. Kitap Bir Nefeste Okunan Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8
Gül ile Bülbül
0.0
Umurumda Dünya kitabının da yazarı Hüseyin Bayçöl tarafından kaleme alınan Gül ile Bülbül kitabı Halk Edebiyatı, Edebiyat türünde okuyucusu ile buluşuyor. Timaş Yayınları yayınevinden 2011 yılında 9786050811797 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Gül ile Bülbül isimli kitap 176 sayfadan oluşuyor. Kitap En Romantik Dünya Aşk Klasikleri listesinde de yeralmaktadır. Gül ile Bülbül kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
9
Lady Chatterley'in Aşığı
7.3
Anka Kuşu kitabının da yazarı D.H Lawrence tarafından kaleme alınan Lady Chatterley'in Aşığı kitabı Roman (Çeviri), Dünya Edebiyatı türünde okuyucusu ile buluşuyor. Martı Yayınları yayınevinden 2013 yılında 9786053482086 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Lady Chatterley'in Aşığı isimli kitap 464 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye E. Meriç Selvi çevirmiştir. Kitap Babil'in 406 Kitap Listesi - 1001 kitap listesinin Türkçe'ye çevrilmiş tüm kitapları listesinde de yeralmaktadır. Lady Chatterley'in Aşığı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
10
Kamelyalı Kadın
8.0
Kibar Yosmalar kitabının da yazarı Alexandre Dumas Fils tarafından kaleme alınan Kamelyalı Kadın kitabı Roman, Roman (Çeviri) türünde okuyucusu ile buluşuyor. İlya Yayınevi yayınevinden 2008 yılında 9789756070048 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kamelyalı Kadın isimli kitap 304 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Bertan Onaran çevirmiştir. Kitap En Baba Yazarların En Kral Dünya Klasikleri listesinde de yeralmaktadır. Kamelyalı Kadın kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
11
Leyla ile Mecnun
7.1
Rind ile Zahid - Sıhhat ile Maraz kitabının da yazarı Fuzuli tarafından kaleme alınan Leyla ile Mecnun kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Say Yayınları yayınevinden 0 yılında 9786050200829 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Leyla ile Mecnun isimli kitap 80 sayfadan oluşuyor. Kitap En Romantik Dünya Aşk Klasikleri listesinde de yeralmaktadır. Leyla ile Mecnun kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
En Romantik Dünya Aşk Klasikleri
Aşk kitapları klasiklerden okunur. En derin, en romantik klasik aşk kitapları bu listede. Eğer romantizmi iliklerinize kadar yaşamak istiyorsanız bu kitapları mutlaka okuyun.