up
ara

Az Kişinin Bildiği Muhteşem Kitaplar

1
Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu
8.5
Kendi Hayatının Şiirini Yazanlar: Casanova, Stendhal, Tolstoy kitabının da yazarı Stefan Zweig tarafından kaleme alınan Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu kitabı Roman (Çeviri), Dram türünde okuyucusu ile buluşuyor. İş Bankası Kültür Yayınları yayınevinden 2012 yılında 9786053606604 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu isimli kitap 68 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Ahmet Cemal çevirmiştir. Kitap Bir Nefeste Okunan Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
2
Grapon Kağıtları
8.6
Ah'lar Ağacı kitabının da yazarı Didem Madak tarafından kaleme alınan Grapon Kağıtları kitabı Şiir (Yerli) , türünde okuyucusu ile buluşuyor. Metis Yayınları yayınevinden 2011 yılında 9789753428767 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Grapon Kağıtları isimli kitap 72 sayfadan oluşuyor. Kitap En iyi şiirler ve şairler listesinde de yeralmaktadır. Grapon Kağıtları kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
3
Ah'lar Ağacı
9.0
Grapon Kağıtları kitabının da yazarı Didem Madak tarafından kaleme alınan Ah'lar Ağacı kitabı Şiir (Yerli) , türünde okuyucusu ile buluşuyor. Metis Yayınları yayınevinden 2012 yılında 9789753428750 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Ah'lar Ağacı isimli kitap 76 sayfadan oluşuyor. Kitap En iyi şiirler ve şairler listesinde de yeralmaktadır. Ah'lar Ağacı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
4
Otomatik Portakal
8.3
Alex adında 15 yaşındaki bir çocuğun ergenliğinden erginliğine kadar geçen dönemde yaşadıklarını, bozulmuş ahlak yapısını ve yozlaşan toplum değerlerini sert bir dille anlatan distopik eser.
5
Asa Efsaneleri - Ölüm
8.6
İlk kitabı ile edebiyat dünyasına giren Bilge Eyüboğlu tarafından kaleme alınan Asa Efsaneleri - Ölüm kitabı Roman (Yerli), Fantastik türünde okuyucusu ile buluşuyor. Truva Yayınları yayınevinden 2015 yılında 9786059850179 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Asa Efsaneleri - Ölüm isimli kitap 552 sayfadan oluşuyor. Kitap Filmi Çekilmesi Gereken Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Asa Efsaneleri - Ölüm kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
6
De ki İşte
8.6
Meşe Fısıltıları kitabının da yazarı Oruç Aruoba tarafından kaleme alınan De ki İşte kitabı Roman, Aforizma türünde okuyucusu ile buluşuyor. Metis Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789753421256 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan De ki İşte isimli kitap 157 sayfadan oluşuyor. Kitap En iyi Türk / Türkiyeli Yazarlar ve Kitapları listesinde de yeralmaktadır. De ki İşte kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7
Üç Anadolu Efsanesi
9.2
Bir Bulut Kaynıyor Bu Diyar Baştanbaşa - 4 kitabının da yazarı Yaşar Kemal tarafından kaleme alınan Üç Anadolu Efsanesi kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Yapı Kredi Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789750807459 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Üç Anadolu Efsanesi isimli kitap 222 sayfadan oluşuyor. Kitap Okuduğum En Güzel Kitap listesinde de yeralmaktadır. Üç Anadolu Efsanesi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8
Para
8.0
Para kitabının da yazarı Pierre Rey tarafından kaleme alınan Para kitabı Fransız, Roman (Çeviri) türünde okuyucusu ile buluşuyor. Hürriyet Yayıncılık yayınevinden 1977 yılında isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Para isimli kitap 448 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Atilla Tokatlı çevirmiştir. Kitap Defalarca Okunası Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Para kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
9
Şairin Romanı
8.9
Erkekler İçin Divan kitabının da yazarı Murathan Mungan tarafından kaleme alınan Şairin Romanı kitabı Roman (Yerli), türünde okuyucusu ile buluşuyor. Metis Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789753428095 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Şairin Romanı isimli kitap 592 sayfadan oluşuyor. Kitap Okuduğum En Güzel Kitap listesinde de yeralmaktadır. Şairin Romanı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
10
Önce Kadınları Vurun
8.0
İlk kitabı ile edebiyat dünyasına giren E. Mac Donald tarafından kaleme alınan Önce Kadınları Vurun kitabı Siyaset, Politika türünde okuyucusu ile buluşuyor. E Yayınları yayınevinden 1970 yılında 2880000081166 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Önce Kadınları Vurun isimli kitap 302 sayfadan oluşuyor.Kitabı Türkçe'ye Şen Süer Kaya çevirmiştir. Kitap Az Kişinin Bildiği Muhteşem Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Önce Kadınları Vurun kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
11
Boynu Bükük Öldüler
9.9
Sanık Selimiye Üçlemesi 3 kitabının da yazarı Yılmaz Güney tarafından kaleme alınan Boynu Bükük Öldüler kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. İthaki Yayınları yayınevinden 0 yılında 9786053755159 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Boynu Bükük Öldüler isimli kitap 416 sayfadan oluşuyor. Kitap Orhan Kemal Roman Ödülü Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Boynu Bükük Öldüler kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
12
Gelecekbilim Kongresi
9.0
Hayali Büyüklük kitabının da yazarı Stanislaw Lem tarafından kaleme alınan Gelecekbilim Kongresi kitabı Roman (Çeviri), Bilim Kurgu türünde okuyucusu ile buluşuyor. Cem Yayınevi yayınevinden 0 yılında 9789754069358 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Gelecekbilim Kongresi isimli kitap 144 sayfadan oluşuyor. Kitap Filmi de Çekilen Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Gelecekbilim Kongresi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Nil 2
13
Uzak
8.3
Meşe Fısıltıları kitabının da yazarı Oruç Aruoba tarafından kaleme alınan Uzak kitabı Felsefe, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Metis Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789753420914 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Uzak isimli kitap 134 sayfadan oluşuyor. Kitap Özlem Duyanların Okuması Gereken Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Uzak kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
14
Hani
8.3
Meşe Fısıltıları kitabının da yazarı Oruç Aruoba tarafından kaleme alınan Hani kitabı Felsefe, Şiir (Yerli) türünde okuyucusu ile buluşuyor. Metis Yayınları yayınevinden 1995 yılında 9789753420853 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Hani isimli kitap 87 sayfadan oluşuyor. Kitap En iyi Türk / Türkiyeli Yazarlar ve Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Hani kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
15
Çingenem
8.4
Çıplak Ayaklar kitabının da yazarı Zaharia Stancu tarafından kaleme alınan Çingenem kitabı Deneme, Çeviri türünde okuyucusu ile buluşuyor. Bilgi Yayınevi yayınevinden 0 yılında isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Çingenem isimli kitap 607 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Atilla Tokatlı çevirmiştir. Kitap Okuduğum En Güzel Kitap listesinde de yeralmaktadır. Çingenem kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
16
Balad'lar ve Şiirler
9.5
Felsefe ve Şiir kitabının da yazarı Friedrich Schiller tarafından kaleme alınan Balad'lar ve Şiirler kitabı Şiir (Çeviri) , türünde okuyucusu ile buluşuyor. İstanbul Matbaası yayınevinden 1959 yılında isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Balad'lar ve Şiirler isimli kitap 226 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Burhanettin Batıman çevirmiştir. Kitap Az Kişinin Bildiği Muhteşem Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Balad'lar ve Şiirler kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
17
Zamanın Kıyısındaki Kadın
10.0
İlk kitabı ile edebiyat dünyasına giren Marge Piercy tarafından kaleme alınan Zamanın Kıyısındaki Kadın kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Ayrıntı Yayınları yayınevinden 2018 yılında 9789755390093 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Zamanın Kıyısındaki Kadın isimli kitap 416 sayfadan oluşuyor. Kitap Az Kişinin Bildiği Muhteşem Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Zamanın Kıyısındaki Kadın kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
18
Elifin Öküzü ya da Sürprizler Kitabı
9.0
Sözlerin Soyağacı kitabının da yazarı Sevan Nişanyan tarafından kaleme alınan Elifin Öküzü ya da Sürprizler Kitabı kitabı Türk Dili ve Edebiyatı, Dilbilim türünde okuyucusu ile buluşuyor. Kırmızı Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789759169978 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Elifin Öküzü ya da Sürprizler Kitabı isimli kitap 234 sayfadan oluşuyor. Kitap En iyi Türk / Türkiyeli Yazarlar ve Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Elifin Öküzü ya da Sürprizler Kitabı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
19
Şamanın Doğuşu
7.3
Şamanın Yükselişi kitabının da yazarı Adnan Kurt tarafından kaleme alınan Şamanın Doğuşu kitabı Roman (Yerli), Macera türünde okuyucusu ile buluşuyor. Volkan Kitap yayınevinden 2013 yılında 9783400198966 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Şamanın Doğuşu isimli kitap 295 sayfadan oluşuyor. Kitap Filmi Çekilmesi Gereken Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Şamanın Doğuşu kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Nil 1
20
Üç İstanbul
9.3
Mehmed Akif kitabının da yazarı Mithat Cemal Kuntay tarafından kaleme alınan Üç İstanbul kitabı Tarihi Roman, Roman (Yerli) türünde okuyucusu ile buluşuyor. Oğlak Yayıncılık yayınevinden 1970 yılında 9789753297202 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Üç İstanbul isimli kitap 558 sayfadan oluşuyor. Kitap Kütüphanenizde Yer Alması Gereken Hazine Değerindeki Edebiyat Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Üç İstanbul kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
/ 3
Az Kişinin Bildiği Muhteşem Kitaplar
Yeni keşfettiğimiz ve az kişinin bildiği en iyi kitapları bu listede paylaşalım. Lütfen popüler kitapları eklemeyiniz.