up
ara

Idefix Çok Satan Kitaplar

21
Dönüşüm
8.5
Franz Kafka'nın 1915'te yayımlanan kitabı Dönüşüm, bir sabah uyandığında kendisini böceğe dönüşmüş olarak bulan Gregor Samsa'nın trajik hikayesini anlatan kısa ama anlam yüklü öykü kitabıdır.
22
Sineklerin Tanrısı
8.2
İyi ya da kötü öğrenilir mi ya da hepimizin doğasında mı vardır? Çocuklar da bilinçli olarak kötülük yapabilirler mi? Bir adada mahsur kalan çocuklar lider olabilmek ve lider kalabilmek için en fazla ne yapabilirler? Bir cinayetin de yaşandığı bu liderlik yolunda sonunda adadan kurtulan çocuklar gerçekte çocuk mudur artık?
23
Zamanın Kısa Tarihi
8.7
Ceviz Kabuğundaki Evren kitabının da yazarı Stephen W. Hawking tarafından kaleme alınan Zamanın Kısa Tarihi kitabı Bilim, Teknoloji türünde okuyucusu ile buluşuyor. Alfa Basım Yayım Dağıtım yayınevinden 2013 yılında 9786051067582 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Zamanın Kısa Tarihi isimli kitap 255 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Barış Gönülşen çevirmiştir. Kitap Ölmeden Önce Okunması Gereken 1001 Kitap listesinde de yeralmaktadır. Zamanın Kısa Tarihi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
24
Kağıt Ev
8.2
İlk kitabı ile edebiyat dünyasına giren Carlos Maria Dominguez tarafından kaleme alınan Kağıt Ev kitabı Öykü (Çeviri), Okuma Sevgisi türünde okuyucusu ile buluşuyor. Jaguar Kitap yayınevinden 2015 yılında 9786056501944 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kağıt Ev isimli kitap 94 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Seda Ersavcı çevirmiştir. Kitap Psikolog ve Psikiyatristlere Tavsiye Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Kağıt Ev kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
25
Siddhartha
8.4
Doğu felsefesi ile batının popülerleştirdiği bireselcilik ve bireysel özgürlükleri harmanlayarak Budha ve Hint felsefesinin üzerine çıkmaya çalışmış, öğretilerini geliştirmi amaçlamış, ruhsal doyum arayanlara ilaç gibi gelecek bir kitap.
26
Saatleri Ayarlama Enstitüsü
8.6
Ahmet Hamdi Tanpınar'ın başarılı romanlarından biri olan Saatleri Ayarlama Enstitüsü'nde modernleşme sürecinde zamana ayak uydurmaya yönelik yapılan toplumsal girişimlerin yol açtığı komik durumlar anlatılmaktadır.
27
Harita Metod Defteri
9.1
Murathan Mungan'ın çocukluk anılarından yola çıkarak yazdığı, hem hayatından hem de iç dünyasından izler taşıyan otobiyografik anlatı kitabı.
28
Konstantiniyye Oteli
8.1
İstanbul'un 2000 sene önceki tarihi ile bugünkü tarihini içiçe anlatmaya çalışan, bunu anlatırken de aslında "tarih değişse de ilkellik, hırs, ihtiras, çıkarcılığın" yani "insanın" değişmediği vurgulanıyor.
29
Bilinmeyen Adanın Öyküsü
8.3
Çatıdaki Pencere kitabının da yazarı Jose Saramago tarafından kaleme alınan Bilinmeyen Adanın Öyküsü kitabı Öykü (Çeviri), Roman türünde okuyucusu ile buluşuyor. Kırmızı Kedi Yayınevi yayınevinden 2012 yılında 9786054927579 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Bilinmeyen Adanın Öyküsü isimli kitap 64 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Emrah İmre çevirmiştir. Kitap Mutlaka Okunması Gereken Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Bilinmeyen Adanın Öyküsü kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
30
Tehlikeli Oyunlar
9.3
Korkuyu Beklerken kitabının da yazarı Oğuz Atay tarafından kaleme alınan Tehlikeli Oyunlar kitabı Roman (Yerli), Kara Mizah türünde okuyucusu ile buluşuyor. İletişim Yayınevi yayınevinden 1999 yılında 9789754702095 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Tehlikeli Oyunlar isimli kitap 479 sayfadan oluşuyor. Kitap Tekrar Okunması Gereken Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Tehlikeli Oyunlar kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
31
Swastika Geceleri
8.0
Encore Edebiyat Seti - 5 Kitap Takım kitabının da yazarı Katharine Burdekin tarafından kaleme alınan Swastika Geceleri kitabı Roman (Çeviri), türünde okuyucusu ile buluşuyor. Encore yayınevinden 0 yılında 9786058541498 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Swastika Geceleri isimli kitap 232 sayfadan oluşuyor. Kitap Idefix Çok Satan Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Swastika Geceleri kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
32
Yeşil Deniz Kabuğu
8.0
Yağmur Sonrası kitabının da yazarı Sarah Jio tarafından kaleme alınan Yeşil Deniz Kabuğu kitabı Roman (Çeviri), Dram türünde okuyucusu ile buluşuyor. Pena Yayınları yayınevinden 2015 yılında 9786059126397 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Yeşil Deniz Kabuğu isimli kitap 312 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Fatma Zeynep Öztürk çevirmiştir. Kitap Kitapyurdu Çok Satan Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Yeşil Deniz Kabuğu kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
33
Pi
7.8
Hem bir yakın dönem tarihi, hem felsefe/psikoloji, hem bilim, hem kişisel gelişim, hem de siyaset kitabı denebilir. Kahramanlar genelde bildik ve tanıdık. Dünyayı aslında kimlerin yönettiği, kimlerin aslında sadece piyon olduğu ve kimlere maşalık yaptığı, neden partiler ve liderler değişse de sistemin bir türlü değişmediği ve değişmeyeceği gayet güzel vurgulanıyor.
34
Saraysız Başkan Jose Mujica
9.0
İlk kitabı ile edebiyat dünyasına giren Andres Danza tarafından kaleme alınan Saraysız Başkan Jose Mujica kitabı Biyografi, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Tekin Yayınevi yayınevinden 2015 yılında 9789944611374 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Saraysız Başkan Jose Mujica isimli kitap 264 sayfadan oluşuyor. Kitap Idefix Çok Satan Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Saraysız Başkan Jose Mujica kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
35
Kafamda Bir Tuhaflık
8.1
Kafamda Bir Tuhaflık, bir yandan hiç görmediği sevgilisine mektuplar yazarken bir yandan İstanbul'da çeşitli işlerde çalışarak yaşamını sürdürmeye çalışan, çevresinde olan değişimlere tanıklık eden sıradan bir vatandaş olan Mevlüt'ün hikayesini anlatmaktadır.
36
Kör Baykuş
8.5
Alacakaranlık kitabının da yazarı Sadık Hidayet tarafından kaleme alınan Kör Baykuş kitabı Roman, Grafik Roman türünde okuyucusu ile buluşuyor. Yapı Kredi Yayınları yayınevinden 2014 yılında 9789750803027 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kör Baykuş isimli kitap 95 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Behçet Necatigil çevirmiştir. Kitap Başucu Kitaplarım listesinde de yeralmaktadır. Kör Baykuş kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
37
Günübirlik Hayatlar
8.4
Irvin D. Yalom'un kendi terapistlerinin gerçek öykülerini yazdığı bu kitap, insana dair bir çok derin duyguyu, günlük hayattaki sorunlarımızı çözümler ve bize yol gösterir.
38
Cesur Yeni Dünya
8.4
Cesur Yeni Dünya, insani değerlerin giderek kaybolarak insanların robotlaştığı bir düzeni anlatan distopya türünde bir romandır.
39
Çi
7.6
Fi kitabının da yazarı Akilah Azra Kohen tarafından kaleme alınan Çi kitabı Roman (Yerli), Edebiyat türünde okuyucusu ile buluşuyor. Destek Yayınları yayınevinden 2013 yılında 9786054994816 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Çi isimli kitap 320 sayfadan oluşuyor. Kitap Bir Nefeste Okunan Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Çi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
40
Memleketi Ben Kurtaracağım!
8.2
Yazlık (Yeşil Kapak) kitabının da yazarı Gülse Birsel tarafından kaleme alınan Memleketi Ben Kurtaracağım! kitabı Mizah, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Doğan Kitap yayınevinden 2015 yılında 9786050930580 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Memleketi Ben Kurtaracağım! isimli kitap 188 sayfadan oluşuyor. Kitap Idefix Çok Satan Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Memleketi Ben Kurtaracağım! kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
/ 3
Idefix Çok Satan Kitaplar
Türkiye'nin önde gelen kitap satış sitelerinden idefix'in en çok satan kitaplarının güncel listesidir. Çok satan kitapları takip edenlerin mutlaka göz atması gerekmektedir.