up
ara
ÜYELER
DİĞER

En Çok Etkilendiğim, Beni Geliştirdiğine İnadığım Kitaplar

1
Sofi'nin Dünyası
8.6
Felsefe bu kadar güzel anlatılır hiç bilmeyen birine. Hayatın her döneminde okunup ayrı keyif alınacak bir kitap. Kurgu içinde taşlar bırakmış yazar; felsefenin yapı taşlarını.
2
Sözler
9.2
Reflections on the Divine kitabının da yazarı Bediüzzaman Said-i Nursi tarafından kaleme alınan Sözler kitabı Tefsir, İbadet türünde okuyucusu ile buluşuyor. Şahdamar Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789759090074 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Sözler isimli kitap 1176 sayfadan oluşuyor. Kitap Fikirlerinizi değiştirten en iddialı kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Sözler kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
3
Gülünün Solduğu Akşam
9.2
Erdal Öz, Mamak Askeri Cezaevinde tanıştığı Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan, Hüseyin İnan ile ilgili anılarını ve neler konuştuklarını anlatmaktadır.
4
Dünü Bugünü ve Yarınıyla Başörtüsü
8.0
90'lar Kitabı - Çocuk mu, Genç mi? kitabının da yazarı 90'lar Kitabı - Çocuk mu, Genç mi? ve Doxa - Sayı 5 kitaplarının da yazarı Kolektif tarafından kaleme alınan Dünü Bugünü ve Yarınıyla Başörtüsü kitabı İslam, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Pınar Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9759522274 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Dünü Bugünü ve Yarınıyla Başörtüsü isimli kitap 320 sayfadan oluşuyor. Kitap En Çok Etkilendiğim, Beni Geliştirdiğine İnadığım Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Dünü Bugünü ve Yarınıyla Başörtüsü kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
5
Paramız Yoksa da Haysiyetimiz Var
8.0
Adam Gibi Şiirler kitabının da yazarı İbrahim Sadri tarafından kaleme alınan Paramız Yoksa da Haysiyetimiz Var kitabı Anı, Hatıra, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Timaş Yayınları yayınevinden 2001 yılında 9799753625981 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Paramız Yoksa da Haysiyetimiz Var isimli kitap 156 sayfadan oluşuyor. Kitap En Çok Etkilendiğim, Beni Geliştirdiğine İnadığım Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Paramız Yoksa da Haysiyetimiz Var kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
6
Piraye'ye Mektuplar
9.0
Masallar, Hikayeler 3 kitabının da yazarı Nazım Hikmet Ran tarafından kaleme alınan Piraye'ye Mektuplar kitabı Roman, Mektup türünde okuyucusu ile buluşuyor. Yapı Kredi Yayınları yayınevinden 2012 yılında 9789750822971 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Piraye'ye Mektuplar isimli kitap 776 sayfadan oluşuyor. Kitap Okuduğum En Güzel Kitap listesinde de yeralmaktadır. Piraye'ye Mektuplar kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7
Ölüm Kıyamet Ahiret
10.0
Ey Oğul (Sohbet-003/P16) kitabının da yazarı İmam Gazali tarafından kaleme alınan Ölüm Kıyamet Ahiret kitabı İslam, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Huzur Yayınevi yayınevinden 0 yılında 9789944301398 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Ölüm Kıyamet Ahiret isimli kitap 413 sayfadan oluşuyor. Kitap En Çok Etkilendiğim, Beni Geliştirdiğine İnadığım Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Ölüm Kıyamet Ahiret kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8
Aylak Adam
8.6
Aylak Adam, herhangi bir işte çalışma ihtiyacı duymayan, ailesinden kalan mirasla geçinen, sorumluluk sahibi olamayan, hayatını aylaklık ederek geçiren C. adlı genç bir adamın hikayesini anlatmaktadır.
9
Kainatın Efendisi Peygamberimizin Hayatı
Medine Devri (Ciltli)
9.2
Müminlerin Annesi Hz. Fatıma kitabının da yazarı Salih Suruç tarafından kaleme alınan Kainatın Efendisi Peygamberimizin Hayatı Medine Devri (Ciltli) kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Nesil Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789754080209 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kainatın Efendisi Peygamberimizin Hayatı Medine Devri (Ciltli) isimli kitap 712 sayfadan oluşuyor. Kitap En Çok Etkilendiğim, Beni Geliştirdiğine İnadığım Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Kainatın Efendisi Peygamberimizin Hayatı Medine Devri (Ciltli) kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
10
Kainatın Efendisi Peygamberimizin Hayatı
Mekke Devri 1(Ciltli)
9.0
Müminlerin Annesi Hz. Fatıma ve Peygamberimizi Nasıl Anlamalı Çocuklarımıza Nasıl Anlatmalı kitaplarının da yazarı Salih Suruç tarafından kaleme alınan Kainatın Efendisi Peygamberimizin Hayatı Mekke Devri 1(Ciltli) kitabı İslam, Siyer türünde okuyucusu ile buluşuyor. Nesil Yayınları yayınevinden 2017 yılında isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kainatın Efendisi Peygamberimizin Hayatı Mekke Devri 1(Ciltli) isimli kitap 540 sayfadan oluşuyor. Kitap En Çok Etkilendiğim, Beni Geliştirdiğine İnadığım Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Kainatın Efendisi Peygamberimizin Hayatı Mekke Devri 1(Ciltli) kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
11
Beyoğlu'nun En Güzel Abisi
7.8
Klasik bir Ahmet Ümit polisiyesi. Diğer pek çok eserlerinden alışık olduğumuz gibi, romanın konusu yine İstanbul'da geçiyor. Olaylar zinciri, Tarlabaşı'nda bir erkek cesedinin bulunmasıyla başlıyor ve arkasında karanlık sırlar barındıran cinayetlerin ortaya çıkmasıyla devam ediyor.
12
Kule Canbazı
8.7
Antik Acılar kitabının da yazarı Sunay Akın tarafından kaleme alınan Kule Canbazı kitabı Roman, Deneme türünde okuyucusu ile buluşuyor. İş Bankası Kültür Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789944887953 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kule Canbazı isimli kitap 162 sayfadan oluşuyor. Kitap Zihin Açıcı Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Kule Canbazı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
13
İslamsız Dünya
8.0
Yeni Türkiye Cumhuriyeti kitabının da yazarı Graham E. Fuller tarafından kaleme alınan İslamsız Dünya kitabı Siyaset, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Profil Yayıncılık yayınevinden 1970 yılında 9789759962913 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan İslamsız Dünya isimli kitap 352 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Hasan Kaya çevirmiştir. Kitap En Çok Etkilendiğim, Beni Geliştirdiğine İnadığım Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. İslamsız Dünya kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
14
Darağacında Üç Fidan
8.8
Gurbet kitabının da yazarı Nihat Behram tarafından kaleme alınan Darağacında Üç Fidan kitabı Tarih, Türkiye türünde okuyucusu ile buluşuyor. Everest Yayınları yayınevinden 2004 yılında 9789753168175 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Darağacında Üç Fidan isimli kitap 216 sayfadan oluşuyor. Kitap Deniz Gezmiş Hakkındaki Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Darağacında Üç Fidan kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
15
Hayvan Çiftliği
9.0
Hayvan Çiftliği, bir hayvan çiftliğinde yaşanan olaylar üzerinden 1940'lardaki reel sosyalizmi eleştiren politik bir romandır.
16
Dönüşüm
8.5
Franz Kafka'nın 1915'te yayımlanan kitabı Dönüşüm, bir sabah uyandığında kendisini böceğe dönüşmüş olarak bulan Gregor Samsa'nın trajik hikayesini anlatan kısa ama anlam yüklü öykü kitabıdır.
17
Hasretinden Prangalar Eskittim
9.2
Leylim Leylim kitabının da yazarı Ahmed Arif tarafından kaleme alınan Hasretinden Prangalar Eskittim kitabı Şiir (Yerli) , türünde okuyucusu ile buluşuyor. Metis Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789753426527 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Hasretinden Prangalar Eskittim isimli kitap 184 sayfadan oluşuyor. Kitap Türk Edebiyatının En İyi Şiir Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Hasretinden Prangalar Eskittim kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
18
Limon Ağacı
7.4
Nar Çiçekleri kitabının da yazarı Sandy Tolan tarafından kaleme alınan Limon Ağacı kitabı Roman, Politika türünde okuyucusu ile buluşuyor. Pegasus yayınevinden 0 yılında 9786055943516 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Limon Ağacı isimli kitap 400 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Özkan Özdem çevirmiştir. Kitap Ölmeden Önce Okunması Gereken 1001 Kitap listesinde de yeralmaktadır. Limon Ağacı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
19
Aşk (Gri Kapak)
8.1
The Bastard of Istanbul kitabının da yazarı Elif Şafak tarafından kaleme alınan Aşk (Gri Kapak) kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Doğan Kitap yayınevinden 1970 yılında 8696602140521 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Aşk (Gri Kapak) isimli kitap 420 sayfadan oluşuyor. Kitap En Çok Etkilendiğim, Beni Geliştirdiğine İnadığım Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Aşk (Gri Kapak) kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
20
Denemeler
8.5
Deneme türünün yaratıcısı Montaigne'in süreç içerisinde öğrendikleri, okudukları üzerine çeşitli konularda kısa fikirlerini açıkladığı, her cümlenin altını çizerek okuyacağınız klasik kitaplardan birisidir.
/ 2
En Çok Etkilendiğim, Beni Geliştirdiğine İnadığım Kitaplar
Bittiğinde kendini gelişmiş ve olgunlaşmış hissettiğin, bilgi bakımından doyurucu, düşünce yapını kuvvetlendiren en etkileyici kitaplar.