up
ara
ÜYELER
DİĞER

Edebiyat Bölümü Öğrencilerinin Mutlaka Okuması Gereken Kitaplar

1
Baskın
8.0
Çocukluğum kitabının da yazarı Çocukluğum ve Kroyçer Sonat - İnsan Ne ile Yaşar? kitaplarının da yazarı Lev Nikolayeviç Tolstoy tarafından kaleme alınan Baskın kitabı Roman, Roman türünde okuyucusu ile buluşuyor. Engin Yayıncılık yayınevinden 1970 yılında 9789753793414 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Baskın isimli kitap 202 sayfadan oluşuyor. Kitap Edebiyat Bölümü Öğrencilerinin Mutlaka Okuması Gereken Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Baskın kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
2
Polikuşka
8.4
Çocukluğum kitabının da yazarı Lev Nikolayeviç Tolstoy tarafından kaleme alınan Polikuşka kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789750705014 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Polikuşka isimli kitap 95 sayfadan oluşuyor. Kitap Edebiyat Bölümü Öğrencilerinin Mutlaka Okuması Gereken Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Polikuşka kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
3
Ve Işık Karanlıkta Parlıyor
6.0
Çocukluğum ve Kroyçer Sonat - İnsan Ne ile Yaşar? kitaplarının da yazarı Lev Nikolayeviç Tolstoy tarafından kaleme alınan Ve Işık Karanlıkta Parlıyor kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Kaos Yayınları yayınevinden 2016 yılında 9789757005087 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Ve Işık Karanlıkta Parlıyor isimli kitap 118 sayfadan oluşuyor. Kitap Edebiyat Bölümü Öğrencilerinin Mutlaka Okuması Gereken Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Ve Işık Karanlıkta Parlıyor kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
4
Savaşa Karşı Yazılar
0.0
Çocukluğum ve Kroyçer Sonat - İnsan Ne ile Yaşar? kitaplarının da yazarı Lev Nikolayeviç Tolstoy tarafından kaleme alınan Savaşa Karşı Yazılar kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Pencere Yayınları yayınevinden 2011 yılında 9789757814177 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Savaşa Karşı Yazılar isimli kitap 80 sayfadan oluşuyor. Kitap Edebiyat Bölümü Öğrencilerinin Mutlaka Okuması Gereken Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Savaşa Karşı Yazılar kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
5
Yurtseverlik, Askerlik ve İtaatsizlik Üzerine
0.0
Çocukluğum ve Kroyçer Sonat - İnsan Ne ile Yaşar? kitaplarının da yazarı Lev Nikolayeviç Tolstoy tarafından kaleme alınan Yurtseverlik, Askerlik ve İtaatsizlik Üzerine kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Epos Yayınları yayınevinden 2018 yılında 9789756790823 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Yurtseverlik, Askerlik ve İtaatsizlik Üzerine isimli kitap 160 sayfadan oluşuyor. Kitap Edebiyat Bölümü Öğrencilerinin Mutlaka Okuması Gereken Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Yurtseverlik, Askerlik ve İtaatsizlik Üzerine kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
6
Karanlığın Kudreti
6.0
Çocukluğum ve Kroyçer Sonat - İnsan Ne ile Yaşar? kitaplarının da yazarı Lev Nikolayeviç Tolstoy tarafından kaleme alınan Karanlığın Kudreti kitabı Rus Edebiyatı, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Milli Eğitim Bakanlığı Yayınları yayınevinden 2011 yılında isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Karanlığın Kudreti isimli kitap 139 sayfadan oluşuyor.Kitabı Türkçe'ye Rana Çakıröz çevirmiştir. Kitap Edebiyat Bölümü Öğrencilerinin Mutlaka Okuması Gereken Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Karanlığın Kudreti kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7
Öyküler
3.0
Çocukluğum ve Kroyçer Sonat - İnsan Ne ile Yaşar? kitaplarının da yazarı Lev Nikolayeviç Tolstoy tarafından kaleme alınan Öyküler kitabı Öykü (Çeviri), Dünya Klasikleri türünde okuyucusu ile buluşuyor. İletişim Yayıncılık yayınevinden 2016 yılında 9789750519222 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Öyküler isimli kitap 363 sayfadan oluşuyor. Kitap Edebiyat Bölümü Öğrencilerinin Mutlaka Okuması Gereken Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Öyküler kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8
Yalancı İlişkiler
7.0
Çocukluğum kitabının da yazarı Lev Nikolayeviç Tolstoy tarafından kaleme alınan Yalancı İlişkiler kitabı Dünya Edebiyatı, Roman (Çeviri) türünde okuyucusu ile buluşuyor. Kum Saati Yayıncılık yayınevinden 2004 yılında 9758414135 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Yalancı İlişkiler isimli kitap 247 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Mustafa Bahar çevirmiştir. Kitap Edebiyat Bölümü Öğrencilerinin Mutlaka Okuması Gereken Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Yalancı İlişkiler kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
9
Bütün Mutluluklar Birbirine Benzer
8.8
Çocukluğum kitabının da yazarı Lev Nikolayeviç Tolstoy tarafından kaleme alınan Bütün Mutluluklar Birbirine Benzer kitabı Aforizma, Dünya Klasikleri türünde okuyucusu ile buluşuyor. Aylak Adam yayınevinden 2015 yılında 9786059115681 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Bütün Mutluluklar Birbirine Benzer isimli kitap 80 sayfadan oluşuyor. Kitap Edebiyat Bölümü Öğrencilerinin Mutlaka Okuması Gereken Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Bütün Mutluluklar Birbirine Benzer kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
10
Ölüm Manifestosu
6.7
Çocukluğum kitabının da yazarı Lev Nikolayeviç Tolstoy tarafından kaleme alınan Ölüm Manifestosu kitabı Öykü (Çeviri), Roman (Çeviri) türünde okuyucusu ile buluşuyor. Kaknüs Yayınları yayınevinden 2007 yılında 9799759483264 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Ölüm Manifestosu isimli kitap 144 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Serkan Özburun, Sultan Neval Şimşek çevirmiştir. Kitap Edebiyat Bölümü Öğrencilerinin Mutlaka Okuması Gereken Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Ölüm Manifestosu kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
11
Hazin Bir Evliliğin Romanı
8.5
Çocukluğum kitabının da yazarı Lev Nikolayeviç Tolstoy tarafından kaleme alınan Hazin Bir Evliliğin Romanı kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Kaknüs Yayınları yayınevinden 0 yılında 9799756963349 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Hazin Bir Evliliğin Romanı isimli kitap 110 sayfadan oluşuyor. Kitap Edebiyat Bölümü Öğrencilerinin Mutlaka Okuması Gereken Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Hazin Bir Evliliğin Romanı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
12
Ölüler Evinden Anılar
8.3
İnsancıklar kitabının da yazarı Fyodor Mihailoviç Dostoyevski tarafından kaleme alınan Ölüler Evinden Anılar kitabı Roman (Çeviri), Rus - Eski Sovyet Cumhuriyetleri türünde okuyucusu ile buluşuyor. İş Bankası Kültür Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789944884044 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Ölüler Evinden Anılar isimli kitap 369 sayfadan oluşuyor. Kitap Asla Unutmak İstemediğimiz Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Ölüler Evinden Anılar kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
13
Çocukluk, İlkgençlik, Gençlik
10.0
Çocukluğum kitabının da yazarı Lev Nikolayeviç Tolstoy tarafından kaleme alınan Çocukluk, İlkgençlik, Gençlik kitabı Roman, Dünya Klasikleri türünde okuyucusu ile buluşuyor. İletişim Yayınevi yayınevinden 1970 yılında 9789750504020 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Çocukluk, İlkgençlik, Gençlik isimli kitap 400 sayfadan oluşuyor. Kitap Edebiyat Bölümü Öğrencilerinin Mutlaka Okuması Gereken Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Çocukluk, İlkgençlik, Gençlik kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
14
Sanat Nedir?
6.3
Çocukluğum kitabının da yazarı Lev Nikolayeviç Tolstoy tarafından kaleme alınan Sanat Nedir? kitabı Sanat, türünde okuyucusu ile buluşuyor. İş Bankası Kültür Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789944881739 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Sanat Nedir? isimli kitap 377 sayfadan oluşuyor. Kitap Hasan Ali Yücel Klasikleri Listesi listesinde de yeralmaktadır. Sanat Nedir? kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
15
İnsana Ne Kadar Toprak Lazım
8.4
Çocukluğum kitabının da yazarı Lev Nikolayeviç Tolstoy tarafından kaleme alınan İnsana Ne Kadar Toprak Lazım kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Nar Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789944281102 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan İnsana Ne Kadar Toprak Lazım isimli kitap 112 sayfadan oluşuyor. İnsana Ne Kadar Toprak Lazım kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
16
Kadının Ruhu
7.7
Çocukluğum kitabının da yazarı Lev Nikolayeviç Tolstoy tarafından kaleme alınan Kadının Ruhu kitabı Roman, Roman türünde okuyucusu ile buluşuyor. Neden Kitap yayınevinden 0 yılında 9789752544406 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kadının Ruhu isimli kitap 256 sayfadan oluşuyor. Kitap Edebiyat Bölümü Öğrencilerinin Mutlaka Okuması Gereken Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Kadının Ruhu kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
17
Ateşi Kıvılcımken Söndürmeli
8.5
Çocukluğum kitabının da yazarı Lev Nikolayeviç Tolstoy tarafından kaleme alınan Ateşi Kıvılcımken Söndürmeli kitabı Roman, Hikaye türünde okuyucusu ile buluşuyor. Şule Yayınları yayınevinden 0 yılında 9757796298 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Ateşi Kıvılcımken Söndürmeli isimli kitap 126 sayfadan oluşuyor. Kitap Okuduğum En Güzel Kitap listesinde de yeralmaktadır. Ateşi Kıvılcımken Söndürmeli kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
18
Aşkın Yasası Şiddetin Yasası
8.4
Çocukluğum kitabının da yazarı Lev Nikolayeviç Tolstoy tarafından kaleme alınan Aşkın Yasası Şiddetin Yasası kitabı Felsefe, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Dedalus Kitap yayınevinden 0 yılında 9786056280085 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Aşkın Yasası Şiddetin Yasası isimli kitap 112 sayfadan oluşuyor. Kitap Edebiyat Bölümü Öğrencilerinin Mutlaka Okuması Gereken Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Aşkın Yasası Şiddetin Yasası kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
19
Savaş ve Askerlik Üzerine
0.0
Çocukluğum ve Kroyçer Sonat - İnsan Ne ile Yaşar? kitaplarının da yazarı Lev Nikolayeviç Tolstoy tarafından kaleme alınan Savaş ve Askerlik Üzerine kitabı Felsefe, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Epos Yayınları yayınevinden 2016 yılında 9789756790649 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Savaş ve Askerlik Üzerine isimli kitap 112 sayfadan oluşuyor. Kitap Edebiyat Bölümü Öğrencilerinin Mutlaka Okuması Gereken Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Savaş ve Askerlik Üzerine kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
20
Bir Yufka Yürekli
7.7
İnsancıklar kitabının da yazarı Fyodor Mihailoviç Dostoyevski tarafından kaleme alınan Bir Yufka Yürekli kitabı Roman (Çeviri), Roman türünde okuyucusu ile buluşuyor. Varlık Yayınları yayınevinden 1993 yılında 9789754340570 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Bir Yufka Yürekli isimli kitap 80 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Nihal Yalaza Taluy çevirmiştir. Kitap Edebiyat Bölümü Öğrencilerinin Mutlaka Okuması Gereken Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Bir Yufka Yürekli kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
/ 5
Edebiyat Bölümü Öğrencilerinin Mutlaka Okuması Gereken Kitaplar
Her edebiyat bölümü öğrencisi, edebiyatı üniversitede öğreneceğini düşünür. Bilmez ki oradaki hocalar da gelen öğrencileri hep hazır olarak düşünür. Edebiyat bölümüne geldiğinizde "Bunu okudum mu acaba?" diye kendinize sormamanız için bu listeye bir göz gezdirmenizde fayda var.