up
ara

Eğitimcilerin ve öğretmenlerin okuması gereken kitaplar

1
Küçük Prens
9.2
Gezegenler arası seyahate çıkan Küçük Prens , dünyadan geçerken dünyayı ve insanları bir çocuğun hayal dünyasının enginliğiyle anlatır.
2
Beyaz Zambaklar Ülkesinde
8.5
Grigory Petrov'un farklı zamanlarda çıktığı Finlandiya seyahatlerindeki notlarından oluşan kitap, az sayıda aydın ve din adamlarından oluşan bir grubun köyleri gezip gönüş tokluğu ve özverili çalışmalarıyla insanlası nasıl motive ederek kalkınma hamlesi başlattıklarını anlatmaktadır.
3
Martı Jonathan Livingston
8.5
Bir martı sadece yemek için yaşar ama martı Jon özgür olabilmek, kendi sınırlarını aşabilmek için yaşıyor. Sürgün edilmesi pahasına bile olsa özgürlük isteğinden vazgeçmiyor ve sonunda amacına ulaşıyor.
4
Nutuk
9.5
Atatürk'ün kaleme aldığı bu eser, Cumhuriyet Halk Partisi'nin 15 -20 Ekim 1927 tarihleri arasında Ankara'da toplanan İkinci Kurultayı'nda 36, 5 saat süren ve altı günde okunan tarihi bir hitabeye dayanmaktadır. Bu sebeple Nutuk adını almıştır. Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş sürecini öğrenmek isteyenlerin mutlaka okuması gereken çok değerli bir belge niteliği taşımaktadır.
5
Her Şey Seninle Başlar
7.4
Kişinin kendisiyle ilgili sınırlayıcı düşüncelerinden özgürleşmesini amaçlayan etkili bir motivasyon kitabı.
6
Öğretmen Olmak
8.5
İçimizdeki Çocuk kitabının da yazarı Doğan Cüceloğlu tarafından kaleme alınan Öğretmen Olmak kitabı Eğitim, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Final Kültür Sanat Yayınları yayınevinden 0 yılında 9786053743774 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Öğretmen Olmak isimli kitap 208 sayfadan oluşuyor. Kitap Eğitimcilerin ve öğretmenlerin okuması gereken kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Öğretmen Olmak kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7
Küçük Kara Balık
9.1
Ulduz Kız ve Kargalar kitabının da yazarı Samed Behrengi tarafından kaleme alınan Küçük Kara Balık kitabı Çocuk, Hikaye türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Çocuk Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789755109725 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Küçük Kara Balık isimli kitap 60 sayfadan oluşuyor. Kitap Çocuklara Hediye Edilebilecek En İyi Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Küçük Kara Balık kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8
Şeker Portakalı
9.1
Şeker Portakalı, fakirliği, açlığı ve çaresizliği küçük bir çocuğun bakış açısıyla anlatan, Jose Mauro de Vasconcelos'ın en bilinen romanıdır.
9
Sineklerin Tanrısı
8.2
İyi ya da kötü öğrenilir mi ya da hepimizin doğasında mı vardır? Çocuklar da bilinçli olarak kötülük yapabilirler mi? Bir adada mahsur kalan çocuklar lider olabilmek ve lider kalabilmek için en fazla ne yapabilirler? Bir cinayetin de yaşandığı bu liderlik yolunda sonunda adadan kurtulan çocuklar gerçekte çocuk mudur artık?
10
Küçük Ağaç'ın Eğitimi
8.5
Öç Günlüğü (2 Kitap Takım) kitabının da yazarı Forrest Carter tarafından kaleme alınan Küçük Ağaç'ın Eğitimi kitabı Anı, Hatıra, Kişisel Gelişim türünde okuyucusu ile buluşuyor. Say Yayınları yayınevinden 2012 yılında 9789754680942 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Küçük Ağaç'ın Eğitimi isimli kitap 280 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Şen Süer Kaya çevirmiştir. Kitap Çocuklara Hediye Edilebilecek En İyi Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Küçük Ağaç'ın Eğitimi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
11
Eğitim Üzerine (Ruhun Eğitimi-Ahlaki Eğitim-Pratik Eğitim)
8.8
Arı Usun Eleştirisi kitabının da yazarı Immanuel Kant tarafından kaleme alınan Eğitim Üzerine (Ruhun Eğitimi-Ahlaki Eğitim-Pratik Eğitim) kitabı Felsefe, Yöntembilim türünde okuyucusu ile buluşuyor. Say Yayınları yayınevinden 2006 yılında 9789754686722 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Eğitim Üzerine (Ruhun Eğitimi-Ahlaki Eğitim-Pratik Eğitim) isimli kitap 136 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Ahmet Aydoğan çevirmiştir. Kitap Eğitimcilerin ve öğretmenlerin okuması gereken kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Eğitim Üzerine (Ruhun Eğitimi-Ahlaki Eğitim-Pratik Eğitim) kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
12
Otuz Yaşa Mektuplar
8.8
İlk kitabı ile edebiyat dünyasına giren Meri İstiroti Bahar tarafından kaleme alınan Otuz Yaşa Mektuplar kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Doğan Kitap yayınevinden 1970 yılında 9786050904840 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Otuz Yaşa Mektuplar isimli kitap 376 sayfadan oluşuyor. Kitap Tavsiye Ettiğim Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Otuz Yaşa Mektuplar kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
13
Serenad
9.0
Serenad, İkinci Dünya Savaşı'nın sürdüğü yıllarda Yahudi soykırımından kaçmaya çalışan çiftin hikayesini, yıllar sonra İstanbul'a gelişiyle Struma Gemisi'ni yeniden gündeme getiren Profesör Maximilian Wagner'in gözünden anlatır.
14
Köpek Gibi Büyütülmüş Çocuk
8.9
İlk kitabı ile edebiyat dünyasına giren Maia Szalavitz tarafından kaleme alınan Köpek Gibi Büyütülmüş Çocuk kitabı Akademik, Psikiyatri türünde okuyucusu ile buluşuyor. Okuyan Us Yayınları yayınevinden 2011 yılında 9786054054688 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Köpek Gibi Büyütülmüş Çocuk isimli kitap 303 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Elif Söğüt çevirmiştir. Kitap Eğitimcilerin ve öğretmenlerin okuması gereken kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Köpek Gibi Büyütülmüş Çocuk kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
15
Okul Sıkıntısı
8.0
Roman Gibi kitabının da yazarı Daniel Pennac tarafından kaleme alınan Okul Sıkıntısı kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789750712531 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Okul Sıkıntısı isimli kitap 248 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Barış Behramoğlu çevirmiştir. Kitap Eğitimcilerin ve öğretmenlerin okuması gereken kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Okul Sıkıntısı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
16
Uçurtmayı Vurmasınlar
9.0
100'lük Ülkeden Mektuplar kitabının da yazarı Feride Çiçekoğlu tarafından kaleme alınan Uçurtmayı Vurmasınlar kitabı Roman (Yerli), Özgürlük türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları yayınevinden 2008 yılında 9789755101415 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Uçurtmayı Vurmasınlar isimli kitap 110 sayfadan oluşuyor. Kitap Okunası ve Tavsiye Edilesi Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Uçurtmayı Vurmasınlar kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
17
Eğitim Üzerine
0.0
Hoşgörü Üstüne Bir Mektup ve İnsan Anlığı Üzerine Bir Deneme kitaplarının da yazarı John Locke tarafından kaleme alınan Eğitim Üzerine kitabı Eğitim, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Yeryüzü Yayınevi yayınevinden 1970 yılında 9789756386750 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Eğitim Üzerine isimli kitap 190 sayfadan oluşuyor. Kitap Eğitimcilerin ve öğretmenlerin okuması gereken kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Eğitim Üzerine kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
18
Cahil Hoca
8.4
Siyasalın Kıyısında kitabının da yazarı Jacques Ranciere tarafından kaleme alınan Cahil Hoca kitabı Felsefe, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Metis Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789753429665 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Cahil Hoca isimli kitap 144 sayfadan oluşuyor. Kitap Eğitimcilerin ve öğretmenlerin okuması gereken kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Cahil Hoca kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
19
Öğretmen
7.5
Teacher Man ve Angela'nın Külleri 2 Umuda Doğru Hatıralar... kitaplarının da yazarı Frank McCourt tarafından kaleme alınan Öğretmen kitabı Kuzey Amerika, Roman (Çeviri) türünde okuyucusu ile buluşuyor. Altın Kitaplar yayınevinden 2006 yılında 9789752106451 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Öğretmen isimli kitap 320 sayfadan oluşuyor.Kitabı Türkçe'ye Pınar Ocal çevirmiştir. Kitap Eğitimcilerin ve öğretmenlerin okuması gereken kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Öğretmen kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
20
Ansızın Yola Çıkmak
8.2
Kuyu kitabının da yazarı Rasim Özdenören tarafından kaleme alınan Ansızın Yola Çıkmak kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. İz Yayıncılık yayınevinden 1970 yılında 9789753554336 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Ansızın Yola Çıkmak isimli kitap 88 sayfadan oluşuyor. Kitap Eğitimcilerin ve öğretmenlerin okuması gereken kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Ansızın Yola Çıkmak kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
/ 2
Eğitimcilerin ve öğretmenlerin okuması gereken kitaplar
Öğretmenlerimiz okumalı ki öğrencilerimiz de okusun. Tüm öğretmenlerin mutlaka okuması gereken kitaplar bu listede. Hem eğitici hem de ufuk açıcı kitaplar.