up
ara
ÜYELER
DİĞER

Siyaset Felsefesi Hakkında Yazılmış En İyi Kitaplar

1
Medeni Vahşet
10.0
Medeni Vahşet Davası kitabının da yazarı Hüsnü Aktaş tarafından kaleme alınan Medeni Vahşet kitabı Siyasi Düşünce, Politika türünde okuyucusu ile buluşuyor. Misak Yayınları yayınevinden 2015 yılında isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Medeni Vahşet isimli kitap 290 sayfadan oluşuyor. Kitap Siyaset Felsefesi Hakkında Yazılmış En İyi Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Medeni Vahşet kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
2
Marksist Dünya Tarihi
8.3
Roma - Kartalların İmparatorluğu kitabının da yazarı Neil Faulkner tarafından kaleme alınan Marksist Dünya Tarihi kitabı Felsefe, Tarih türünde okuyucusu ile buluşuyor. Yordam Kitap yayınevinden 2012 yılında 9786054836666 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Marksist Dünya Tarihi isimli kitap 368 sayfadan oluşuyor. Kitap Siyaset Felsefesi Hakkında Yazılmış En İyi Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Marksist Dünya Tarihi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
3
Devlet
8.5
Menon kitabının da yazarı Platon tarafından kaleme alınan Devlet kitabı Yönetim ve Devlet Üzerine, İnsan ve Toplum türünde okuyucusu ile buluşuyor. Araf Yayıncılık yayınevinden 1970 yılında 9786055205935 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Devlet isimli kitap 388 sayfadan oluşuyor. Kitap Asla Unutmak İstemediğimiz Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Devlet kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
4
Mukaddime - 1
8.0
Tasavvufun Mahiyeti Şifau's-Sail kitabının da yazarı İbn-i Haldun tarafından kaleme alınan Mukaddime - 1 kitabı Sosyoloji, Siyasi Tarih türünde okuyucusu ile buluşuyor. Kaynak Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789753436816 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Mukaddime - 1 isimli kitap 392 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Turan Dursun çevirmiştir. Kitap Toplum Davranışlarını Daha İyi Anlamak İsteyenler İçin En İyi Sosyoloji Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Mukaddime - 1 kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
5
Kapital
10.0
Hegel'in Hukuk Felsefesinin Eleştirisi kitabının da yazarı Karl Marx tarafından kaleme alınan Kapital kitabı Kapitalizm, Siyaset Bilimi türünde okuyucusu ile buluşuyor. Yordam Kitap yayınevinden 0 yılında 9786055541330 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kapital isimli kitap 875 sayfadan oluşuyor. Kitap Siyaset Felsefesi Hakkında Yazılmış En İyi Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Kapital kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
6
Yürümek - En 'Sivil İtaatsizlik'
7.5
Modern Dünya İçin Transandantal Doğa kitabının da yazarı Henry David Thoreau tarafından kaleme alınan Yürümek - En 'Sivil İtaatsizlik' kitabı Felsefe, Siyaset Felsefesi türünde okuyucusu ile buluşuyor. Kafe Kültür Yayıncılık yayınevinden 2013 yılında 9786051431031 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Yürümek - En 'Sivil İtaatsizlik' isimli kitap 80 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye İlknur Urkun çevirmiştir. Kitap Amerikan Edebiyatının Okunması Gereken En İyi Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Yürümek - En 'Sivil İtaatsizlik' kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7
Küresel Adalet
9.0
Sosyalizme Doğru ve Latinoamericana Bir Motorsiklet Gezisi Günlüğü 1951 / 52 kitaplarının da yazarı Ernesto Che Guevara tarafından kaleme alınan Küresel Adalet kitabı Tarih, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Everest Yayınları yayınevinden 2012 yılında 9789752895201 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Küresel Adalet isimli kitap 68 sayfadan oluşuyor. Kitap Siyaset Felsefesi Hakkında Yazılmış En İyi Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Küresel Adalet kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8
Liberalizmden Neoliberalizme - Neoliberalizmin Getirisi ve Götürüsü
0.0
Türkiye Ekonomisinde Krizler - 1929-2009 ve Tarım ve Gelişme kitaplarının da yazarı Gülten Kazgan tarafından kaleme alınan Liberalizmden Neoliberalizme - Neoliberalizmin Getirisi ve Götürüsü kitabı İktisat, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Remzi Kitabevi yayınevinden 2016 yılında 9789751417176 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Liberalizmden Neoliberalizme - Neoliberalizmin Getirisi ve Götürüsü isimli kitap 176 sayfadan oluşuyor. Kitap Siyaset Felsefesi Hakkında Yazılmış En İyi Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Liberalizmden Neoliberalizme - Neoliberalizmin Getirisi ve Götürüsü kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
9
Sosyalizm ve Siyasi Mücadele
0.0
Tarihte Bireyin Rolü Üzerine ve Sosyalizm ve Siyasi Mücadele kitaplarının da yazarı Georgiy Valentinoviç Plehanov tarafından kaleme alınan Sosyalizm ve Siyasi Mücadele kitabı Politik Hareketler, Politika türünde okuyucusu ile buluşuyor. Yazılama yayınevinden 2016 yılında 9786059988377 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Sosyalizm ve Siyasi Mücadele isimli kitap 88 sayfadan oluşuyor.Kitabı Türkçe'ye Aydemir Güler çevirmiştir. Kitap Düşündürücü ve Zihin Geliştirici Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Sosyalizm ve Siyasi Mücadele kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
10
Sosyalist Müfessir Ubeydullah Sindi'nin Dini-Siyasi Düşüncesi ve Tefsiri
0.0
Hind Altkıtası Düşünce ve Tefsir Ekolleri kitabının da yazarı Hind Altkıtası Düşünce ve Tefsir Ekolleri ve Mevdudi Hayatı, Görüşleri ve Eserleri kitaplarının da yazarı Abdulhamit Birışık tarafından kaleme alınan Sosyalist Müfessir Ubeydullah Sindi'nin Dini-Siyasi Düşüncesi ve Tefsiri kitabı İslam, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Emin Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9786054487318 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Sosyalist Müfessir Ubeydullah Sindi'nin Dini-Siyasi Düşüncesi ve Tefsiri isimli kitap 272 sayfadan oluşuyor. Kitap Siyaset Felsefesi Hakkında Yazılmış En İyi Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Sosyalist Müfessir Ubeydullah Sindi'nin Dini-Siyasi Düşüncesi ve Tefsiri kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
11
Lenin Hegel ve Batı Marksizmi
0.0
İlk kitabı ile edebiyat dünyasına giren Kevin B. Anderson tarafından kaleme alınan Lenin Hegel ve Batı Marksizmi kitabı Sosyoloji, Felsefe türünde okuyucusu ile buluşuyor. Yordam Kitap yayınevinden 1970 yılında 9786054836567 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Lenin Hegel ve Batı Marksizmi isimli kitap 496 sayfadan oluşuyor.Kitabı Türkçe'ye Ertan Günçiner çevirmiştir. Kitap Siyaset Felsefesi Hakkında Yazılmış En İyi Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Lenin Hegel ve Batı Marksizmi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
12
Hegemonya Yeniden Kurulurken Sol Liberalizm ve Taraf
0.0
Haksızlıklar Ülkesinde Sosyal Demokrasi kitabının da yazarı Aras Aladağ tarafından kaleme alınan Hegemonya Yeniden Kurulurken Sol Liberalizm ve Taraf kitabı Siyaset, Politika türünde okuyucusu ile buluşuyor. Patika yayınevinden 1970 yılında 9786056361739 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Hegemonya Yeniden Kurulurken Sol Liberalizm ve Taraf isimli kitap 296 sayfadan oluşuyor. Kitap Siyaset Felsefesi Hakkında Yazılmış En İyi Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Hegemonya Yeniden Kurulurken Sol Liberalizm ve Taraf kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
13
Sol Kemalizme Bakıyor
0.0
Derin Hizbullah - İslamcı Şiddetin Geleceği ve Ayet ve Slogan Türkiye'de İslami Oluşumlar kitaplarının da yazarı Ruşen Çakır tarafından kaleme alınan Sol Kemalizme Bakıyor kitabı Siyasi, Sol Siyaset türünde okuyucusu ile buluşuyor. Metis Yayınları yayınevinden 1990 yılında ISBN 975-7650-77-3 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Sol Kemalizme Bakıyor isimli kitap 240 sayfadan oluşuyor. Kitap Siyaset Felsefesi Hakkında Yazılmış En İyi Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Sol Kemalizme Bakıyor kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
14
Ailenin Özel Mülkiyetin ve Devletin Kökeni
9.3
Ütopik Sosyalizm ve Bilimsel Sosyalizm kitabının da yazarı Friedrich Engels tarafından kaleme alınan Ailenin Özel Mülkiyetin ve Devletin Kökeni kitabı Felsefe, Antik Çağ, Antik Tarih türünde okuyucusu ile buluşuyor. Sol Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789757399049 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Ailenin Özel Mülkiyetin ve Devletin Kökeni isimli kitap 232 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Kenan Somer çevirmiştir. Kitap Siyaset Felsefesi Hakkında Yazılmış En İyi Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Ailenin Özel Mülkiyetin ve Devletin Kökeni kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
15
Sosyalizm ve İnsan Ruhu
8.3
Narlı Ev kitabının da yazarı Oscar Wilde tarafından kaleme alınan Sosyalizm ve İnsan Ruhu kitabı Siyaset Felsefesi, Sosyalizm türünde okuyucusu ile buluşuyor. Aylak Adam yayınevinden 2013 yılında 9786054849024 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Sosyalizm ve İnsan Ruhu isimli kitap 64 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Fuat Sevimay çevirmiştir. Kitap Siyaset Felsefesi Hakkında Yazılmış En İyi Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Sosyalizm ve İnsan Ruhu kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
16
Anarşizm mi? Sosyalizm mi?
7.3
Diyalektik Materyalizm ve Tarihsel Materyalizm kitabının da yazarı Josef Vissaryonoviç Çugaşvili Stalin tarafından kaleme alınan Anarşizm mi? Sosyalizm mi? kitabı Felsefe, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Sol Yayınları yayınevinden 0 yılında 2880000059387 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Anarşizm mi? Sosyalizm mi? isimli kitap 88 sayfadan oluşuyor. Kitap Siyaset Felsefesi Hakkında Yazılmış En İyi Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Anarşizm mi? Sosyalizm mi? kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
17
Sivil İtaatsizlik
7.7
Modern Dünya İçin Transandantal Doğa kitabının da yazarı Henry David Thoreau tarafından kaleme alınan Sivil İtaatsizlik kitabı Felsefe, Sosyoloji türünde okuyucusu ile buluşuyor. Kafe Kültür Yayıncılık yayınevinden 2015 yılında 9786051430744 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Sivil İtaatsizlik isimli kitap 50 sayfadan oluşuyor. Kitap Akıl Zorlayan Felsefe kitapları listesinde de yeralmaktadır. Sivil İtaatsizlik kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
18
Devlet
8.5
Menon kitabının da yazarı Platon tarafından kaleme alınan Devlet kitabı Yönetim ve Devlet Üzerine, İnsan ve Toplum türünde okuyucusu ile buluşuyor. Araf Yayıncılık yayınevinden 1970 yılında 9786055205935 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Devlet isimli kitap 388 sayfadan oluşuyor. Kitap Asla Unutmak İstemediğimiz Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Devlet kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
19
Hayvan Çiftliği
9.0
Hayvan Çiftliği, bir hayvan çiftliğinde yaşanan olaylar üzerinden 1940'lardaki reel sosyalizmi eleştiren politik bir romandır.
20
1984
9.1
1949 yılında yazılan roman, 1984 yılına yönelik bir disutopya, totaliter rejimlere haklı bir şekilde eleştiri niteliğindedir. Ortaya koyduğu "big brother is watching you" sloganı günümüze kadar ilgisini kaybetmemiştir. Romanda dünya sadece 3 büyük devletten oluşur ve bu devletlerin de birbirleriyle sürekli savaş halinde olmasından kaynaklanan bir baskı ortamı vardır. George Orwell romanı yazdıktan 1 sene sonra hayatını kaybetmiştir.
/ 2
Siyaset Felsefesi Hakkında Yazılmış En İyi Kitaplar
Siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler bölümü öğrencilerinin ve siyaseti daha iyi kavrayabilmek isteyenlerin mutlaka okuması gereken en iyi siyaset felsefesi kitapları listelenmiştir.