up
ara
ÜYELER
DİĞER

Modern Klasikler

1
Satranç
8.8
Kendi Hayatının Şiirini Yazanlar: Casanova, Stendhal, Tolstoy kitabının da yazarı Stefan Zweig tarafından kaleme alınan Satranç kitabı Roman (Çeviri), Satranç türünde okuyucusu ile buluşuyor. 5522 yayınevinden 1970 yılında 9786053606116 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Satranç isimli kitap 88 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Ahmet Cemal çevirmiştir. Kitap Tüm Zamanların En Çok Satan Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Satranç kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
2
Dönüşüm
8.5
Franz Kafka'nın 1915'te yayımlanan kitabı Dönüşüm, bir sabah uyandığında kendisini böceğe dönüşmüş olarak bulan Gregor Samsa'nın trajik hikayesini anlatan kısa ama anlam yüklü öykü kitabıdır.
3
Sineklerin Tanrısı
8.2
İyi ya da kötü öğrenilir mi ya da hepimizin doğasında mı vardır? Çocuklar da bilinçli olarak kötülük yapabilirler mi? Bir adada mahsur kalan çocuklar lider olabilmek ve lider kalabilmek için en fazla ne yapabilirler? Bir cinayetin de yaşandığı bu liderlik yolunda sonunda adadan kurtulan çocuklar gerçekte çocuk mudur artık?
4
Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu
8.5
Kendi Hayatının Şiirini Yazanlar: Casanova, Stendhal, Tolstoy kitabının da yazarı Stefan Zweig tarafından kaleme alınan Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu kitabı Roman (Çeviri), Dram türünde okuyucusu ile buluşuyor. İş Bankası Kültür Yayınları yayınevinden 2012 yılında 9786053606604 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu isimli kitap 68 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Ahmet Cemal çevirmiştir. Kitap Bir Nefeste Okunan Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
5
Martin Eden
9.1
Kaba saba, cahil bir denizci üst sınıftan aşık olduğu kadın için her şeyi yapar. Hayatını değiştirir. Dünyanın bilgisini öğrenir. Yazar olmayı ister. Bir çok dergiden ret cevabı gelir. Aşkı onu terk eder. Ama o vazgeçmeyecektir. En sonunda ünlü bir yazar olur ama artık çok geçtir. Martin Eden dönmemecesine denizin derinliklerine gider.
6
Ermiş
8.5
İnsanoğlu İsa kitabının da yazarı Halil Cibran tarafından kaleme alınan Ermiş kitabı Felsefe, Edebiyat türünde okuyucusu ile buluşuyor. İş Bankası Kültür Yayınları yayınevinden 2013 yılında 9786053320128 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Ermiş isimli kitap 56 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Ayşe Berktay çevirmiştir. Kitap Mutlaka Okunması Gereken Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Ermiş kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7
Beyaz Diş
8.2
Kitapta, insanların yanında yaşamaya başlayan vahşi bir köpeğin ilk başlarda vahşileşmesi, kendi doğasını keşfetmesi ve sonra en son sahibinin sevgisi ve merhameti karşısında evcilleşmesini anlatılır.
8
Vahşetin Çağrısı
8.4
Evcil bir köpek vahşiliğe uyum sağlayabilir mi? İçindeki çağrıya yanıt verir mi? Buck isimli köpek aslında insanı, bizi, temsilen içimizdeki vahşiliği ve ona uyum sağlamamızı gösteriyor. Yaşadığımız zor koşullarda hayatta kalabilmeyi ve güçlü olabilmeyi bize öğütlüyor.
9
Deniz Kurdu
8.9
Beyaz Diş kitabının da yazarı Jack London tarafından kaleme alınan Deniz Kurdu kitabı Roman, Dünya Edebiyatı türünde okuyucusu ile buluşuyor. Bordo Siyah Yayınları yayınevinden 0 yılında 9786054439379 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Deniz Kurdu isimli kitap 320 sayfadan oluşuyor. Kitap Okuduğum En Güzel Kitap listesinde de yeralmaktadır. Deniz Kurdu kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
10
Dava
8.1
Neden tutuklandığını bilemeyen Josef K suçunu öğrenebilmek için girmediği yol, yapmadığı iş kalmamıştır. Fakat suçunu da bir türlü öğrenemez. Fakat kendini de savunamaz, ortada bir mahkeme yoktur. Bütün bunlara rağmen cezası bellidir, ölüm.
11
Yıldız Gezgini
8.5
Beyaz Diş kitabının da yazarı Jack London tarafından kaleme alınan Yıldız Gezgini kitabı Macera, Fantastik türünde okuyucusu ile buluşuyor. İş Bankası Kültür Yayınları yayınevinden 0 yılında 9786053322863 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Yıldız Gezgini isimli kitap 344 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Fadime Kahya çevirmiştir. Kitap Modern Klasikler listesinde de yeralmaktadır. Yıldız Gezgini kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
12
Demir Ökçe
8.7
Beyaz Diş kitabının da yazarı Jack London tarafından kaleme alınan Demir Ökçe kitabı Roman (Çeviri), Dünya Klasikleri türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789750714634 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Demir Ökçe isimli kitap 312 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Erhun Yücesoy çevirmiştir. Kitap Başyapıt Niteliği Taşıyan Önemli Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Demir Ökçe kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
13
Otomatik Portakal
8.3
Alex adında 15 yaşındaki bir çocuğun ergenliğinden erginliğine kadar geçen dönemde yaşadıklarını, bozulmuş ahlak yapısını ve yozlaşan toplum değerlerini sert bir dille anlatan distopik eser.
14
Bir Elin Sesi Var
7.8
Mozart ve Deyyuslar kitabının da yazarı Anthony Burgess tarafından kaleme alınan Bir Elin Sesi Var kitabı Roman (Çeviri), Dünya Klasikleri türünde okuyucusu ile buluşuyor. İş Bankası Kültür Yayınları yayınevinden 0 yılında 9786053322412 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Bir Elin Sesi Var isimli kitap 200 sayfadan oluşuyor. Kitap Modern Klasikler listesinde de yeralmaktadır. Bir Elin Sesi Var kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Modern Klasikler
Ünlü yazarların modern dönemde kaleme alınmış klasikleşmiş kitaplarının olduğu listedir.