up
ara
ÜYELER
DİĞER

Mutlaka Okunması Gereken En İyi Ahmet Ümit Kitapları

1
İstanbul Hatırası
8.8
İşlenilen cinayetler intikamı, arkadaşlıkları, hayat bağlarını sorgulatacak düzeydedir. Katiller son dakikaya kadar saklanmayı çok iyi başarmaktalar. Kim olduklarını asla tahmin edemeyeceksiniz.
2
Beyoğlu'nun En Güzel Abisi
7.8
Klasik bir Ahmet Ümit polisiyesi. Diğer pek çok eserlerinden alışık olduğumuz gibi, romanın konusu yine İstanbul'da geçiyor. Olaylar zinciri, Tarlabaşı'nda bir erkek cesedinin bulunmasıyla başlıyor ve arkasında karanlık sırlar barındıran cinayetlerin ortaya çıkmasıyla devam ediyor.
3
Patasana
8.3
Gaziantep'te yapılan kazı ve üç bin yıl öncesine ait tabletler. Bulunan tabletlerle birlikte Patasana'nın ilginç ve merak uyandırıcı hikayesi başlar. Onunla birlikte cinayetler işlenmeye başlar.
4
Beyoğlu Rapsodisi
8.2
Romanın konusu, İstanbul'un ünlü ilçelerinden biri olan Beyoğlu'nda geçmektedir. İçinde çeşitli kültürler barındıran, çok renkli ve çok sesli bir topluluğa ev sahipliği yapan Beyoğlu'nda yaşayan, birbirinden oldukça farklı kişilik özelliklerine sahip üç yakın arkadaşın hikayesini okuyacağız.
5
Elveda Güzel Vatanım
8.4
Osmanlı İmparatorluğu'nun yıkılıp Cumhuriyetin kurulduğu dönemde İttihak ve Terakki üyesi olan Şehsuvar Sami vatanı ile sevdiği kadın arasında kalır.
6
Kukla
8.4
Başkomser Nevzat: Tapınak Fahişeleri: Gülgeç kitabının da yazarı Ahmet Ümit tarafından kaleme alınan Kukla kitabı Roman, Polisiye türünde okuyucusu ile buluşuyor. Everest Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789752897403 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kukla isimli kitap 512 sayfadan oluşuyor. Kitap En İyi Polisiye Romanlar listesinde de yeralmaktadır. Kukla kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7
Agatha'nın Anahtarı
7.3
Başkomser Nevzat: Tapınak Fahişeleri: Gülgeç kitabının da yazarı Ahmet Ümit tarafından kaleme alınan Agatha'nın Anahtarı kitabı Roman (Yerli), Cinayet türünde okuyucusu ile buluşuyor. Everest Yayınları yayınevinden 2010 yılında 9789752897472 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Agatha'nın Anahtarı isimli kitap 148 sayfadan oluşuyor. Kitap Tüm Zamanların En Kötü Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Agatha'nın Anahtarı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8
Kavim
8.6
Polisiye roman tutkunlarının vazgeçilmez Türk yazarı Ahmet Ümit'ten yine bir solukta okunacak etkileyici bir polisiye roman. Ahmet Ümit bu defa romanlarında okumaya alışkın olduğumuz mekanlardan uzaklaştırarak farklı coğrafyalara götürüyor bizleri.
9
Çıplak Ayaklıydı Gece
6.8
Başkomser Nevzat: Tapınak Fahişeleri: Gülgeç kitabının da yazarı Ahmet Ümit tarafından kaleme alınan Çıplak Ayaklıydı Gece kitabı Roman, 12 Eylül Darbesi türünde okuyucusu ile buluşuyor. Everest Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789752897465 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Çıplak Ayaklıydı Gece isimli kitap 112 sayfadan oluşuyor. Kitap Tüm Zamanların En Çok Satan Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Çıplak Ayaklıydı Gece kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
10
Sultanı Öldürmek
7.8
Sultanı Öldürmek, Ahmet Ümit'in 2012 yılında, cinayet, aşk ve tarihi harmanlayarak yazdığı başarılı polisiye romanlarından biridir. Romanın ana kadakteri, yıllardır aşık olduğu kadını sabırla bekleyen bir tarihçi. Romanın, bu adamın etrafında dönen bir dizi cinayeti ele alıyor.
11
Ninatta'nın Bileziği
7.2
Başkomser Nevzat: Tapınak Fahişeleri: Gülgeç kitabının da yazarı Ahmet Ümit tarafından kaleme alınan Ninatta'nın Bileziği kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Everest Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789752897359 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Ninatta'nın Bileziği isimli kitap 104 sayfadan oluşuyor. Kitap Mutlaka Okunması Gereken En İyi Ahmet Ümit Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Ninatta'nın Bileziği kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
12
Sis ve Gece
7.9
Sis ve Gece, Ahmet Ümit'in 1996'da yayımlanan ve 2007'de sinemaya uyarlanmış olan ünlü polisiye romanıdır. Yunanistan'da da yayımlanan kitap, yabancı dile çevrilen ilk Türk polisiye roman özelliği taşımaktadır. Roman, Sedat adındaki bir polisin başından geçen olaylar üzerine kurgulanmıştır.
13
Bab-ı Esrar
8.1
Mevlana ile Şems-i Tebrizi arasındaki ilişkiyi anlayabileceğiniz cinayetle bağdaştırılan bir roman.
14
Şeytan Ayrıntıda Gizlidir
7.3
Başkomser Nevzat: Tapınak Fahişeleri: Gülgeç kitabının da yazarı Ahmet Ümit tarafından kaleme alınan Şeytan Ayrıntıda Gizlidir kitabı Roman, Suç türünde okuyucusu ile buluşuyor. Everest Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789752897441 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Şeytan Ayrıntıda Gizlidir isimli kitap 200 sayfadan oluşuyor. Kitap İslam Temalı Edebiyat Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Şeytan Ayrıntıda Gizlidir kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
15
Aşk Köpekliktir
6.9
Başkomser Nevzat: Tapınak Fahişeleri: Gülgeç kitabının da yazarı Ahmet Ümit tarafından kaleme alınan Aşk Köpekliktir kitabı Aşk, Roman türünde okuyucusu ile buluşuyor. Everest Yayınları yayınevinden 2010 yılında 9789752897434 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Aşk Köpekliktir isimli kitap 208 sayfadan oluşuyor. Kitap Okurken Büyüsüne Kapılacağınız En İyi Aşk Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Aşk Köpekliktir kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
16
İnsan Ruhunun Haritası
7.7
Başkomser Nevzat: Tapınak Fahişeleri: Gülgeç kitabının da yazarı Ahmet Ümit tarafından kaleme alınan İnsan Ruhunun Haritası kitabı Roman, Roman türünde okuyucusu ile buluşuyor. Everest Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789752897533 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan İnsan Ruhunun Haritası isimli kitap 216 sayfadan oluşuyor. Kitap Tüm Zamanların En Kötü Kitapları listesinde de yeralmaktadır. İnsan Ruhunun Haritası kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
17
Kar Kokusu
7.0
Başkomser Nevzat: Tapınak Fahişeleri: Gülgeç kitabının da yazarı Ahmet Ümit tarafından kaleme alınan Kar Kokusu kitabı Cinayet, Roman (Yerli) türünde okuyucusu ile buluşuyor. Everest Yayınları yayınevinden 2010 yılında 9789752897410 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kar Kokusu isimli kitap 288 sayfadan oluşuyor. Kitap Mutlaka Okunması Gereken En İyi Ahmet Ümit Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Kar Kokusu kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Mutlaka Okunması Gereken En İyi Ahmet Ümit Kitapları
Polisiye roman türünün Türkiye'deki en ünlü yazarı Ahmet Ümit'in mutlaka okunması gereken en iyi kitaplarını bu listede paylaşıyoruz.