up
ara
ÜYELER
DİĞER

En İyi Bilim Kurgu kitapları

1
1984
9.1
1949 yılında yazılan roman, 1984 yılına yönelik bir disutopya, totaliter rejimlere haklı bir şekilde eleştiri niteliğindedir. Ortaya koyduğu "big brother is watching you" sloganı günümüze kadar ilgisini kaybetmemiştir. Romanda dünya sadece 3 büyük devletten oluşur ve bu devletlerin de birbirleriyle sürekli savaş halinde olmasından kaynaklanan bir baskı ortamı vardır. George Orwell romanı yazdıktan 1 sene sonra hayatını kaybetmiştir.
2
Otostopçunun Galaksi Rehberi
9.2
Otostopçu 5 - Çoğunlukla Zararsız kitabının da yazarı Douglas Adams tarafından kaleme alınan Otostopçunun Galaksi Rehberi kitabı Roman, Fantastik türünde okuyucusu ile buluşuyor. Kabalcı Yayınevi yayınevinden 0 yılında 9786055272432 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Otostopçunun Galaksi Rehberi isimli kitap 712 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Nil Alt çevirmiştir. Kitap Zihin Açıcı Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Otostopçunun Galaksi Rehberi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
3
Dünyanın Merkezine Yolculuk
8.7
Dünyanın Merkezine Yolculuk, Fransız bilim kurgu yazarı Jules Verne'ün en ünlü kitaplarından biridir. Kitapta maceraya atılmak için can atan bir profesörle yeğeninin gizemli bir haritanın peşine düşerek çıktıkları maceralı yolculuk anlatılmaktadır.
4
Açlık Oyunları
8.7
The Hunger Games Catching Fire kitabının da yazarı Suzanne Collins tarafından kaleme alınan Açlık Oyunları kitabı Bilim Kurgu, Yönetim türünde okuyucusu ile buluşuyor. Pegasus yayınevinden 2008 yılında 9786055943639 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Açlık Oyunları isimli kitap 384 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Sevinç Tezcan Yanar çevirmiştir. Kitap Beyaz Perdeye Aktarılan Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Açlık Oyunları kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
5
Marslı
8.6
Artemis kitabının da yazarı Andy Weir tarafından kaleme alınan Marslı kitabı Roman (Çeviri), Bilim Kurgu türünde okuyucusu ile buluşuyor. İthaki Yayınları yayınevinden 2013 yılında 9786053753902 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Marslı isimli kitap 416 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Emre Aygün çevirmiştir. Kitap En Sürükleyici Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Marslı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
6
Fahrenheit 451
8.2
Kitaba ismini veren sıcaklık kitabın daha doğrusu bir sayfanın yanma sıcaklığı. Kitapların yasak olduğu bir geleceği anlatan distopya.
7
Cesur Yeni Dünya
8.4
Cesur Yeni Dünya, insani değerlerin giderek kaybolarak insanların robotlaştığı bir düzeni anlatan distopya türünde bir romandır.
8
Mülksüzler
9.1
İki dünya yaşanıyor. Anarres Odo ve Urras. Anerres’de bulunan Shevek kendi dünyasını bırakıp Urras’a gitmek için yola çıkar. Gördüğü herşey onu etkilemektedir. İki dünyanın farklılıkları ve insanların yaşam tarzları onu şaşıtmaktadır.
9
Ateşi Yakalamak
8.8
The Hunger Games Catching Fire kitabının da yazarı Suzanne Collins tarafından kaleme alınan Ateşi Yakalamak kitabı Roman (Çeviri), Edebiyat türünde okuyucusu ile buluşuyor. Pegasus yayınevinden 2008 yılında 9786054263127 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Ateşi Yakalamak isimli kitap 408 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Sevinç Tezcan Yanar çevirmiştir. Kitap Filmi Çekilmesi Gereken Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Ateşi Yakalamak kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
10
Alaycı Kuş
8.5
The Hunger Games Catching Fire kitabının da yazarı Suzanne Collins tarafından kaleme alınan Alaycı Kuş kitabı Roman (Çeviri), Edebiyat türünde okuyucusu ile buluşuyor. Pegasus yayınevinden 2009 yılında 9786054263868 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Alaycı Kuş isimli kitap 416 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Sevinç Tezcan Yanar çevirmiştir. Kitap Beyaz Perdeye Aktarılan Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Alaycı Kuş kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
11
Biz
8.3
Üç Gün kitabının da yazarı Yevgeni İvanoviç Zamyatin tarafından kaleme alınan Biz kitabı Roman (Çeviri), Rus - Eski Sovyet Cumhuriyetleri türünde okuyucusu ile buluşuyor. Ayrıntı Yayınları yayınevinden 2010 yılında 9789755391243 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Biz isimli kitap 208 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Füsun Tülek çevirmiştir. Kitap En İyi Bilim Kurgu kitapları listesinde de yeralmaktadır. Biz kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
12
Dünyaların Savaşı
8.9
The War of the Worlds ve En Güzel Hayalet Hikayeleri kitaplarının da yazarı H. G. Wells tarafından kaleme alınan Dünyaların Savaşı kitabı Roman, Bilim Kurgu türünde okuyucusu ile buluşuyor. İthaki Yayınları yayınevinden 2011 yılında 2880000040194 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Dünyaların Savaşı isimli kitap 322 sayfadan oluşuyor. Kitap En İyi Bilim Kurgu kitapları listesinde de yeralmaktadır. Dünyaların Savaşı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
13
Aya Yolculuk
8.0
Karpatlar Şatosu kitabının da yazarı Jules Verne tarafından kaleme alınan Aya Yolculuk kitabı Roman (Çeviri), Roman türünde okuyucusu ile buluşuyor. İş Bankası Kültür Yayınları yayınevinden 1865 yılında 9786053327127 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Aya Yolculuk isimli kitap 224 sayfadan oluşuyor. Kitap En İyi Bilim Kurgu kitapları listesinde de yeralmaktadır. Aya Yolculuk kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
14
Göçebe
8.5
Fantastik kurgu edebiyatının en güzel örneklerinden biri. Elbette filmi de var ama kitap okumanın keyfi başka tabii.
15
Dune
9.5
Dune Tanrı İmparatoru kitabının da yazarı Frank Herbert tarafından kaleme alınan Dune kitabı Roman, Bilim Kurgu türünde okuyucusu ile buluşuyor. Kabalcı Yayınevi yayınevinden 0 yılında 9789759971175 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Dune isimli kitap 640 sayfadan oluşuyor. Kitap En İyi Bilim Kurgu kitapları listesinde de yeralmaktadır. Dune kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
16
Beyaz Kelebek
10.0
İlk kitabı ile edebiyat dünyasına giren Morpheus tarafından kaleme alınan Beyaz Kelebek kitabı Bilim Kurgu, Roman türünde okuyucusu ile buluşuyor. Kutlu Yayınevi yayınevinden 2017 yılında 9786059672597 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Beyaz Kelebek isimli kitap 375 sayfadan oluşuyor. Kitap En İyi Bilim Kurgu kitapları listesinde de yeralmaktadır. Beyaz Kelebek kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
17
Vakıf ve İmparatorluk
Vakıf Dizisi 3. Cilt
8.7
Üç Robot Yasası - Baskısı Yok ve Yeryüzü ve Uzay kitaplarının da yazarı Isaac Asimov tarafından kaleme alınan Vakıf ve İmparatorluk Vakıf Dizisi 3. Cilt kitabı Roman, Bilim Kurgu türünde okuyucusu ile buluşuyor. İthaki Yayınları yayınevinden 2015 yılında 9789752731455 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Vakıf ve İmparatorluk Vakıf Dizisi 3. Cilt isimli kitap 327 sayfadan oluşuyor. Kitap En İyi Bilim Kurgu kitapları listesinde de yeralmaktadır. Vakıf ve İmparatorluk Vakıf Dizisi 3. Cilt kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
18
Dune Mesihi
8.0
Dune Tanrı İmparatoru ve Dune'un Kafirleri kitaplarının da yazarı Frank Herbert tarafından kaleme alınan Dune Mesihi kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Sarmal Yayınevi yayınevinden 1970 yılında 9789756557280 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Dune Mesihi isimli kitap 320 sayfadan oluşuyor. Kitap En İyi Bilim Kurgu kitapları listesinde de yeralmaktadır. Dune Mesihi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
19
Denizler Altında Yirmi Bin Fersah
8.5
Karpatlar Şatosu kitabının da yazarı Jules Verne tarafından kaleme alınan Denizler Altında Yirmi Bin Fersah kitabı Roman (Çeviri), Macera türünde okuyucusu ile buluşuyor. İthaki Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789758725021 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Denizler Altında Yirmi Bin Fersah isimli kitap 384 sayfadan oluşuyor. Kitap En İyi Bilim Kurgu kitapları listesinde de yeralmaktadır. Denizler Altında Yirmi Bin Fersah kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
20
Yaban Kızlar
8.2
İçdeniz Balıkçısı kitabının da yazarı Ursula K. Le Guin tarafından kaleme alınan Yaban Kızlar kitabı Roman (Çeviri), türünde okuyucusu ile buluşuyor. Versus Kitap Yayınları yayınevinden 2010 yılında 9786055691455 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Yaban Kızlar isimli kitap 100 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Algan Sezgintüredi çevirmiştir. Kitap En İyi Bilim Kurgu kitapları listesinde de yeralmaktadır. Yaban Kızlar kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
/ 7
En İyi Bilim Kurgu kitapları
Alternatif zaman dilimleri, uzay, zamanda yolculuk, yapay zeka, ışınlanma ve aklın alamayacağı daha pek çok ileri teknoloji unsurları, en iyi bilim kurgu kitaplarında. Sen de en sevdiğin kitapları listeye eklemeyi unutma.